Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

GERONIMO:

-porez do 15% isti ko u USA
-samo na veće dobitke
-na upit Bage da se Čačić baš neslaže sa tim Milanović odgovara da na tome sigurno neće lomiti koplja

Moram opet postati samo zato što se na ovom forumu pljuvalo bar 15 strana a sada niko ništa kada je čovijek prvi puta iznio konkretne stvari koje mi se čine uredu

Bio jutros sa svojim odvjetnicima i oni kazu ovako:

– da bi se PKD uveo treba pripremiti zakon i izglasati ga pa cak da je Ljubo na vlasti ima realne sanse da se
taj zakon NE prihvati do daljnjeg,

– ako se i prihvati morati ce se pripremiti sustav i biti ce najavljeno od od kojeg datuma ce se provoditi odnosno s kojim datumom stupa na snagu (oni su duboko uvjereni da prije 2009 je teoretski neizvedivo)

– kazu da ako Ljubo dodje na vlast imati ce puno vecih briga od PKD-a i to mu sigurno nece biti problem broj
jedan koji ce rijesavati,

– e, sada glavna caka. Niti jedan zakon se nece provoditi retroaktivno sto bi po njima znacilo da se PKD ne odnosi na dionice koje imate u portfelju prije stupanja zakona na snagu!

– I jos su mi gomilu toga nadrobili sto je u mene unijelo odredjenu dozu (ne preveliku) optimizma.

Tako mi vele Zuric and Co.

Ako su u pravu onda sam se jako zaje…. sto sam dosta srezao portfelj.

Ovo sto je Milanovic pricao – nije bas da se slazem sa stavovima U OVOM TRENUTKU ali da je moglo i gore moglo je. Ocigledno su malo korigirali – ublazili stavove.

Ivek nisi se (previše) zajbo jer sad imaš diskont na burzi koji se možda neće ponovit sve do HEP-R-A

aj go šoping [smiley1]


ivek123: ” TunaSalad: ” eventualni porez će se plaćati na dobit (od zakona na dalje) a ne na dionice. ne vidim kakve tu veze ima jeli dionica “stara” ili “nova”. ” Ima neka finta koju su mi objasnjavali ali nisam skuzio da bi mogao prenijeti. Dobit na investiranje od dana donosenja zakona, ovak nesto, nemoj me loviti za rijec. ” to bi onda značilo ipak i na dionice koje imaš od prije donošenja, ali računajući dobit od cijene koju su imale na dan stupanja zakona na snagu.

Da.

Al’ ce biti napumpavanja cijena…[smiley2]


…. U tom slucaju, oni nisu u poziciji da pocnu na veliko kupovat, vec ce morat cekat povrat novca od ljudi koji ce vracat novce u fondove. To njih brine, jer je ocigledno da od 5 mjeseca navlace cash za taj slucaj (sto je dobro za nas).

a ne mislite da postoje i drugi investitori koji bi uložili u HT dijonice osim fondova?
isto tako mislim da će biti veliki odljev dijonica HTja na LSE, a naravno neće niti svi prodavati odmah

Heaven or Las Vegas

Počelo je liparenje na kupnji … nije loše …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

deimos:

…. U tom slucaju, oni nisu u poziciji da pocnu na veliko kupovat, vec ce morat cekat povrat novca od ljudi koji ce vracat novce u fondove. To njih brine, jer je ocigledno da od 5 mjeseca navlace cash za taj slucaj (sto je dobro za nas).

a ne mislite da postoje i drugi investitori koji bi uložili u HT dijonice osim fondova?
isto tako mislim da će biti veliki odljev dijonica HTja na LSE, a naravno neće niti svi prodavati odmah

Pa naravno da postoje. Ali vecina ljudi ocekuje da ce svoje dionice HT-a uvaliti fondovima prvi dan po +50% koliko ja vidim po razmisljanju na forumu… Izlazak na LSE je u svakom slucaju dobra stvar ukoliko strani investitori zagrizu (a zagrist ce valjda). IPO HT-a je izazvao potres na trzistu i sad ce trebat neko vrijeme da se stvari vrate u normalu. Veliki dio od 5 mlrd kn je izvuceno sa trzista kapitala i netko taj novac mora nadoknadit. Vecina fondova je to koliko vidim uracunala, tako da drze povecu kolicinu cash-a na racunu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

PBZ equtiy kolovoz: 2,5 milijardi neto imovina, 20% cash

.. nestaje svim casha.. mislim da dolazi dobro vrijeme za nelikvidne dionice u kojima cuce fondovi..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


PBZ equtiy kolovoz: 2,5 milijardi neto imovina, 20% cash

.. nestaje svim casha.. mislim da dolazi dobro vrijeme za nelikvidne dionice u kojima cuce fondovi..

