Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega ima apsolutno pravo. treba oporezovati takve dobitke i to je za mene kraj priče. zašto ja koji se bavim poslom u realnom sektoru moram platiti 25% na dobit a ti iz udobnosti svog doma klikaš mišem i ne moraš platiti ništa. rezoniraj te mi to. hvala unaprijed

Pa i mi smo u realnom sektoru. Ja sam suvlasnik TNPL , INGR i mnogih drugih i sve one su platile porez
[smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Pa i za realni sektor klikaj bez znanja pa ćeš izgubiti lovu. U potpunosti se slažem da se na dobit ostvarenu putem trgovanja na burzi plati porez na dobit. Ali, mora se onda isto tako priznati i gubitak.
Možemo raspravljati o tome da ako se kupuju novoizdane dionice na IPO da se ne plaća porez jer je to ulaganje u razvoj. Ni tu ne treba vremensko ograničenje uvoditi. Drugo je kad Tedeschi prodaje dionice svoga tate.


kolega ima apsolutno pravo. treba oporezovati takve dobitke i to je za mene kraj priče. zašto ja koji se bavim poslom u realnom sektoru moram platiti 25% na dobit a ti iz udobnosti svog doma klikaš mišem i ne moraš platiti ništa. rezoniraj te mi to. hvala unaprijed

Super. Kad budem na svoje dionice mogao uzimati aute na leasing, točit gorivo, imat mobitel i kupovat stvari u kuću sa R1 računom i sve ostalo što koristiš, onda se ni ja neću bunit.

No respect


kolega ima apsolutno pravo. treba oporezovati takve dobitke i to je za mene kraj priče. zašto ja koji se bavim poslom u realnom sektoru moram platiti 25% na dobit a ti iz udobnosti svog doma klikaš mišem i ne moraš platiti ništa. rezoniraj te mi to. hvala unaprijed

samo se srbi konstantno izjasnjavaju za jurcica..

nego kolega jel vi placate neki posebni porez na dobit? normalan je 20%..

ili ne?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Vrlo jednostavno kolega…klikaj bez znanja, pa ćeš izgubiti lovu. Znanje se kod nas još uvijek malo cijeni…[smiley2]

Znanje je potrebno da bi nesto zaradio i na radnom mjestu (barem na vecini). Sto se tice oporezivanja kapitalne dobiti, mislim da bi u svakom slucaju trebalo izuzeti ulaganje u novo izdane dionice pri cemu svjezi kapital ulazi u poduzeca. Na taj nacin financijska trzista ne gube na vaznosti u svojoj funkciji financiranja realnog sektora. Sto se tice ostalih ulaganja, i ona cine dobro gospodarstvu, ali u manjoj mjeri (o ovome bi morao na dugacko, a ne da mi se tj. nemam bas vremena). U svakom slucaju uvodjenje tog poreza bi trebalo biti nakon duljeg pripremnog razdoblja, da se sprijece jaci sokovi za trziste. Jedna od mogucnosti je uvrstavanje ove vrste dohotka u ostali dohodak koji se oporezuje porezom na dohodak. Pru tome bi trebalo znacajno povecati osobni odbitak i mozda ukinuti najvisu stopu oporezivanja dohotka jer je besmisleno visoka. U svemu bi trebalo biti omoguceno priznavanje gubitaka (i iz prethodnih razdoblja) kao i troškova (provizije, kamate na kredite itd.). U konacnici bi oni manji ulagaci placali nista ili vrlo malo poreza, dok bi ozbiljniji (veci) placali vise, sto mi se cini prihvatljivo jer je to njima pravi biznis… O ovome bi se naravno moglo jako dugo raspravljat…


pa dajte ljudi sredite se. špekulacija je ulaganje na kratki rok bez razmišljanaj o stvarnim pokazateljima. dobro moj kandidat kaže. ne dajete sredstvima dovoljno vremena da napravi svoj prirodni tok. to treba oporezovati. ne možes na temelju neke povjerljive informacije ostvariti 50% u tjedan dana i ne odgovarati za to. pod br.1 trebaš platiti porez i pod br.2 odležati u bajbuci. bilježim se sa štovanjem

