Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pazite ovo, kako ćemo onda s porezom?

Mesić: Velika koalicija jedini izlaz ako građani ne izađu na izbore

Predsjednik Republike Stjepan Mesić rekao je danas novinarima kako ga malo optužuju da se zauzima za veliku koaliciju, a on ustvari kaže da je to jedini izlaz ako građani ne prepoznaju svoje stranke i ne izađu na izbore.

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Moram priznati da me jako čudi stav nekih forumaša koji misle da pisanje (ili kako oni kažu drukanje) ovdje ima ikakvog utjecaja na tržište kapitala. Kao složit će se par ljudi pa će zazivati korekciju i onda će im netko jeftino prodati. Par stotina ljudi koji aktivno trguju, razmjenjuju mišljenja na forumima i vjerojatno raspolažu sa nekih milion kuna dionica u prosjeku ne mogu ništa drugo raditi nego pratiti trendove i osluškivati stvari te probati tako zaraditi.

Rastovi i padovi burze nemaju nikakve veze s našim željama i nadanjima. Kako je burza rasla sa optimizmom, dotokom svježeg kapitala tako će padati kad optimizma i kapitala nestane. Udisaj i izdisaj, tako kapitalizam funkcionira. Ljepota trgovanja je što se može zaraditi u oba slučaja. Naravno da će netko i izgubiti ali to poboljšava efikasnost sustava, jer oni koji ostanu u plusu su se dokazali kao pametni i sposobniji te je novac u njihovim rukama puno efikasniji.

Ja samo govorim da je izdisaj jako blizu, i na našu sreću ili nesreću biti će izazvan recesijom i kreditnom krizom koja dolazi sa zapada. Mislim da oni koji se nadaju da će strani kapital u takvim uvjetima nastaviti dolaziti u privredu poput naše živi u ‘denial’ modu. Kad nestane vanjske likvidnosti jedini način da se cijene dionica i nekretnina održe je štampanje novca. Ameri su se privremeno odlučili za tu varijantu, kako mi imamo tragična iskustva s hiperinflacijom vjerujem da ćemo se odlučiti za ‘stezanje remena’. To znači recesija, ispuhavanje balona i razdvajanje po sektorima.

Nakon nekog vremena svijet će se oporaviti i strani kapital će se vratiti. Naravno kupovati će na puno nižim razinama nego što su sada. Onaj tko pogodi što će najmanje pasti i koje su dionice ‘nažilavije’ bit će tada u jako lijepoj poziciji.

Znam da je ovakvo razmišljanje ne opija um kao ‘up, up’ do nebesa, ali eto umišljam si da imam analitičan um i da vidim ‘double top reversal pattern’ CROBEX-a.

Ne da ste u krivu nego ste fulali dabl tajm. Ovaj forum, je jedno od najboljih mjesta gdje možete saznati istinite ali i ne istinite stvari. To da nema veze da li dionica ide gore ili dolje isto se može donekle utjecati pisanjem, pozitivnim ili negativnim.
Ima puno brokera koji se služe razno raznim trikovima da bi došli ili ” uvalili ” info. Nemojte misliti da je ovo tako nevino mjestašce gdje je u pitanju samo razmjena iskustava.
Drugo, ovo sa krizom ste u krivu isto. Do recesije neće doći. Iz nekoliko razloga. Ameri to neće dopustiti, odnosno kauboj jer će si time zacementirati grob. Pogledajte samo hipotekarne kredite i kako su to riješili. Sa druge strane Kinna i Azija su u zamahu.
Slažem se da naše tržište ne može stalno up ali ni ne ide stalno up.

To što je netko prodao pa čeka u kešu, eee to je njegov problem. I možda ste vi jedan od njih i prizivate kišu. Stanite malo na loptu lega pogledajte svijet oko sebe iako nema lišća ili opada zemlja se i dalje vrti, ljudi žive.. “a dok bude ljudi biće i para!”

