Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema za amere problema sve top kompanije im rade kao nikad to je najvažnije,past će standard dijelu ljudi no činjenica je i da će i manje trošiti ,i kad neko kaže da smo mi zaduženi…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Stižu izvještaji, idemo gore, pogotovo banke i hoteli. I još ponešto…
A vi što ste prodali dionice, daj odmorite malo.[smiley2]

Meni je zanimljivo kako je raspoloženje u svijetu jako prevrtljivo.Jedan dan indeski idu npr. -1,5% a onda već sutra +1,5%.
Toliko faktora utječe na raspoloženje da je nemoguće uzeti sve u obzir i prognozirati.Treba se ipak koncentrirati na firme i njihove izvještaje a cijenu nafte,kamatne stope,potrošnju,tečaj dolara itd. gledati s malo veće distance!

Kad je dobar vjetar i purani lete!

Preneseno sa zaključane teme.


SLK:

RealBear:

SLK, dobro da si boomere spomenuo. Balon nekretnina je dobrim dijelom pokrenut imajući njih u vidu. Išla je spika, kao nemaju povišice plaća i imati će male ušteđevine, ali će to zamijeniti velika vrijednost u nekretninama i dionicama, što direktno što preko fondova.

E izgleda da neće ići baš tako lako.

Da, i ironija je da će upravo ta generacija, koja je digla Ameriku na noge, srušiti ju na koljena.
Nažalost, to ćemo osjetiti i svi mi koji s BB generacijom nemamo nikakve veze. Nikakva financijska intervencija ne može pomoći.

je li ovo iz Kiyosakijeve knjige “Proročanstvo” ili tako nekako??

Je. Zapravo “Tko je uzeo moj novac”, ali Kyosaki, a vjerojatno isti problem provlači i kroz ostale knjige.
Tamo sam našao prvu nit onda sam malo pronjuškao stvar na Internetu.

No respect


Preneseno sa zaključane teme.

tony:

SLK:

RealBear:

SLK, dobro da si boomere spomenuo. Balon nekretnina je dobrim dijelom pokrenut imajući njih u vidu. Išla je spika, kao nemaju povišice plaća i imati će male ušteđevine, ali će to zamijeniti velika vrijednost u nekretninama i dionicama, što direktno što preko fondova.

E izgleda da neće ići baš tako lako.

Da, i ironija je da će upravo ta generacija, koja je digla Ameriku na noge, srušiti ju na koljena.
Nažalost, to ćemo osjetiti i svi mi koji s BB generacijom nemamo nikakve veze. Nikakva financijska intervencija ne može pomoći.

je li ovo iz Kiyosakijeve knjige “Proročanstvo” ili tako nekako??

Je. Zapravo “Tko je uzeo moj novac”, ali Kyosaki, a vjerojatno isti problem provlači i kroz ostale knjige.
Tamo sam našao prvu nit onda sam malo pronjuškao stvar na Internetu.

Da, to “bogati otac” nagovještava od 1976 baš zbog BB generacije i sadašnjeg mirovinskog plana


Bojim se reci naglas jako ali cini mi se da RealBearova prica drzi vodu. Ne pise nam se ruzicasto u buducnosti pogotovo kad se ima u vidu zalosna cinjenica da smo proizvodnju skoro pa zatrli, izvoz je nikakav a upad u EU u skorije vrijeme upitan osim ak nam se fakat ne smiluju.

nema zime dok se svake godine 10 mlrd. eura slije što u državnu kasu što po privatnim džepovima. Što se tiče izvoza ja to ponešto pratim i situacija je znatno bolja nego što je bila prije koju godinu. Postoji veliki broj manjih i srednjih firmi koje uspješno izvoze,a ja vjerujem da će biti i bolje.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Kolega SLK, u pravu ste.
Robert Kyosaki u gotovo svim svojim knjigama piše o problemu babyboomera i utjecaju koji će oni imati na buduća (vrlo skora) financijska kretanja. Istina je da se dosta ponavlja u svojim knjigama, ali sam ih sve progutao u mahu. I ako napiše još koju (istu [smiley2]) kupit ću i nju!

