Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Niti jedan zakon se nece provoditi retroaktivno sto bi po njima znacilo da se PKD ne odnosi na dionice koje imate u portfelju prije stupanja zakona na snagu!

Ivek,
da zajebao si se. Zakoni ne mogu vrijediti retroaktivno. Sve dionice koje kupis do dan prije stupanja na snagu novog zakona ne podlijezu novom zakonu.


super24: ” mnogo nove love ulazi na ovaj IPO.. ljudi koji nemaju novce u investicijskim fondovima kupuju po par paketa… ako to oni poslije stave u fondove idemo mi fino gore.. ” Naravno, samo pitanje je neto efekta na kraju. Oce se vise vratit na trziste ili u banke…
beholder, 18.09.2007. u 10:57

opet se vraćam na ono što sam napisao…tržište je srušilo povaćenje po mojoj procijeni 3 mlrd kn za kupnju HT-a…to će se sve vratiti kroz prodaju i porast cijene….on na što ja u svakom slućaju raćunam je ponašanje institucionalnih, koji će zbog proporcionalnog sustava rezanje biti prisiljeni uplaćivati i po milijardu kn, ako misle nešto dobiti na kraju…kad im lijepo vrate lovu, a tržište već grebe po dnu, što mislite što će oni raditi sa svim tim kešom?


Ivek,
da zajebao si se. Zakoni ne mogu vrijediti retroaktivno. Sve dionice koje kupis do dan prije stupanja na snagu novog zakona ne podlijezu novom zakonu.

Hebi ga! Sada i ja znam!!! [smiley13][smiley13][smiley13][smiley13][smiley13]

skype - ivek1234

Nadam se da si dovoljno ostavio.



super24: ” mnogo nove love ulazi na ovaj IPO.. ljudi koji nemaju novce u investicijskim fondovima kupuju po par paketa… ako to oni poslije stave u fondove idemo mi fino gore.. ” Naravno, samo pitanje je neto efekta na kraju. Oce se vise vratit na trziste ili u banke…
Anonimno, 18.09.2007. u 11:06

opet se vraćam na ono što sam napisao…tržište je srušilo povaćenje po mojoj procijeni 3 mlrd kn za kupnju HT-a…to će se sve vratiti kroz prodaju i porast cijene….on na što ja u svakom slućaju raćunam je ponašanje institucionalnih, koji će zbog proporcionalnog sustava rezanje biti prisiljeni uplaćivati i po milijardu kn, ako misle nešto dobiti na kraju…kad im lijepo vrate lovu, a tržište već grebe po dnu, što mislite što će oni raditi sa svim tim kešom?

da no institucionalni podnose indikativne ponude.. sad ja ne znam kak to tocno ide la mislim da ce oni uplatiti onolko kolko dobiju

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


beholder: ”
super24: ” mnogo nove love ulazi na ovaj IPO.. ljudi koji nemaju novce u investicijskim fondovima kupuju po par paketa… ako to oni poslije stave u fondove idemo mi fino gore.. ” Naravno, samo pitanje je neto efekta na kraju. Oce se vise vratit na trziste ili u banke…
beholder, 18.09.2007. u 11:07
opet se vraćam na ono što sam napisao…tržište je srušilo povaćenje po mojoj procijeni 3 mlrd kn za kupnju HT-a…to će se sve vratiti kroz prodaju i porast cijene….on na što ja u svakom slućaju raćunam je ponašanje institucionalnih, koji će zbog proporcionalnog sustava rezanje biti prisiljeni uplaćivati i po milijardu kn, ako misle nešto dobiti na kraju…kad im lijepo vrate lovu, a tržište već grebe po dnu, što mislite što će oni raditi sa svim tim kešom? ” da no institucionalni podnose indikativne ponude.. sad ja ne znam kak to tocno ide la mislim da ce oni uplatiti onolko kolko dobiju

lovu moraju imati…isto kao i mi, jer bi bez toga mogli upisivati i 30 mlrd svaki…


Niti jedan zakon se nece provoditi retroaktivno sto bi po njima znacilo da se PKD ne odnosi na dionice koje imate u portfelju prije stupanja zakona na snagu!
Ivek,
da zajebao si se. Zakoni ne mogu vrijediti retroaktivno. Sve dionice koje kupis do dan prije stupanja na snagu novog zakona ne podlijezu novom zakonu.

eventualni porez će se plaćati na dobit (od zakona na dalje) a ne na dionice. ne vidim kakve tu veze ima jeli dionica “stara” ili “nova”.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Prema pokazateljima mislim da je korekcija gotova ( mada su nove dionice u Crobexu ). Eventualno još možda danas i sutra mali minus a onda zatišje pred HT. Tako kažu knjige. Ulažite u znanje. Ja sam jučer kupio novu knjigu iz investiranja.

S poštovanjem
Karoje

Kupite si i naočale, kolega. Promjena sastava CROBEX©-a dogoditi će se nakon završetka trgovine 21. rujna 2007. [smiley11]

S poštovanjem

SLK

No respect

eventualni porez će se plaćati na dobit (od zakona na dalje) a ne na dionice. ne vidim kakve tu veze ima jeli dionica “stara” ili “nova”.

Ima neka finta koju su mi objasnjavali ali nisam skuzio da bi mogao prenijeti. Dobit na investiranje od dana donosenja zakona, ovak nesto, nemoj me loviti za rijec.

skype - ivek1234


TunaSalad: ” eventualni porez će se plaćati na dobit (od zakona na dalje) a ne na dionice. ne vidim kakve tu veze ima jeli dionica “stara” ili “nova”. ” Ima neka finta koju su mi objasnjavali ali nisam skuzio da bi mogao prenijeti. Dobit na investiranje od dana donosenja zakona, ovak nesto, nemoj me loviti za rijec.

to bi onda značilo ipak i na dionice koje imaš od prije donošenja, ali računajući dobit od cijene koju su imale na dan stupanja zakona na snagu.

a zašto mislite da će s ovom korekcijom biti drukčije nego kod INE prošle godine? prvi dan IPO-a najveći pad, to je bilo jučer, drugi dan manji, to je danas, a treći dan je počelo rasti i išao je oporavak do dana uvrštenja INE.



opet se vraćam na ono što sam napisao…tržište je srušilo povaćenje po mojoj procijeni 3 mlrd kn za kupnju HT-a…to će se sve vratiti kroz prodaju i porast cijene….on na što ja u svakom slućaju raćunam je ponašanje institucionalnih, koji će zbog proporcionalnog sustava rezanje biti prisiljeni uplaćivati i po milijardu kn, ako misle nešto dobiti na kraju…kad im lijepo vrate lovu, a tržište već grebe po dnu, što mislite što će oni raditi sa svim tim kešom?

Problem je sto ce u scenariju koji svi ocekuju, fondovi ostati u konacnici sa jako malo cash-a. Neka moja odokativna procjena je da ce u trenutku izlaska HT-a na burzu dionicki fondovi raspolagat sa oko 4.5-5 mlrd kn cash-a. Svi ocekuju da ce na HT utuc 1-2 mlrd, sto ce ih opasno baciti u crveno po pitanju likvidnih sredstava koji oni moraju drzat na racunu. Moguce cak ispod 3 mlrd kn. U tom slucaju, oni nisu u poziciji da pocnu na veliko kupovat, vec ce morat cekat povrat novca od ljudi koji ce vracat novce u fondove. To njih brine, jer je ocigledno da od 5 mjeseca navlace cash za taj slucaj (sto je dobro za nas).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close