Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Kako bi taj porez i njegovo razrezivanje trebalo izgledati? Hoće li se pokušati napraviti nešto slično prilično kompliciranom američkom modelu ili će se pak ići na pojednostavljenje, ali i postroženje na koje se priprema Europa? Kako bilo da bilo, sudeći prema svjetskoj praksi uvođenja sličnih poreza i razini nedorečenosti samog prijedloga, možemo zaključiti da se Jurčićev porez i ne može nikako uvesti u slijedeće dvije do tri godine, a mnogo je izglednije da se ostavi i svojevrstan grace period za prilagodbu tržišta koji bi dodatno raširio rokove.”

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=84ab70b4-106c-4ced-96b7-c19f7aea5976&ref=rss

Evo malo glasa razuma

Hell is Empty and all the Devils are Here


Možda je naše tržište još u nastanku i na počecima svog razvitka, ljude treba stimulirati da ulažu, i pretaču svoje novce iz čarapa i banaka , gdje ih još ima jako puno, a ne destimulirati sa porezom.Ne sada i ne na ovakav naćin

Slažem se!

Ignore: KressoM, delux

ali vlada nije u situaciji da plaća bilo što.
naša vlada plaća samo glasove birača.


kolega ima apsolutno pravo. treba oporezovati takve dobitke i to je za mene kraj priče. zašto ja koji se bavim poslom u realnom sektoru moram platiti 25% na dobit a ti iz udobnosti svog doma klikaš mišem i ne moraš platiti ništa. rezoniraj te mi to. hvala unaprijed

zato sto oni koji “klikaju misem” riskirajuci svoj novac ulazu u gospodarstvo i time stvaraju posao za one koji ne zele nista riskirati i zele sto manje razmisljati nego zele radno mjesto koje im drugi stvore i organiziraju. ako ti “klikaci misevima” odu iz hrvatske, odu i radna mjesta u “realnom sektoru”


“Kako bi taj porez i njegovo razrezivanje trebalo izgledati? Hoće li se pokušati napraviti nešto slično prilično kompliciranom američkom modelu ili će se pak ići na pojednostavljenje, ali i postroženje na koje se priprema Europa? Kako bilo da bilo, sudeći prema svjetskoj praksi uvođenja sličnih poreza i razini nedorečenosti samog prijedloga, možemo zaključiti da se Jurčićev porez i ne može nikako uvesti u slijedeće dvije do tri godine, a mnogo je izglednije da se ostavi i svojevrstan grace period za prilagodbu tržišta koji bi dodatno raširio rokove.” http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=84ab70b4-106c-4ced-96b7-c19f7aea5976&ref=rss Evo malo glasa razuma

Uprqavo sam o tome ja pisao, čim je prvi puta spmenut taj period.
Neka ga donesu, ali sa odgodom primjene do recimo 2009 ili 2010.
Na taj način svi bi se spremili na to i ne bi bilo nikakvih odljeva sredstava na burzi.

A te 2009. ili 2010. se još štošta može dogoditi , između ostalog da neke zemlje ukinu taj porez, pa zašto bi ga onda i mi tada uveli.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Meni nebi smetalo i da se odmah uvede. 5% neće nikoga otjerat s burze. Samo nek prestanu širiti atmosferu kako je burza neka sumnjiva tvorevina gdje se tamo neki špekulanti bogate na račun radnog naroda. Ove godine imam npr prinos 80%, ok 4% ću dat državi, ostaje mi 76%. Ne vidim neki velik problem. Al dajte promjenite nastup i retoriku.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

tako je conan normalna stvar oko koje ne treba halabuku


Meni nebi smetalo i da se odmah uvede. 5% neće nikoga otjerat s burze. Samo nek prestanu širiti atmosferu kako je burza neka sumnjiva tvorevina gdje se tamo neki špekulanti bogate na račun radnog naroda. Ove godine imam npr prinos 80%, ok 4% ću dat državi, ostaje mi 76%. Ne vidim neki velik problem. Al dajte promjenite nastup i retoriku.

Zar nije riječ o 20 %.

A hoće li kapitalni gubitak biti odbijen od poreza?
…i da li će se moći gubitak prenijeti u slijedeću fiskalnu?[smiley4]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

20%? Ja sam čuo 5% i sa tim stvarno nemam nikakvih problema, jer kad se i druga imovina prodaje postoji porez na prijenos u tom % a ovo je nekakav ekvivalent po mom poimanju.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Tako je, tu se slazemo 100%. Jasno je da cemo morat platit taj porez prije ili kasnije, ali ovaj to poteze radi jeftinih politikaskih razloga i jos k tome to radi tako nespretno da je zabrinjavajuce. Mene cak vise od tog poreza plasi to mahanje drzavnom intervencijom u sve i svasta.

Upravo to. U SDP-u, od kada nema Racana, su malo previse poceli urlati. Nemaju stila, neumjereni su… uzas jedan.


A hoće li kapitalni gubitak biti odbijen od poreza? …i da li će se moći gubitak prenijeti u slijedeću fiskalnu?[smiley4]

E vidiš to pitaj Ljubu, kada bude prilike za to

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close