Mislite da ce dizat cijene na tim dionicama?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

nadam se [smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


beholder: ” … opet se vraćam na ono što sam napisao…tržište je srušilo povaćenje po mojoj procijeni 3 mlrd kn za kupnju HT-a…to će se sve vratiti kroz prodaju i porast cijene….on na što ja u svakom slućaju raćunam je ponašanje institucionalnih, koji će zbog proporcionalnog sustava rezanje biti prisiljeni uplaćivati i po milijardu kn, ako misle nešto dobiti na kraju…kad im lijepo vrate lovu, a tržište već grebe po dnu, što mislite što će oni raditi sa svim tim kešom? ” Problem je sto ce u scenariju koji svi ocekuju, fondovi ostati u konacnici sa jako malo cash-a. Neka moja odokativna procjena je da ce u trenutku izlaska HT-a na burzu dionicki fondovi raspolagat sa oko 4.5-5 mlrd kn cash-a. Svi ocekuju da ce na HT utuc 1-2 mlrd, sto ce ih opasno baciti u crveno po pitanju likvidnih sredstava koji oni moraju drzat na racunu. Moguce cak ispod 3 mlrd kn. U tom slucaju, oni nisu u poziciji da pocnu na veliko kupovat, vec ce morat cekat povrat novca od ljudi koji ce vracat novce u fondove. To njih brine, jer je ocigledno da od 5 mjeseca navlace cash za taj slucaj (sto je dobro za nas).
beholder, 18.09.2007. u 11:56

moja je procijena da će dionički raspolagati s 3 mlrd i mirovinski s 1,5 -2 mlrd…ali to su samo domaći fondovi, a što je s New Yorkerom i sl. ?


Duser: ” deimos: ” …. U tom slucaju, oni nisu u poziciji da pocnu na veliko kupovat, vec ce morat cekat povrat novca od ljudi koji ce vracat novce u fondove. To njih brine, jer je ocigledno da od 5 mjeseca navlace cash za taj slucaj (sto je dobro za nas). ” a ne mislite da postoje i drugi investitori koji bi uložili u HT dijonice osim fondova? isto tako mislim da će biti veliki odljev dijonica HTja na LSE, a naravno neće niti svi prodavati odmah ” Pa naravno da postoje. Ali vecina ljudi ocekuje da ce svoje dionice HT-a uvaliti fondovima prvi dan po +50% koliko ja vidim po razmisljanju na forumu… Izlazak na LSE je u svakom slucaju dobra stvar ukoliko strani investitori zagrizu (a zagrist ce valjda). IPO HT-a je izazvao potres na trzistu i sad ce trebat neko vrijeme da se stvari vrate u normalu. Veliki dio od 5 mlrd kn je izvuceno sa trzista kapitala i netko taj novac mora nadoknadit. Vecina fondova je to koliko vidim uracunala, tako da drze povecu kolicinu cash-a na racunu.
beholder, 18.09.2007. u 11:59

ovi svi penzići što kupuju (a to ti je cca 30% upisanih) ni ne znaju što to znaći broker i burza…oni to drže do smrti pod parolom tuđe nećemo svoje nedamo [smiley2]

negdje sam pročitao podatak, ne znam koliko je točan…da je INU prodalo svega 40% građana i to u evo sad već 10 mjeseci trgovine…

bit ce knap, ali taman dovoljno..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



ovi svi penzići što kupuju (a to ti je cca 30% upisanih) ni ne znaju što to znaći broker i burza…oni to drže do smrti pod parolom tuđe nećemo svoje nedamo [smiley2]

negdje sam pročitao podatak, ne znam koliko je točan…da je INU prodalo svega 40% građana i to u evo sad već 10 mjeseci trgovine…

Mislim da sam negdje napisao kolko je ljudi izaslo iz ine prvi tjedan. Mislim oko 7.5%. Nece ni tu valjda puno vise… Hm, 15% ako izadje sa +30% to je oko mlrd kn. Bit ce to dobro, srecom pa mirovinski imaju para [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close