Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kasniš…..[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

tenkista ,
nije to moj tekst , citaj sta pise . ali da se ne slazem sa razmisljanjem gsp . koji ga je sastavio nebih ga niti ubacio ovdje .

najvrednije stvari u životu su besplatne


Kasniš…..[smiley2]

Da, ali je dobro da odu na link i vide Kardumov pogled. [smiley11]

No respect

Na novoj tv referundum, tko će pobijediti na izborima?
U 19 sati vodio je HDFZ sa 51%, drugi SDP sa 32%. Neznam koliko je ljudi zvalo ali ovakva velika razlika me je razveselila. Tako da bi uskoro mogao biti naslov: Izbori gurnuli burzu u zeleno![smiley1][smiley1][smiley1]

luki007:

Kasniš…..[smiley2]

Da, ali je dobro da odu na link i vide Stojićev pogled. [smiley11]

Laže, jel?[smiley2]


Laže, jel?[smiley2]

Ko pas. [smiley2]

No respect

Eh da je sada derivata…. Sto bi se obrnula lova na brzinu….

Isli bi PUT-ovi “ko alva” danas! [smiley13][smiley13][smiley13]

skype - ivek1234

Smeta me ovo “kapitaliziranje dobiti”?
Što će kapitalizirati na Belju, Đuri, Eigu, Cror-u, Petrokemiji, Jdosu, IPKK-u, Atln, Kabi, Fmps…itd. i još na 50% dionica na burzi. Pa gore su otišla samo 2,3 sektora ove godine a drugo ne.[smiley3]

Što će kapitalizirati na Belju, Đuri, Eigu, Cror-u, Petrokemiji, Jdosu, IPKK-u, Atln, Kabi, Fmps…itd.

Neostvarenu dobit

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Dosad su uvijek postojali nekakvi, okidači, događaji, krize koji su usmjerili tržište. Moram priznati da ga ja ne vidim (Atlantic to sigurno nije). Ovo što sad gledamo je u potpunosti igra fondova, tj. zajedničko kolo u cilju postavljanja boljih pretpostavki za rast sljedeće godine.

Kako su zaigrali na HT, sad su isti ples prebacili na cijelo tržište.

Drž’mo gaće, jer tko zna kako će to kreniti sutra ujutro.[smiley10]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


SLK: ” luki007: ” Kasniš…..[smiley2] ” Da, ali je dobro da odu na link i vide Stojićev pogled. [smiley11] ” Laže, jel?[smiley2]

ma takav pogled ima jer neko stoji iza kamere i zabavlja ga, nije ništa loše mislio.[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Kod HT-a se jos od kotacije dogadja jedna stvar koju ni ja osobno, a ocito niti cijelo trziste nismo ocekivali. Za ocekivati je bilo da ce se dionica HT-a vrlo brzo ustabiliti na razinama dosta iznad 400 Kn, sto bi onda za rezultat imalo veliko oslobadjanje sredstava od strane pravih investitora koja bi se potom plasirala na trzistu. kako je medjutim Ht vec skoro mjesec dana ispod 400 Kn, dogadja se upravo kontraefekt.

ne znam tko je predviđao vrlo brzu stabilizaciju HT-a na razinama dosta iznad 400 kn…
ne da mi se sad ponavljat, ali pogledaj još jednom koliko je dionica plasirano kroz IPO, kolika je njihova ukupna vrijednost i kolika je ukupna imovina fondova, odnosno koliko se mogu izložit jednoj dionici.
evo, i galinec je mudro predvidio da će “pritisak mnoštva paketa od 63 dionice držati dionicu HT-a prikovanu ispod 400 kn jedno dulje vrijeme” [smiley10]
drugo, ne mislim baš da će fondovi sav cash (a krcati su njime) ulupati upravo u HT. dakle, sumnjam u kontraefekt koji spominješ.
a korekcija je klasičan primjer fondovske manipulacije burzom: naglo su se povukli, izazvali lavinu i čekaju s hrpom love na nižim razinama (pogledaj omjer k/p na PODR, JDPL, ATPL, KOEI, ERNT, DLKV…)
mislim da će pad ili stagniranje (uz povremena zelenila) trajati cijeli studeni. naravno, najviše će biti pogođene najlikvidnije i najprecjenjenije dionice.
oporavak slijedi nakon izbora, kada bude poznat novi mandatar i nova koalicijska vlada (ma koja ona bila).

hate red

New Report

Close