Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj tjedan će se tržište brutalno stiskati prema dolje…


ivana7: ” ivek123: ” Hmmm, nisam bas siguran. Taj “vakum” bi mogli iskoristiti fondovi da dignu cijene ostalih dionica tako kada se ekipa iskrca iz HT-a i krene u druge dionice one ce vec biti na visim razinama. ” – evo da se i ja jedanput složim s našim dragim Ivekom, kome su korekcije i inače omiljene. – samo bih još nadodala. – kad prestane izvlačenje love iz fondova zbog IPA HT tek tada će fondovi krenuti u kupnju. – ali tada će i prodaja biti jako tanka, neće više biti potrebe jeftine prodaje za HT. – pa onda dolazi i 3Q, jako interesantan fondovima. – pa razdoblje izvlačenja love iz HT. – sve u svemu dobro i kraj korekcije. Pozdrav ! ” Evo da se ja ne složim s vama svima. Mislim da većeg izvlačenja iz fondova uopće niti nije bilo. Ali bilo je manjih uplata. 3Q će biti potpuno zasjenjen izlistavanjem HT-a, a nakon što i to prođe doći će izbori. Mogu vam samo obećati krv, znoj i suze

i ja tebi isto


Ovaj tjedan će se tržište brutalno stiskati prema dolje…

Na svu sreću pa je situacija vani mnogo bolja. Izgleda da i svijetu prijeti “crvena opasnost” SDP-a.

Vaš link

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Evo i najnovije. Okruženje nam je vrlo poticajno.

Vaš link

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Najvjerojatniji scenarij je:
-fondovi će se radije nakrcati ostalim dionicama po ovoj jeftinoći a sa THT-om pričekati.
-kupit će od vas THT po cijeni upisa ili nižoj .
-zatim vam prodati opet ostale dionice po cijeni 30-40% skuplje nego što ste vi njima prodali.
Ako ne budem u pravu ostavljam se burze a ako budem burze će biti prisiljeni ostaviti se svi koji sad prodaju u bescjenje.

@ tenkista

to bi bio moguć scenarij, ali u drugim okolnostima:
da npr. nisu uskoro izbori, da ht neće upisati 100-tinjak tisuća ljudi i da konačna cijena u ipo-u ne sadrži nikakav diskont…
ovako, zaboravi.
a burze se nemoj ostavit, ono pravo tek dolazi… [smiley11]

hate red

T-55,dobar scenario ali T-HT je jedna od najačih kompanija kod nas.Nije to CROR[smiley1]


Najvjerojatniji scenarij je: -fondovi će se radije nakrcati ostalim dionicama po ovoj jeftinoći a sa THT-om pričekati. -kupit će od vas THT po cijeni upisa ili nižoj . -zatim vam prodati opet ostale dionice po cijeni 30-40% skuplje nego što ste vi njima prodali. Ako ne budem u pravu ostavljam se burze a ako budem burze će biti prisiljeni ostaviti se svi koji sad prodaju u bescjenje.

Ma fondovi će se nakrcati i Ht-om i ostalim dionicama jer imaju keša i za jedno i za drugo. Da dobiju priliku, kupili bi sve od HT-a što se ponudi, i još bi im love ostalo za burzu, ali dobit će relativno mali udio jer će dosta građana upisati HT. Višak keša za koji neće moći kupiti HT, fondovi će plasirati na burzu jer je očito da se kod znatnog broja dionica nakon završetka upisa HT-a može očekivati osjetan rast od preko 20% u odnosu na sadašnje cijene.

Ignore: KressoM, delux

Koja je to pala 40%?

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

a što bi s onim “bin laden” opcijama na pad Dow Jones Eurostoxx 50 indeksa? to više nije aktualno?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


a što bi s onim “bin laden” opcijama na pad Dow Jones Eurostoxx 50 indeksa? to više nije aktualno?

Do kojeg datuma su bile opcije?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

21.9?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close