Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da se ova tema može uskoro zatvoriti na neko vrijeme

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese


Mislim da se ova tema može uskoro zatvoriti na neko vrijeme

nažalost ne, čeka nas par IPO-a, izbori i možda najveća opasnost hipotekarni krediti[smiley9]

Heaven or Las Vegas


Evo vam očiti primjer Hrvatskog jala čovijek uživa da sve pada i nije mu bilo dosta loših dana i niskih cijena on bi još niže. … A ti zg828 ako ti nije dosta reci koje su tvoje dionice pa ćemo pisati o njima sve najgore i imat ćeš pad do kada želiš.

Jal? Ne znam po čemu to zaključuješ. Moja dionica je trenutno CASH-R-A, i zadnja dva dana puno gubi na vrijednosti. A čekam porast kako bi se vratio na duplu količinu dionica u odnosu na broj istih kad sam izašao. Za sada je ta brojka na +25%, od svibnja 2007.

Predsjednik Feda namjerno ruši vrijednost dolara?
Teksaški kongresmen Ron Paul obrušio se na predsjednika Feda Bernankea na sjednici Odbora za bankarstvo američkog Kongresa. Predsjednički kandidat kojeg ostali baš i ne vole, teksaški kongresmen dr. Ron Paul, napao je predsjednika Feda Bena Bernankea da je namjerno smanjio vrijednost dolara kako bi na umjetan način spasio Wall Street

A sve to dok niža i srednja klasa u Americi gubi svoje domove i smanjuje im se životni standard, piše biznis.ba. Je li moralno opravdano namjerno slabiti tečaj dolara dok niža i srednja klasa gubi svoje domove? Tijekom sjednice Odbora za bankarstvo u američkom Kongresu, dr. Paul se suprotstavio Bernankeu i optužio Fed da pokušava riješiti problem inflacije generiranjem veće inflacije, umjetnim snižavanjem kamatnih stopa koje nemaju nikakav učinak zbog niskog tečaja dolara.

Dr. Paul je postavio pitanje kako može biti moralno opravdano namjerno oslabiti tečaj dolara i istaknuo činjenicu da je kolaps vrijednosti dolara namjerno izazvan od strane Feda. Već nekoliko tjedana Bernanke, Alan Greenspan i ministar financija Henry Paulson govore negativno o dolaru, čak i u situaciji kada Kina i Saudijska Arabija ozbiljno razmišljaju o rasprodaji dolarskih rezervi, što bi prouzročilo trenutan kolaps dolara. Još jednom je kongresmen Paul jedini imao hrabrosti izložiti stvarnu pozadinu trenutačne situacije na svjetskim burzama, planiranu gospodarsku imploziju, dok s druge strane većina medija podržava prilično šuplje rješenje smanjivanja kamatnih stopa.

Ron Paul, liječnik po struci, jedini je predsjednički kandidat koji pokazuje želju za stvarnim promjenama u američkoj vanjskoj i unutarnjoj politici. No, mediji ga za sada ne tretiraju kao jakog kandidata iako na svim istraživanjima javnog mnijenja na internetu uvjerljivo vodi pred konkurentima. Ipak, sve veća potpora u Republikanskoj stranci i njegov dug staž u Kongresu daju njegovim riječima veliku težinu.(biznis.ba)

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=26878&gid=195469

Heaven or Las Vegas


Mislim da se ova tema može uskoro zatvoriti na neko vrijeme

Cca 30 dana. A onda….. LJUBO! A i Duser je pripomenu par stvari koje treba drzati na oku.

skype - ivek1234

Da se Ljubo pojavi na izborima u Americi došlo bi do svjetske krize neslućenih razmjera.
Sva sreća pa će Ljubo izazvati recesiju samo u Hrvatskoj.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Da se Ljubo pojavi na izborima u Americi došlo bi do svjetske krize neslućenih razmjera. Sva sreća pa će Ljubo izazvati recesiju samo u Hrvatskoj.

Potpisujem, a potpisujem i narodsko razmišljanje njegove majke u vašem potpisu kolega (Neka ostane ovo što je i dosad bio)

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Uf malo me brine ovo što se oglasila EK sa ovim kritikama na rad pravosuđa baš sad pred izbore. Nije valjda da će pomagati oporbi da sruši g.Sanadera i njegovu administraciju.
To bi se moglo jako loše odraziti na burzovna kretanja.
Mogao bi nastati kaos ako se pooštre uvjeti za ulazak u EU i dođe do odgode početka pregovora o ovim poglavljima.
Sve mi smrdi na početak žestoke korekcije nakon HTea.
Živi bili pa vidjeli.
[smiley2]

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo

Ljubo Jurčić, SDP-ov kandidat za premijera, ocijenio je kako se danas u Hrvatskoj razvija kult nerada. “Nude se rješenja za bolji život bez rada, stvaraju se iluzije da se može bolje živjeti, a da se ne radi i to rasprodajom akumuliranog nacionalnog bogatstva i zaduženjem”, rekao je Jurčić.
Istaknuo je da je to pogubna politika za hrvatsku budućnost. “Vrijednost koju stvara rad treba postati osnova boljeg života pojedinca i efikasnijeg poslovanja poduzeća”, kazao je Jurčić. (Hina)

Crno nam se piše

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Čujte kolega Ententinis-ljubo, kako vi tumačite ovu vijest oko EK i našeg “neovisnog” pravosuđa?
Bi li to mogao postati okidač za korekciju gori od dolaska gLjube na vlast, a pogotovo ako dođe do – sinergije??
[smiley2]

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo

U sklopu predizborne kampanje 2003. god, ali i nakon što je HDZ osvojio vlast, objašnjavalo je kako će HDZ smanjiti PDV s 22% na 20%.

Koliko je danas PDV?

Mea parvitas.


Čujte kolega Ententinis-ljubo, kako vi tumačite ovu vijest oko EK i našeg “neovisnog” pravosuđa? Bi li to mogao postati okidač za korekciju gori od dolaska gLjube na vlast, a pogotovo ako dođe do – sinergije?? [smiley2]

A čujte, nije da ta vijest pomaže.
Ali, nema ništa goreg od Ljube samog.
Kao što je atletika kraljica sportova,
tako je i Ljubo kralj korekcije[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close