Da mi je samo znati odakle izviru egzibicionisti poput ovoga. Totalno pomanjkanje osnovnih znanja i misli da je to cool. Svašta

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Oke, čini se da se krug istomišljenika širi:

HUS traži hitnu privatizaciju Dalmacijavina, Trimota i Imote

SPLIT, 24. kolovoza 2007. (Hina) – Hrvatska udruga sindikata (HUS) zatražila je na današnjoj konferenciji za novinare hitnu privatizaciju splitske tvrtke Dalmacijavino, te tvrtki Trimot i Imota u Imotskom, jer su one, kako je kazao predsjednik Županijskog HUS-a Jozo Marić, na rubu stečaja.

Marić je posebno upozorio na problem Dalmacijavina, nekad vodeće hrvatske vinarske kuće, koja danas ima čak 500 milijuna kuna duga, račun u stalnoj blokadi i potpunu neizvjesnost sudbine 500 radnika i 5.000 kooperanata.

HUS je od države, kao većinskog vlasnika, već zatražio pozajmicu od oko 18 milijuna kuna za Dalmacijavino i pet milijuna kuna za Imotu, kako bi se mogli isplatiti kooperanti koji imaju potraživanja stara preko dvije godine.

Marić je oštro osudio istupe premijerskog kandidata SDP-a Ljube Jurčića zbog “nerazumne i opasne” izjave da treba zaustaviti privatizaciju tvrtki koje imaju velike gubitke i dugove.

S druge strane, premijer Ivo Sanader u slučaju imotskog Trimota ispoštovao je dogovor postignut na Županijskom gospodarsko-socijalnom vijeću, te je Trimotu doznačio sredstva za isplatu zaostalih plaća i ponovno pokretanje proizvodnje, što je rezultiralo otvaranjem 70 novih radnih mjesta.

No respect

sori 20 ali svejedno(mislim nije) ga plaćaš.
nemoj molim te počinjati raspravu na nacionalnoj bazi to mi je tako primitivno.

možda sam glup, utopist, idealist ali mogu, hoću i želim plaćati porez.
tome se svi moramo učiti.

neki ljudi(sve veći broj) nije u situaciji kao inv./špek. na trž. kapitala i bore se za egzistenciju.
njima pomaže drž preljevajuči od onih koji imaju onima koji nemaju.

drugi par rukava je ko upravlja tim sredstvima i koliko učinkovito.
a te ljude na kraju biramo mi

te novce odvajamo za sebe ljudi.

pozdrav


kolega ima apsolutno pravo. treba oporezovati takve dobitke i to je za mene kraj priče. zašto ja koji se bavim poslom u realnom sektoru moram platiti 25% na dobit a ti iz udobnosti svog doma klikaš mišem i ne moraš platiti ništa. rezoniraj te mi to. hvala unaprijed

Možda je naše tržište još u nastanku i na počecima svog razvitka, ljude treba stimulirati da ulažu, i pretaču svoje novce iz čarapa i banaka , gdje ih još ima jako puno, a ne destimulirati sa porezom.Ne sada i ne na ovakav naćin

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


kolega ima apsolutno pravo. treba oporezovati takve dobitke i to je za mene kraj priče. zašto ja koji se bavim poslom u realnom sektoru moram platiti 25% na dobit a ti iz udobnosti svog doma klikaš mišem i ne moraš platiti ništa. rezoniraj te mi to. hvala unaprijed

Naše društvo je prepuno raznih povlastica i to ne samo za socijalne kategorije stanovništva, zašto onda i mi nebi imali nešto za sebe. Našom vjerom u naše tržište privukli smo i strane investitore i postajemo regionalni igrač. Svega toga nebi bilo bez domaćih ulagača.

Dobro zbori i Darko09, iako se ne bih složio da je to povlastica.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Dobro zbori i Darko09, iako se ne bih složio da je to povlastica.

U pravu si . Krivo sam se izrazio. Neoporezivanje dobiti na razlici cijene dionica je cijena koju vlada plaća u svrhu privlačenja kapitala.

New Report

Close