Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad može Greenspan govoriti svoje prognoze mogu i ja. Pa evo moje prognoze za kretanja na burzi nakon početka trgovanja THTeom.
Kao prvo dio ulagača će sigurno prodati i neće ostati na tržištu.
Drugi dio ulagača je podigao uloge iz fondova i vjerovatno će se vratiti nazad u fondove sa uvećanom količinom keša i tako pomoći fondovima da se djelomično oporave.
Treći dio smo mi, koji se nećemo povući s tržišta i koji ćemo među prvima ukeširati svoje HT dionice ( jer smo najbrži ) i odmah ćemo se vratiti svojim prvim ljubavima.
Znači vrlo brzo nakon 05.10. počinje utrka.
Tko prvi njemu zarada ( na HTeu ) i jeftini ulaz ( u XXXX-R-A )
Dakle očekujem oporavak Crobexa na X.XXX bodova ( ne smijem napisati na koliko jer nisam koristio vektorsku analizu )

Imho

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go


tony: ” Ako se uzme da sljedeći četvrtak završava upis dionica t-ht-a, a za lijeganje novca na račun od prodaje, plus prebacivanje za kupnju treba t+3 + barem 1 (dan), onda se lako može pretpostaviti da lupanje “velikih majstora” po asku (prodaji) počinje već u (ovu) srijedu, a pogotovo u četvrtak-petak., jer bi nakon toga prodaja trebala stati, a cijene bi do tada trebale dotaknuti dno. Trebale…. Mislim da će se stvari događati ovako nekako. Čini mi se da “veliki” već naveliko kupuju, a to će se nastaviti i ovih dana još intenzivnije… a kad završi rasprodaja za t-ht, onda ostaje očito jedino lupanje po asku ” Kolega, radite racun bez krcmara. Po vasem ispada da je jedina funkcija velikih da lupanjem po asku vama dignu vrijednost portfelja. Medjutim, ima nekih naznaka da i veliki zele zaraditi. Drugim rijecima, nece olako dati svoj novac vama. Osim toga, IPO HT-a je sigurno nagrizao cash fondova, a osim toga svi ocekuju da ce ulupati par milijardi dizuci svima vrijednost dionica HT-a. Jeste li stavili brojke na papir?
beholder, 18.09.2007. u 09:26

Evo moje procjene: do četvrtka će biti pripremljeno 9-12 mlrd kn u kešu, što u nas što u institucionalnih investitora…od te love cca 3 mlrd kn je povućeno s tržišta u proteklih 5 mjeseci, a što je uz izlazak Hypoa i slabo okruženje generiralo ovu još uvijek blagu korekciju…ukoliko bude sve OK oko IPO u THT-u možemo očekivati nekih 7-8 mlrd kn pospremljenih, dok će 2-4 mlrd ostati na tržištu i vratiti crobex barem na razinu od 5.000… uglavnom puno je to mesa i bombona…

ono što mene brine je stanje u svijetu…kuknjava na TV-u, banke propadaju jedna za drugom…u GB ljudi panično povlaće ušteđevine, burze su debelo u minusima… uglavnom idealno okruženje za novu globalnu krizu…


Da li će se spuštanje Crobexa nastaviti i slijedećih dana ili će konačno okrenuti smjer?
Nemoguće je to sa sigurnošću znati, ali uvijek možemo nagađati. Moram priznati da me je današnji značajan pad neugodno iznenadio. Istina povećao se i promet, ali to ne mora značiti da će se automatski i obrnuti trend kretanja krivulje iz negativnog u pozitivni.

kolega, nema tu iznenadenja, pogledajte prvi dan prodaje Inare. Ja sam ocekivao i veci pad, danas je moguc i veci zaron, oporavak tek cetvrtak-petak. Ronilo se jucer i na -2%, nestrpljivi kupci su (srecom po zdravlje vecine ulagaca) okrenuli trend pred kraj trgovanja. Jako je zanimljivo da je pad CROBEXa prakticki presucen u najmocnijem mediju.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Vidim niko ne komentira Milanovićev nastup kod Bage sinoć

-porez do 15% isti ko u USA
-samo na veće dobitke
-na upit Bage da se Čačić baš neslaže sa tim Milanović odgovara da na tome sigurno neće lomiti koplja

SAM PROTIV SVIH


Vidim niko ne komentira Milanovićev nastup kod Bage sinoć

-porez do 15% isti ko u USA
-samo na veće dobitke
-na upit Bage da se Čačić baš neslaže sa tim Milanović odgovara da na tome sigurno neće lomiti koplja

Koji muljator … ovo (pogotovo 2. i 3. izjava) me podsjeća na definiciju fuzzy (neizrazite) logike … malo amo, malo tamo … što ja pjesnik htio reći?

