Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]


Mislim da ovo trenutno na tržištu nema veze s korekcijom zbog HT-a. Čisto iz razloga što još nitko nije od jučer kad je vijest objavljena odtrčao u fond po svoje pare….Ako će do iste doći, onda ona tek slijedi..

Ma kak nema veze, prodaju se uglavnom mali paketići, baš ko za ht

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]


Ma kak nema veze, prodaju se uglavnom mali paketići, baš ko za ht

…možda si ti u pravu, a možda sam ja….vrijeme će pokazati…..Uglavnom bit će jeftinih dionica….

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]

Itekako ima veze sa HT-om, pitajte svoje brokere , oni su na prvoj liniji , znaju iz prve ruke.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]

Ima veze sigurno s HT-om. Par poznanika mojih poznanika je prodavalo zbog HT-a, a i broker mi kaze da ekipa zbog toga prodaje zadnjih dana. Prodavao sam i ja, ali vise zbog toga sto ocekujem jeftinu kupnju [smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]

da i ja mislim da je to zbog ht-a …
čak i rasprodaja na ini mi se čini da je više zbog ht-a nego zbog loših rezultata i izvješća …
ekipa je kupila, i inu sad će ju prodati, pa će kupiti ht pa će i tu (valjda) zaraditi , druge dionice ne prete i ne kupuju jer nemaju vremena a i hrabrosti za to ..
jedino što je šteta , da velika potražnja za ipo-ima dodatno povečava volatilnost : magma 6x više od ponuđene količine ingra 11x … cijene padaju prije ipo-a jer ljudi prodaju dionice da bi nakon ipo-a opet rasle cijene jer se višak novca vraća na tržište ..
sad se zapravo dobro vidi koliko je tržište nerazvijeno i plitko ..

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]

Ma OK, mali prodaju,.. to je vidljivo….Ali pravu korekciju, ako dođe do nje po meni će izazvati fondovi….A sad da li već i fondovi prodaju ili će to tek učiniti kad stignu zahtjevi za dizanjem love, vidjet ćemo…
Osobno sam mišljenja da će udar ljudi na fondove tek uslijediti…..

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]


Ma OK, mali prodaju,.. to je vidljivo….Ali pravu korekciju, ako dođe do nje po meni će izazvati fondovi….A sad da li već i fondovi prodaju ili će to tek učiniti kad stignu zahtjevi za dizanjem love, vidjet ćemo… Osobno sam mišljenja da će udar ljudi na fondove tek uslijediti…..

I ja bih tako razmišljao da sam prebacio sredstva u regiju.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]


Ma OK, mali prodaju,.. to je vidljivo….Ali pravu korekciju, ako dođe do nje po meni će izazvati fondovi….A sad da li već i fondovi prodaju ili će to tek učiniti kad stignu zahtjevi za dizanjem love, vidjet ćemo… Osobno sam mišljenja da će udar ljudi na fondove tek uslijediti…..

hm da .. ali ti pretpostavljaš da su fondovi 100% u dionicama .. i da ako žele keš da m oraju nešto i prodavati ..
ali to je krivo … imaju keša , baš za situacije isplate udjela ..
recimo u 7 mjesecu je uloženo oko 2 milijarde kuna u fondove .. to bi bilo dovoljno za ipo ht-a, naravno ako ne bude potražnja veća od ponude …
tako da fondovi mogu izbalansirati i veće isplate građanima ..

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]


….” I ja bih tako razmišljao da sam prebacio sredstva u regiju. [smiley2]

[smiley2]….nisam sve prebacio, ali na dobrom sam putu….I da, uzeti ću ja HT-a, i to par paketića….


flyer: ” Ma OK, mali prodaju,.. to je vidljivo….Ali pravu korekciju, ako dođe do nje po meni će izazvati fondovi….A sad da li već i fondovi prodaju ili će to tek učiniti kad stignu zahtjevi za dizanjem love, vidjet ćemo… Osobno sam mišljenja da će udar ljudi na fondove tek uslijediti….. ” hm da .. ali ti pretpostavljaš da su fondovi 100% u dionicama .. i da ako žele keš da m oraju nešto i prodavati .. ali to je krivo … imaju keša , baš za situacije isplate udjela .. recimo u 7 mjesecu je uloženo oko 2 milijarde kuna u fondove .. to bi bilo dovoljno za ipo ht-a, naravno ako ne bude potražnja veća od ponude … tako da fondovi mogu izbalansirati i veće isplate građanima ..

…znam da imaju keša, a sad je pitanje koliko i kakva će biti navala…o tome će ovisiti….

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]

Na kraju 7. mjeseca, samo otvoreni dionicki fondovi su imali 2.7 mlrd kn cash-a i depozita. Ne racunajuci mjesovite i mirovinske.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]

Očekivano trajanje HT korekcije?
do donosenja pravilnika o ulaganju mirovinaca u JDD

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Premješteno iz teme: [color=blue]Očekivano trajanje HT korekcije?[/color]

Ne vidim drugog izlaza nego upravo to,polacenje love iz fonda. Mislio sam se podebljait u cashu ovih dana ali su ti isti fondovi uzrokovali 10-15% pad cijena mojih dionica u protekla dva tjedna i sad mi ne pada na pamet njih prodavati vec sam od jucer povukao sve udjele u jednom fondu cija mi banka btw. rusi cijenu omiljene dionice.
Ta lova mi je rezervirana za HT osim ako trziste ne rokne preko svake mjere tj crobex na 4000 i slicno.

Usporedba te nelogicnosti je kao kad sam kupio ERNT po 2.900 pa je zbog vijesti o isplati dividende od 300kn cijena dionice otisla na 4.200 te nakon ex dividend day pala za 500 kn…
Ako se ponove takve oscilacije na nasim blue chipovima a zarada od “dividende” (u ovom slucaju zarada na HT) bude manja, nema razloga da ne ulupam cash od fonda u diskontne dionice umjesto u IPO ili fond i tako ostvarim veci prirast.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

New Report

Close