Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prošli tjedan je FED ipak smanjio kamatne stope i to se odmah i kod nas odrazilo na optimizam ulagača te ujedno promet i rast Crobexa. Očito je najveći dio novca za HT već bio izvučen, ali se oprezno čekalo kako će FED reagirati.
Time problem hipotekarnih kredita uopće nije riješen nego gurnut pod tepih. Takav potez je zapravo pirova pobjeda. Stabiliziralo se tržište, kratkotrajno smanjila opasnost korekcije, ali je oslabljen dolar uz opasnost generiranja inflacije. Pravi uzrok leži zapravo u pitanju zašto su se olako davali hipotekarni zajmovi dužnicima bez većih provjera. Navodno će ta kriza tek eskalirati slijedeće godine jer je problem kredita mnogo dublji. Kad se tome doda da su američki indeksi na visokim razinama pitanje je dali je potez monetarnih vlasti SAD-a ipak samo skupo odgađanje neizbježnog?
Kakvo je stanje kod nas? Sudeći po eksplozivnom rastu prošlih nekoliko dana izgleda da se sav novac isisan sa burze, a koji nije završio za otkup dionica HT-a vratio nazad. Hrvatska Vlada će ipak proširiti ponudu za otkup dionica iz svog portfelja. Što će to značiti? Da će veliki dio novca koji je do negdje prije cirkulirao na burzi završiti u državnom proračunu. Da to neće biti možda previše? Hoće li ponuda premašiti potražnju? Hoće li razočarani i neiskusni investitori početi prodavati svoje dionice ne pitajući za cijenu u strahu od daljneg pada?
Naravno, na ovom nedavnom porastu su ipak zaradili opet daytraderi. Svaka čast maherima. Pogotovo onima koji su dobro ocijenili situaciju i uložili u očekivanju pozitivne FED-ove odluke.
Pretpostavimo li da HT-ova dionica ipak ne padne kako će se to odraziti na cijene ostalih? Mislim, nemojmo se zavaravati. Velik broj ulagača će sigurno htjeti prodati odmah, tako da njezin utjecaj na tržište nikako ne možemo zanemariti. Previše je to novaca za našu burzu. Hoće li doći do pretakanja sredstava ako bude podcijenjena u odnosu na druge dionice uzrokujući time pad cijena drugim dionicama?
Možda će izlistanje HT-a ipak na kraju biti samo početak novog pozitivnog vala jer će se priključiti novi ulagači iznikli iz IPO-a HT-a?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

napisao sam post na jednoj drugoj temi ali evo i ovdje jer me zivo zanima vasa procjena razvoja situacije na ZSE do kraja godine. Da li ocekujete veliki porast na ZSE? burzama u regiji? boom u cijenama nekretnina? moze isto i na PP.


napisao sam post na jednoj drugoj temi ali evo i ovdje jer me zivo zanima vasa procjena razvoja situacije na ZSE do kraja godine. Da li ocekujete veliki porast na ZSE? burzama u regiji? boom u cijenama nekretnina? moze isto i na PP.

ja očekujem upravo to što si napisao. a nakon toga korekcija nezapamćenih razmjera

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ako ste mislili da su svi problemi riješeni i da Amerika i Europa, pa tako i mi , može mirno disati,
prevarili ste se.
Svi indexi su u padu zbog istog problema koji ne želi otići.
Analitičari najavljuju da bi Deutsche Bank mogao biti jako pogođen i da se sa strepnjom očekuju izvještaj za 3Q.
Predsjednik uprave BP-a je najavio katastrofalne rezultate za 3Q.
Nije ovo još gotovo, bojim se

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Daj ententinis ne provociraj jer nije istina to što pričaš. Što mene briga kakve će rezultate imati DB, ako znam da će neke mnoge naše imati rekordne rezultate trećeg kvartala, ako je INA lijepa meta preuzimanja. Ako ti tada nije smetalo da ATPL raste i KODT, onda pusti nas obične smrtnike da živimo u iluziji kako je sve dobro.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ako ste mislili da su svi problemi riješeni i da Amerika i Europa, pa tako i mi , može mirno disati, prevarili ste se. Svi indexi su u padu zbog istog problema koji ne želi otići. Analitičari najavljuju da bi Deutsche Bank mogao biti jako pogođen i da se sa strepnjom očekuju izvještaj za 3Q. Predsjednik uprave BP-a je najavio katastrofalne rezultate za 3Q. Nije ovo još gotovo, bojim se

Govori se negdje oko 2 Mrd €. Ali po rijecima Ackarmanna to ne bi trebao biti veci problem. Kao sto kazes, vidjet cemo uskoro u FI za 3Q.

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.

Bojim se da će doći do nagle korekcije(točnije oštrog pada) jer pojedinim dionicama bubble samo što nije …

Korekcija će biti na Tehnici mada je bezuspješno brane pravi pad tek dolazi.

Baš me zanima što će se dogoditi nakon 5.10., s obzirom na to da je od korekcije (prije 2 tjedna) velik broj dionica toliko porastao (ATH svakim danom). Možda se desi sindrom Saudijske arabije

Hell is Empty and all the Devils are Here

crobex +1,03 [smiley2]

dan je pametniji od noći


Baš me zanima što će se dogoditi nakon 5.10., s obzirom na to da je od korekcije (prije 2 tjedna) velik broj dionica toliko porastao (ATH svakim danom). Možda se desi sindrom Saudijske arabije

Nisu baš sve dionice porasle, neko su daleko od ATH. Tako da ti priča ne stoji, to se odnosi na ATPL i JDPL koji rastu neumoljivo.
Recimo INA je nepravdeno nisko, što god netko mislio.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Uf malo me brine ovo što se oglasila EK sa ovim kritikama na rad pravosuđa baš sad pred izbore. Nije valjda da će pomagati oporbi da sruši g.Sanadera i njegovu administraciju.
To bi se moglo jako loše odraziti na burzovna kretanja.
Mogao bi nastati kaos ako se pooštre uvjeti za ulazak u EU i dođe do odgode početka pregovora o ovim poglavljima.
Sve mi smrdi na početak žestoke korekcije nakon HTea.
Živi bili pa vidjeli.
[smiley2]

Evo da lakše spavate kolega[smiley2]

EU: Nema odgode pregovora

Europskoj uniji nije u interesu zaustaviti pregovore s Hrvatskom. Oni neće biti ni suspendirani ni odgođeni, kažu Vincent Degert i Luis Barreiros. Problema ima, no riješit ćemo ih.

http://www.net.hr/vijesti/page/2007/09/24/0625006.html

Only God, Muammar and Libya!

New Report

Close