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


Treći dio smo mi, koji se nećemo povući s tržišta i koji ćemo među prvima ukeširati svoje HT dionice ( jer smo najbrži ) i odmah ćemo se vratiti svojim prvim ljubavima.
Znači vrlo brzo nakon 05.10. počinje utrka.
Tko prvi njemu zarada ( na HTeu ) i jeftini ulaz ( u XXXX-R-A )
Dakle očekujem oporavak Crobexa na X.XXX bodova ( ne smijem napisati na koliko jer nisam koristio vektorsku analizu )

Imho

Ne ocekujes valjda da ce ti fondovi i veci investitori dozvoliti jeftini ulaz u XXX-R-A. Jeftini ulaz u XXXX-R-A je sada. Do 05.10 ce cijene jeftinih XXXX-R-A gotovo sigurno narasti. Osim ako fond manageri nisu budale u sto cisto sumnjam. IMHO.

skype - ivek1234


uglavnom idealno okruženje za novu globalnu krizu…

Mi smo u krizi zadnjih 200 godina. Njima je to nekaj novoga. Nama je BAU ( Business As Usual).

skype - ivek1234

Prema pokazateljima mislim da je korekcija gotova ( mada su nove dionice u Crobexu ). Eventualno još možda danas i sutra mali minus a onda zatišje pred HT. Tako kažu knjige. Ulažite u znanje. Ja sam jučer kupio novu knjigu iz investiranja.

S poštovanjem

Karoje

[b]Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe.[/b]


Vidim niko ne komentira Milanovićev nastup kod Bage sinoć

-porez do 15% isti ko u USA
-samo na veće dobitke
-na upit Bage da se Čačić baš neslaže sa tim Milanović odgovara da na tome sigurno neće lomiti koplja

Moram opet postati samo zato što se na ovom forumu pljuvalo bar 15 strana a sada niko ništa kada je čovijek prvi puta iznio konkretne stvari koje mi se čine uredu

SAM PROTIV SVIH


Prema pokazateljima mislim da je korekcija gotova ( mada su nove dionice u Crobexu ). Eventualno još možda danas i sutra mali minus a onda zatišje pred HT. Tako kažu knjige. Ulažite u znanje. Ja sam jučer kupio novu knjigu iz investiranja.

S poštovanjem

Karoje

Preporučaš je?

GERONIMO:

Vidim niko ne komentira Milanovićev nastup kod Bage sinoć

-porez do 15% isti ko u USA
-samo na veće dobitke
-na upit Bage da se Čačić baš neslaže sa tim Milanović odgovara da na tome sigurno neće lomiti koplja

Moram opet postati samo zato što se na ovom forumu pljuvalo bar 15 strana a sada niko ništa kada je čovijek prvi puta iznio konkretne stvari koje mi se čine uredu

Nije iznio konkretne stvari nego je uvijek rekao, “…recimo kao u…” što je dakle primjer a ne konkretna stvar!

Opet je bilo lizi lizi, bakicama i novopečenim investitorima jer je to tako nespretno i direktno rekao da je bilo očito iz aviona. Slaba mu je retorika do boli.

Za čovjeka koji nema UOPĆE rezultata iza sebe jadno!



Evo moje procjene: do četvrtka će biti pripremljeno 9-12 mlrd kn u kešu, što u nas što u institucionalnih investitora…od te love cca 3 mlrd kn je povućeno s tržišta u proteklih 5 mjeseci, a što je uz izlazak Hypoa i slabo okruženje generiralo ovu još uvijek blagu korekciju…ukoliko bude sve OK oko IPO u THT-u možemo očekivati nekih 7-8 mlrd kn pospremljenih, dok će 2-4 mlrd ostati na tržištu i vratiti crobex barem na razinu od 5.000… uglavnom puno je to mesa i bombona…

ono što mene brine je stanje u svijetu…kuknjava na TV-u, banke propadaju jedna za drugom…u GB ljudi panično povlaće ušteđevine, burze su debelo u minusima… uglavnom idealno okruženje za novu globalnu krizu…

Je, samo ja pokusavam izracunat neto efekt na likvidnost trzista ovog IPO-a. Mislim da ce biti negativan, vise love ce otici sa trzista zbog toga nego sto ce se vratit natrag. Znaci morat cemo zagrebat dublje u carapicu…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close