Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Amerika se lijepo zeleni

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


ivek123: ” Zar ti stvarno mislis da su Milanovic & Jurcic bolje rijesenje????’ Jurcic cim zine baljezga gluposti a Milanovic cim otvori usta samo spominje Sanadera i racune. Zoran je pun kompleksa a to nije dobro. ” Ne, ne mislim da su bolje rjesenje i to sam vec rekao, ali ovi sad su dokazani OCAJ. Pa necu za nesto sto dokazano ne valja glasati? Radije necu uopce.

…kolega Alien što ste očekivali od političara, zar nešto više od očaja? Svijet je poopćeno da se izrazim jedna velika fukara u kojoj na kraju balade sve profunkcionira, manje ili više dobro, manje ili više učinkovito, manje ili više po džepu poreznih obveznika za čije se novce doslovno ovi gore spomenuti političari tuku. Tako je to od pamtivijeka pa do danas, samo je svaka nova epoha ljudskoga napretka sofisticiranijega pristupa oduzimanja dijala stečenih sredstava pojedinca i društva.
To da li će doći crveni, plavi ili žuti u dugoročnoj perspektivi (čitaj za par mjeseci) neće imati ama baš nikakovog utjeca na tok kapitala i razvoj društva. Na kraju krajeva, nije ni važno jer će mo mi ( INVESTITORI I ŠPEKULANTI) više ili manje uspješno u toj novonastaloj situaciji slično plivati. Po riječima poznatog kantautora s istoka ” Princip je isti, sve su ostalo nijanse.”

Scio me nihil scire


da kolega ALIEN, smanjenja fiskalnog deficita, ovo o čemu vi pričate je trgovinski deficit [smiley13]

Ili kako to šuki voli reći…fiskalni debalans je sve manji…[smiley2] a konsolidirana država je u okvirima planiranog deficita…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Do kad je upis Atlantika. Ako je do petka, onda prodavanje radi Atlantika sutra više ne pali?

Kad se već razvezlo o politici i Jurčiću, evo jedna aktualna crtica iz povijesti:

Prije točno 25 godina je vlada SFRJ devalvirala dinar za 20%. Razlog: da bi potakla izvoz.

Je li uspjela? Nije.

…kolega Alien što ste očekivali od političara, zar nešto više od očaja? Svijet je poopćeno da se izrazim jedna velika fukara u kojoj na kraju balade sve profunkcionira, manje ili više dobro, manje ili više učinkovito, manje ili više po džepu poreznih obveznika za čije se novce doslovno ovi gore spomenuti političari tuku. Tako je to od pamtivijeka pa do danas, samo je svaka nova epoha ljudskoga napretka sofisticiranijega pristupa oduzimanja dijala stečenih sredstava pojedinca i društva.
To da li će doći crveni, plavi ili žuti u dugoročnoj perspektivi (čitaj za par mjeseci) neće imati ama baš nikakovog utjeca na tok kapitala i razvoj društva. Na kraju krajeva, nije ni važno jer će mo mi ( INVESTITORI I ŠPEKULANTI) više ili manje uspješno u toj novonastaloj situaciji slično plivati. Po riječima poznatog kantautora s istoka ” Princip je isti, sve su ostalo nijanse.”

A znam i slazem se, al kaj mogu kad sam takav pa me njihove svinjarije iznova ljute jer znam da je tako malo potrebno da bi u ovoj zemlji bilo puno bolje nego je sada.


Kad se već razvezlo o politici i Jurčiću, evo jedna aktualna crtica iz povijesti:

Prije točno 25 godina je vlada SFRJ devalvirala dinar za 20%. Razlog: da bi potakla izvoz.

Je li uspjela? Nije.

Kini ide dobro s druge strane…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Sutra bi moglo zelenilo u EU/SAD, ako koga veseli.

http://money.cnn.com/news/newsfeeds/articles/newstex/AFX-0013-20411557.htm

“AmEx 3Q profit beats expectations
October 22, 2007: 04:59 PM EST

Oct. 22, 2007 (Thomson Financial delivered by Newstex) —

NEW YORK (AP) – American Express Co. (NYSE:AXP) , one of the nation’s biggest credit-card issuers, said Monday that higher spending by cardholders pushed third-quarter profit up 10 percent.

