Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Glavni generator pada je bilo iskrcavanje stranih fondova, da li je gotovo, sad je pitanje.

Ja već kupujem nemogu odoliti ovakvim ljetnjim popustima,evo upravo kupio malo KOEI

SAM PROTIV SVIH

Moglo bi doći do odbijanca, ali bi moglo doći i do probijanja supporta na 4700 a onda odosmo na 4600

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Mislim da cu se krcat TISK- om umjesto THT-a… Sam je problem uć s većom kolićinom…

Naravno, bez dizanja cijene… Kad ekipa skuzi, bit ce kasno

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


tenkista ti si tu tek od 3mj. 2007.. ne zelis valjda reci da si multi nick[smiley1]

Pisao sam godinu dana na Moj novac ali se nisam uspio logirati tu sa istim nickom a koji sam nick tamo bio nema više veze. A i ne znači da sam otpočetka trgovanja pisao. A u dionicama sam puno, puno duže. prva mi je bila 93.g.[smiley2]


Sjetite se 10. mjeseca 2005. kada nas je većina čekala da će potpisom o početku pregovora sa EU cijene odletjeti 100 % gore a strmoglavile su se 30 % dolje. Povijest je učiteljica života i zato na ovim razinama kupujem a za HT mi se j…!

I ja počinjem smanjivati broj paketa HT-a. J…… HT.[smiley2][smiley2][smiley2]


Prst na okidaču jer bi skoro moglo doći do okretanja trenda na burzi.

Vrlo vjerojatno kratkotrajnog ako ga uopce bude. Ne zaboravi najveci problem u cijeloj prici a to je Ljubo Jurcic i ekipa ciji dolazak je realno gledano sve izvjesniji. Ovo oko HT-a me uopce ne brine. Ja tek ocekujem pravu tarapanu kada ovaj pocne prosipati gluposti u terminima iza dnevnika. Znam da ce biti hrabrih koji ce govoriti da im se je… ili fucka za to.

Netko je napisao da izlaze strani fondovi a ja se pitam zasto ako je ovo trziste tako dobro i uskoro krece gore? Zbog cega omrznuti HAAB izlazi iz gotovo svih dionica vec neko vrijeme ako je prilika za zaradu ovdje?

Ja takodjer razmisljam da li ulaziti u HT ili ne medjutim iz drugih razloga nego vecina ovdje a to je sto ako Sanaderov predizborni potez ne uspije kako je zamisljen?

Iskreno sam priznao da sam krenuo u iskrcavanje jednog dijela. Istina je da uz najbolju volju to ne uspijevam napraviti. Prometi su mali, postoci pada relativno veliki. Dakle, o iskrcavanju samo za HT mislim da nema govora jer se na ovim prometima nije pun njih iskrcalo. Mislim da ce glavni iskrcaj kada se nece puno pitati za cijenu biti zadnjih par dana prije roka kada je moguce izvrsiti namiru i povuci lovu u cash.

Zivo me zanima.

skype - ivek1234

Oni koji su se sada iskrcavali vjerovatno očekuju daljnji pad, imam uvijek rezerviranog keša, bit će interesantno… Nađe se tu i tamo neki paničar koji opali po bidu, sad su mi nalozi 4-5 po redu na kupnji.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Ljubo Jurčić je više-manje odradio svoj efekt do izbora, a nakon toga – AKO pobijede, vidjet ćemo da li će i KADA uopće uvoditi PKD i koliki će on biti. Ne znam koji to fondovi izlaze iz naše burze? Ja znam samo za HAAB, ali njegov izlazak nema veze s nama nego su to njihovi interni problemi i reorganizacija.
Ukupni prometi na burzi, a i na pojedinim dionicama su mali, a % padova relativno velik. Naravno da HT nije jedini uzrok pada, već je to i prije spominjani Ljubo, ali u velikoj mjeri i neiskustvo malih ulagača. Po prometima se vidi da su ovaj pad izazavali uglavnom mali ulagači koje su navukli fondovi povukavši se s kupnje. Netko tko to nije do sada doživio naravno da mu sadašnja slika burze izgleda loše i prvi poriv mu je prodati sve i doći do keša. Kad kroz koji dan tržište okrene prema gore mali će opet kupovati iste dionice koje sada prodaju, ali po višim cijenama. Već viđeno puno puta, ali na greškama se uči. Problem za neke je što nikad ne nauče nego greške ponavljaju. Pa ostanu bez love.

Ignore: KressoM, delux


Ljubo Jurčić je više-manje odradio svoj efekt do izbora, a nakon toga – AKO pobijede, vidjet ćemo da li će i KADA uopće uvoditi PKD i koliki će on biti. Ne znam koji to fondovi izlaze iz naše burze? Ja znam samo za HAAB, ali njegov izlazak nema veze s nama nego su to njihovi interni problemi i reorganizacija.
Ukupni prometi na burzi, a i na pojedinim dionicama su mali, a % padova relativno velik. Naravno da HT nije jedini uzrok pada, već je to i prije spominjani Ljubo, ali u velikoj mjeri i neiskustvo malih ulagača. Po prometima se vidi da su ovaj pad izazavali uglavnom mali ulagači koje su navukli fondovi povukavši se s kupnje. Netko tko to nije do sada doživio naravno da mu sadašnja slika burze izgleda loše i prvi poriv mu je prodati sve i doći do keša. Kad kroz koji dan tržište okrene prema gore mali će opet kupovati iste dionice koje sada prodaju, ali po višim cijenama. Već viđeno puno puta, ali na greškama se uči. Problem za neke je što nikad ne nauče nego greške ponavljaju. Pa ostanu bez love.

Dijelim vaše mišljenje, kolega. Mali i neiskusni su na udaru oviha dana…[smiley1]

Da su izlazili strani fondovi u tu informaciju sam prilicno siguran. To se desilo nakon onog s amerikom, i mislim da nije bila riječ osobno o hrvatskom tržištu, ja bi reko da su tada prodavali po cijeloj europi. Naravno tajming je bio loš, jer taman kad je to završilo došla je objava za IPO, pa se nastavilo, s time da sada mali rasprodaju u panici.

[Dijelim vaše mišljenje, kolega. Mali i neiskusni su na udaru oviha dana…[smiley1]
[/quote]

ovih dana su na udaru svi, no neki se bolje a neki slabije u tomu snalaze a što se može vidjeti i kroz forume.

samo lagano svemu dođe kraj pa i padu tržišta dionica.

svi za jednog jedan za sve!

New Report

Close