Ne javljam se često na ovoj temi. Nekako imam feeling da pišući ovdje i nenamjerno prizivam korekciju. [smiley2]

Ipak, gledam malo u posljednje vrijeme “atmosferu” oko nekih dionica (DDJH, MAGMA, LRH…) i primjećujem nešto što mi se ne sviđa.
Sve one su u posljednje vrijeme doživjele relativno (više ili manje) dobre vijesti. A cijena ne mrda ili aktivno pada.
To me upućuje na zaključak da su sve takve vijesti već uračunate u cijenu i da nemamo baš prostora za, kako bi rekle neke kolege, UP-UP.
Mislim da bi nam se mogla dogoditi stagnacija (ili je ona već tu!), da ne kažem nešto drugo…..

A možda je samo maglovito jutro tu kod mene….

La vita e bella!


Kolega SLK, u pravu ste. Robert Kyosaki u gotovo svim svojim knjigama piše o problemu babyboomera i utjecaju koji će oni imati na buduća (vrlo skora) financijska kretanja. Istina je da se dosta ponavlja u svojim knjigama, ali sam ih sve progutao u mahu. I ako napiše još koju (istu [smiley2]) kupit ću i nju! Ne javljam se često na ovoj temi. Nekako imam feeling da pišući ovdje i nenamjerno prizivam korekciju. [smiley2] Ipak, gledam malo u posljednje vrijeme “atmosferu” oko nekih dionica (DDJH, MAGMA, LRH…) i primjećujem nešto što mi se ne sviđa. Sve one su u posljednje vrijeme doživjele relativno (više ili manje) dobre vijesti. A cijena ne mrda ili aktivno pada. To me upućuje na zaključak da su sve takve vijesti već uračunate u cijenu i da nemamo baš prostora za, kako bi rekle neke kolege, UP-UP. Mislim da bi nam se mogla dogoditi stagnacija (ili je ona već tu!), da ne kažem nešto drugo….. A možda je samo maglovito jutro tu kod mene….

moje dionice rastu ko lude, treba znat prepoznat ono sto ce rasti!!

[b]JA SAM BIBER, MORAO SAM PROMJENITI NICK[/b]

situacija je skliska zbog izbora a burza se po prvi puta (nećemo gledati razdoblje od prije 4 god dok je sve bilo u povojima) suočava sa time tj. sa mogućnošću pobjede stranke koja želi uvesti PKD. Psihološki to igra veliku ulogu. Sjetite se samo spomena poreza na dobit (između ostaloga) u Kini u 2 mjesecu i reakciju na to.


” moje dionice rastu ko lude, treba znat prepoznat ono sto ce rasti!!

Istina kolega!
Treba odabrati prave dionice. [smiley11]

La vita e bella!


nema zime dok se svake godine 10 mlrd. eura slije što u državnu kasu što po privatnim džepovima. Što se tiče izvoza ja to ponešto pratim i situacija je znatno bolja nego što je bila prije koju godinu. Postoji veliki broj manjih i srednjih firmi koje uspješno izvoze,a ja vjerujem da će biti i bolje.

Sporo je to mika moj jako sporo. Presporo i premalo. Docekat cu penziju (Mirogoj op.a.) dok se nesto drasticnije na bolje dogodi a sad su mi 38 tek.

Ovako mala korekcija, reklo bi se preraspodjela iz građevinaca u HT a odmah se spominje panika, grozno…

Panika i strah su dar evolucije ljudima da prežive u kritičnim momentima. Hormoni stresa, adrenalin i kortizol su majke svih hormona.

Problemčić je u tome što je na burzi teško prepoznati da li je stvarna ili lažna opasnost. Moglo bi se reći da u teškim vremenima onaj koji najviše paničari prolazi najbolje, kao što u dobrim vremenima najbolje prolaze oni koji riskiraju najviše. E sad jesmo li u dobrim ili lošim vremenima svatko treba procijeniti za sebe.

Svejedno velika volatilnost i panika među ulagačima može biti indikator da nešto nije u redu i ponekad nagovještava promjenu smjera. Po meni brzo će se ovo smiriti, prava panika i lijepa medvjeđa vremena nas čekaju ipak za par mjeseci [smiley1]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

New Report

Close