Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vjerujte mi, meni je nekad lakse razumijeti kada neko kopira clanak na engleskom, nego stil “pisanja” nekih clanova foruma.

ANASTASIA JE OTISLA!

Kad se malo bolje razmisli, korekcija pred IPO HT-a fondovima i te kako odgovara, kao i da situacija na tržištu bude nestabilna jer će time odbiti dio građana od upisa (kalkulira se da će inače čak 150.000-200.000 građana kupiti HT pa bi fondovima ostalo vrlo malo) jer će tada građani rezonirati – ma hebeš ti dionice, pa tu sve pada cijelo ljeto, bolje da čuvam svoju lovu da i nju ne izgubim.
Uz to, fondovi povlače nisko kupnju ili se potpuno izmiču s kupnje tako da otežaju prodaju dionica onima koji su lovu za HT namjeravali skupiti prodajom 2-3 tjedna prije IPO-a i time opet smanjuju mogući broj kupaca jer nitko neće prodavati sada dionicu ako će na njoj imati minus 15-20%.

Ignore: KressoM, delux


Uz to, fondovi povlače nisko kupnju ili se potpuno izmiču s kupnje tako da otežaju prodaju dionica onima koji su lovu za HT namjeravali skupiti prodajom 2-3 tjedna prije IPO-a i time opet smanjuju mogući broj kupaca jer nitko neće prodavati sada dionicu ako će na njoj imati minus 15-20%.

Ma netko zasigurno hoce. Zato nisko na kupnju, sit end vejt [smiley1]

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Po meni korekcija bi se mogla nastaviti sve do početka trženja THT-a. Ipak treba skupiti veliki novac za kupnju THT-a a fondovima ionako ne odgovora trenutna obrana cijene dionica, jer kako je jedan forumaš rekao: Zašto platiti više !!!

Ionako su prinosi ove godine već sasvim solidni kod većine fondova a i imovina im se znatno povećala.


One dionice koje su najviše porasle od početka godine su i najviše pale. Građevinske (osim Dalekovoda) i Todorićeve (osim Belja). Vidimo zadnji slučaj Žitnjaka i Mlinara. Dobro, tu su još luke i brodari. Mojih deset dionica niti jedna nema višu cijenu nego je imala u siječnju ( osim DLKV) tako da se ja nemam čega bojati. Fundamenti i dugoročno ulaganje i nema straha.

kakve ti gluposti pises pa to je za ne povjerovat, dobre su dionice kazes koje su na istoj razini ko u sijecnju ??? pa meni jesu pale u odnosu na 6 mjesec 6-7 posto , al su prethodno rasle i po 150 % !!!


Po meni korekcija bi se mogla nastaviti sve do početka trženja THT-a. Ipak treba skupiti veliki novac za kupnju THT-a a fondovima ionako ne odgovora trenutna obrana cijene dionica, jer kako je jedan forumaš rekao: Zašto platiti više !!! Ionako su prinosi ove godine već sasvim solidni kod većine fondova a i imovina im se znatno povećala.

Ili bar ovaj tjedan jos ili do 17. 9..
A onda visak od HT-a se vraca natrag.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Joj dajte malo svi oladite sa izbornim razlozima, opcem povlacenju fondova, panici, bla bla bla.
Zasto bi fondovi bjezali u regiju a kod nas izvlacili pare i pustili da sve ode kvragu.
Balon jos uopce nije napuhan sto god vi govorili o tome.
Ljudi govore, dionice su rasle 200-300% strasno to nije normalno.
Pogledajte fundamente i na dosta njih cete vidjeti da je cijena sasvim OK.
Podr-530 Nitko mi nemoze reci da je precijenjena
Adris 530-nije precijenjen.
INA-nije precijenjena
Gradjevina-kako koja ali ako se vjeruje u ocekivanja koja svi u gradjevni isticu da je strasna onda cijena drzi vodu
Brodari-nisu precijenjeni (pogledajte dobiti i vozarine).
Luke-velika ocekivanja tako da nije precijenjena (da nema ocekianja i da je ova cijena onda bi bio kolaps).

U svakom slucaju trziste nije toliko precijenjeno koliko god ljudi lupali o tome. Da li rast od 40% govori da je nesto precijenjeno. Ne, uostalom cijena i vrijednost nisu iste velicine i nemoraju biti.

Skoro sve tvrtke ostvaruju rekordne dobiti i izvjesca su im fenomenalana (ona koja nemaju su kaznjena i ne micu se sa mjesta-PODR recimo).

Porez na kapitalnu dobit. Pa sta sad, imali su ga i Slovenci i da li je to dovelo do kraha burze i opce bezanije, nije..
Bilo bi glupo da sad fondovi zbog PKD pocnu ici van i samo pojacavati efekt jer to bi znacilo da fondovi igraju na spekulativnu dobit sto je u suprotnosti jnihovog posla (fondovi bi trebali biti dugorocni igraci-zato se zovu institucionalni investitori).

ZATO MISLIM DA FONDOVI NECE PUSTITI DA BURZA ODE KVRAGU I VRATI SE 30% DOLJE KAO STO BI NEKI KOJI SU U CASHU SADA HTJELI jer su to nebuloze.
Doci ce do lijepog rasciscavanja i lijepe podloge za daljnji kontrolirani rast poslije HT-a.
Ja bas i nisam osim Hypo-a vidio da fondovi rezu i bjeze glavom bez obzira.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Zašto uopće prodavati nekaj kad za kupnju HT-a kad banke već pripremaju povoljne kredite?
Ja bum sve zel na kredu, a vrlo malo za keš.
Za keš bu jako povoljno kupovati na burzi, ne HT, nego sve ostalo.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

To mreich:
Jednako razmisljamo..
GOcard od ZABE ima 5% kamatu i dosta veliki limit (barem meni) pa cu vidjeti da li se moze karticom platiti.

Onako seljacki, dajte 30 dkg HT-a, moze karticom, moze..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Fondovi su se “spontano” povukli iz kupnje ranije od najave IPO HT-a za 17.09. jer su znali da će doći do rasprodaje dijela portfelja od strane malih dioničara kada kupnja oslabi, a to su dodatno potpomogli skraćivanjem pozicija i blagom akumulacijom profita . Do IPO-a će pojedinci lagano skupljati, a onda kada se fond manageri i njihova ekipa dovoljno utovare kreće se prema gore da fondovi pokupuju ono što su fond manageri jeftino kupili. Svi sretni i zadovoljni. Također ne treba zaboraviti da će dosta građana povući keš i iz fondova kako bi kupili HT, tako da fondovima odgovara niža cijena udjela.

Kolege blueman i mreich su sve rekli. Nema se što nadodati.

Trend is your friend.


Zašto uopće prodavati nekaj kad za kupnju HT-a kad banke već pripremaju povoljne kredite?
Ja bum sve zel na kredu, a vrlo malo za keš.
Za keš bu jako povoljno kupovati na burzi, ne HT, nego sve ostalo.

ima nas dosta istomišljenika….

New Report

Close