DDJH + 2,5 godine = KOEI

Moje mišljenje je da će biti stalnih korekcija cijena jer naravno dionice ne mogu stalno rasti,treba kupovati kad cijene padaju i prodavati kad krene euforija rasta.Treba reći da u HR još nije ušao nijedan veliki svjetski fond kojima je ovo kikiriki reklo bi se ,no to će se uskoro desiti. Politika velikih fondova nisu ekstremni prinosi nego sigurnost sistema, ulaskom HR u NATO stvari se tu mijenjaju:Većina naših kompanija je sada precijenjena no takodjer imaju veliki potencijal za rast uključujući čitavo gospodarstvo.Još uvijek ima novca u čarapama koji polako ulazi u sustav(HT), država polako otpušta svoje udijele i tržište je sve jače i likvidnije.Takodjer činjenica da se na ZSE ne trguje opcijama ( hvala bogu da je tako), jer u suprotnom rizik ulaganja se drastično povećava. Budite mirni za par godina ćete svoje dionice prodati masno stranim igračima.Žao mi je iskreno što nije bilo sustavne edukacije radnika koji su svoje udjele prodavali za sladoled.
Propulzivnost našeg gospodarstva je velika ,bez turizma ne bi bilo ovako no imamo sreće bog nam je dao naše more i geo poziciju…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Bit ću kratak pa ću napisati sljedeće:

Ne slušajte nikakve stručnjake, to su najnepouzdaniji ljudi na svijetu, ti stručnjaci. Slušajte samo sebe. Stručnjaci vam neće zaraditi novac niti ih briga ako isti izgubite. U povijesti se dogodilo nekoliko slomova, a koliko su oni predviđali, barem 1000[smiley9], a koliko ih je bilo, jednoznamenkasti broj koji stane jedva na prste jedne ruke.

uostalom i na slomovima buzi se da ljepo zaraditi.nema govpora o slomu burze u najgorem slućaju bi se moglo dogoditi usporavanje rasta .pa cijela mudrost burze su usponi i padovi.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Drugo, ovo sa krizom ste u krivu isto. Do recesije neće doći.
zg828, 28.10.2007. u 10:30

Koji optimizam.. Dok bude takvih optimista moći će se dionice i prodavati po ovakvim previsokim cijenama. Ali i optimista će jednog dana nestati. Najgore je dionice prodavati pesimistima, jer će onda i cijena biti …

Treba reći da u HR još nije ušao nijedan veliki svjetski fond kojima je ovo kikiriki reklo bi se ,no to će se uskoro desiti.

Nitko nije ušao zbog istog razloga zbog kojeg kod nas nema Greenfield investiticja. Skupa radna snaga. Samo što cijene dionica to nisu pratile. One nisu skupe. One su preskupe.. :)))

Ne da ste u krivu nego ste fulali dabl tajm. Ovaj forum, je jedno od najboljih mjesta gdje možete saznati istinite ali i ne istinite stvari. To da nema veze da li dionica ide gore ili dolje isto se može donekle utjecati pisanjem, pozitivnim ili negativnim.
Ima puno brokera koji se služe razno raznim trikovima da bi došli ili ” uvalili ” info. Nemojte misliti da je ovo tako nevino mjestašce gdje je u pitanju samo razmjena iskustava.
Drugo, ovo sa krizom ste u krivu isto. Do recesije neće doći. Iz nekoliko razloga. Ameri to neće dopustiti, odnosno kauboj jer će si time zacementirati grob. Pogledajte samo hipotekarne kredite i kako su to riješili. Sa druge strane Kinna i Azija su u zamahu.
Slažem se da naše tržište ne može stalno up ali ni ne ide stalno up.

To što je netko prodao pa čeka u kešu, eee to je njegov problem. I možda ste vi jedan od njih i prizivate kišu. Stanite malo na loptu lega pogledajte svijet oko sebe iako nema lišća ili opada zemlja se i dalje vrti, ljudi žive.. “a dok bude ljudi biće i para!”