The credit-card brand — known for its relatively wealthy and well-vetted customer base — reported quarterly profit rose to $1.07 billion, or 90 cents, from $967 million, or 79 cents per share. Revenue rose 11 percent to $6.95 billion from $6.27 billion.”

http://money.cnn.com/2007/10/22/technology/aapl_earnings/index.htm

“Apple tops estimates and shares soar
The consumer electronics giant reports strong fourth-quarter results on strength of Mac and iPhone sales; stock up 6 percent after-hours”

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Amerika vecinom vec je u zelenom http://money.cnn.com/data/markets/index.html

Nafta pala, dakle Turska intervencija danas u sjevernom Iraku ocito nije shvacena previse dramaticno. Dobro je.

A znam i slazem se, al kaj mogu kad sam takav pa me njihove svinjarije iznova ljute jer znam da je tako malo potrebno da bi u ovoj zemlji bilo puno bolje nego je sada.


“Pa već jest, samo mi to ne znamo…” predsjednik republike…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Evo da se i ja malo prikljucim temi korekcije.
Za pocetak, vidim mnogo postova stila: ma kakva korekcija; to su gluposti, mi idemo up, up, up…
Svatko tko se razumije imalo u burzu zna da je korekcija stalno negdje u zraku; jer i na trzistima koja expandiraju (zahvljajujuci expanziji gospodarstva) nekada dolazi do prebrzoga rasta indexa u usporedbi sa stvarnim rastom gospodarstva. Tada manje i krace korekcije odrade ‘izjednacavanje cijena’ i onda opet ide po starome. Isto tako se moze dogoditi i ‘pozitivna korekcija’ tj prema gore.
Da nema tih stalnih korigiranja trzista kapitala; onda bi se nakon dugogodisnjeg prebrzog rasta bez korekcija moglo dogoditi nesto jos gore: slom burze.
Nase trziste je bilo poprilicno potcijenjeno, gospodarstvo je takodjer raslo poprilicno brzo; medjutim kod nas se dogodio toliki rast na trzistu kapitala da je visestruko premasio obje komponente. Cak ni povremene korekcije nisu ucinile dovoljno, te danas imamo nerealan odnos cijene i trzisne vrijednosti vecine dionica. To su konstatirali mnogi neutralni strucnjaci, te ocijenjuju nase trziste precijenjenim.
Strani ulagaci su bili prisutniji kad su vidili mogucnosti dobrih zarada i ocijenili da je trziste podcijenjeno; danas se vise okrecu nekim drugim zemljama gdje ima vise prostora za buduci rast.
Moje predvidjanje je da najbolja stvar koja se moze dogoditi za ulagace je da SDP dobije izbore; i da trziste jednostavno dozivi jedno vece i duze hladjenje, te da stvarno ucine nesto i za gospodarske pomake (za ovaj dio sam skeptican), te da se nakon toga svi skupa vratimo sa vecim sredstvima ulaganju; na burzu koja opet ima prosperitet i tendenciju rasta.
Ovima sto ulazu od nedavno (da se razumijemo, ni ja nisam nesto dugo na hrvatskoj burzi), te su navikli na ‘up, up’, znam da ovo ne odgovara i da ce pisati postove stila: hrvatska u nato, hrvatska na marsu; srbija jako dobra i miroljubiva a kosovo nije nikakav problem; igh dobio posao gradnje nogometnog stadiona u maleziji itd; ali ovo je nesto sto je vrlo realno.
Volio bih da grijesim; i da euforiji jos uvijek ima mjesta; ali isto sam sa jednom rukom spreman na ‘okidacu’ za brzi izlazak; ionako imam na ‘holdu’ poprilicna sredstva koja ce tu i ostati do daljnjega.

[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

odličan post kolega leon

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

New Report

Close