————————-slazem se kolega u potpunosti!!!——————————————————-

[b]JA SAM BIBER, MORAO SAM PROMJENITI NICK[/b]


Prije završetka predsjedničkih izbora u SADu, ništa od tvog crnog scenarija.

I ja sam do prije nekoliko tjedana bio uvjeren da će se Ameri uspjeti držati glavu iznad vode do predsjedničkih izbora. Onda sam vidio nešto što me uvjerilo u suprotno. Naime izašli su podaci od ovog ljeta koji pokazuju da su neke države pobjegle glavom bez obzira iz američkih obveznica (Japan, Kina, Tajvan najviša).
Neto gubitak je 69.3 milijarde US$
Vaš link

Svjetski bankari su zeznuti ljudi, dobro se sjećaju recesije i inflacije sedamdesetih kad su im Ameri bacili u lice troškove Vijetnama i nafte sa poznatom rečenicom ‘It may be our currency but it’s your problem’.

Izgleda da se povijest ponavlja, slom tržišta nekretnina nije zaustavljen i širi se i na druga područja. Netko to mora platiti. Konzervativne procjene su 4000 milijardi US$ indirektno zbog pada cijene, i 400 milijardi direktno i tko zna gdje će se zaustaviti. Dakle Ameri očito idu na smanjivanje kamatnih stopa i rušenje vrijednosti dolara, naravno da će u tom slučaju najviše biti oštećeni oni koji su im posudili desetak trilijunčiča.
Da ne govorimo da su najveći kupci ‘junk derivata’ bili njemački i japanski fondovi.

Kako nema besplatnog ručka, cijene nafte, zlata i ostalih roba idu gore, Amerima će biti jako teško kontrolirati inflaciju jer uvozna roba će poskupjeti, ali valjda računaju da tu cijenu mogu platiti. Manje će uvoziti sigurno i to dalje širi krizu u svijet.

Kakve sve to veze ima s nama?
Po meni svjetska financijska kriza tek se raspliće, s tim da smo mi par puta više zaduženi nego što je nekad Juga bila. Vrijeme lakog dobivanja kredita prolazi. Poanta je kad si dužan i kad si slab u teškim vremenima ne vrijediš puno, ni tvoje dionice ni tvoje nekretnine. Pogotovo ako ne znaš nikome ništa izvesti. Ako nam se EU smiluje pa nas primi možda neće biti previše gadno ali svejedno platit ćemo cijenu.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Bojim se reci naglas jako ali cini mi se da RealBearova prica drzi vodu. Ne pise nam se ruzicasto u buducnosti pogotovo kad se ima u vidu zalosna cinjenica da smo proizvodnju skoro pa zatrli, izvoz je nikakav a upad u EU u skorije vrijeme upitan osim ak nam se fakat ne smiluju.

Ne bi li se onda umjesto predviđanja potpunog sloma, trebalo baciti na analizu kako će se to odraziti na pojedine sektore poslovanja. Npr. ne bi li u takvoj situaciji trebalo kupovat INU ?

mozda je krivo razmisljanje i da je EU doslo vrijeme preuzimanja liderstva i jacanja kapitala,euro najbolja valuta koja ce zamjeniti dolar u cijelom svijetu.Da pozovemo babu vracaru ili nostradamusa koji je prorok i rekao daa ce u 21.st. u europi biti blagostanje[smiley1] a eto srecom mi smo na kontinentu gdje i europa[smiley11]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


nema govpora o slomu burze u najgorem slućaju bi se moglo dogoditi usporavanje rasta .pa cijela mudrost burze su usponi i padovi.

Moje mišljenje je da ćemo kopirati Sloveniju vezano za ulaz u EU-znači stagnacija..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


laser: ” nema govpora o slomu burze u najgorem slućaju bi se moglo dogoditi usporavanje rasta .pa cijela mudrost burze su usponi i padovi. ” Moje mišljenje je da ćemo kopirati Sloveniju vezano za ulaz u EU-znači stagnacija..

pa onda opet rast.[smiley2]

New Report

Close