Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Krivo. Značajka špekulacije je da se ne oslanja na realnu vrijednost.


Tvoja i moja realna vrijednost nikada nije ista…što ćemo tu napraviti?
[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

što je ovakav pad zaredao već par dana, kao da je drug Ljubiša već dospio na vlast?! A ne ide ni to baš lako, čak ni pokraj ovako loših suparničih stranaka neće to baš glatko proći…

dajte molim vas pustite koju poruku ako nije problem htio bih se uključiti u raspravu.

moderatori hvala na razumijevanju

Ja bih rekao ovo za špekulaciju:

An investment that is very risky but could yield great profits; “he knew the stock was a speculation when he bought it

Kako će to g. Ljubo Jurčić oporezivati???

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Jurčić kaže da je investicija bar 5,6,7,8 godina.

Ako sam ja kupio dionice od Mirka Mirića (kupoprodaja između 2 fizičke osobe), kako će to utjecati na pokretanje investicija u tvrtci? To je moja osobna investicija koja s tvrtkom nema nikakve veze

Ovo se veže na kolegu asdfgh s kojim se apsolutno slažem. Ako sam dionice kupio preko IPO-a ili dokapitalizacijom, onda je to već druga priča

Hell is Empty and all the Devils are Here


avax10: ” Ako ćemo ekstenzivno tumačiti, onda je špekulacija svaka kupnja/prodaja dionica osim one kad čovjek kupi dionicu i čuva ja za starost, tj. uopće je ne namjerava prodavati. ” Ako gledam pokazatelje poslovanja npr TNPL i procjenim da ona vrijedi više od trenutne cijene na burzi – kupit ću ju. To nije nikakvo špekulantsko ulaganje. Imam ju namjeru dugo držat jer vjerujem da će poslovanje biti jako dobro. Ali npr za par dana cijena dionice ode sa 5,500 na 12,000. Naravno da ću prodat, jer u tom trenutku mi poslovanje ne opravdava tako visoku cijenu. Prodam dionice. Ukupno sam ih imao samo par dana ali to nije bilo špekulantsko ulaganje.

ljubo će angažirati vidioce i svatko ko proda dionicu ide kod njih na razgovor. I one će procijeniti jesi prodo sa špekulacijom ili bez nje. stvar je jednostavna. Ljubina stranka bi se trebala zvat ŽIBE UDLU JE

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Asko:

Značajka špekulacije je da ima vremensku dimenziju… ”

Krivo. Značajka špekulacije je da se ne oslanja na realnu vrijednost.


…i temelji se isključivo na bazi anticipacije budućih kretanja cijene bilo čega.
Tada bi po tvome i izvedenice bile špekulacija (u negativnom kontekstu)?

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Isto tako zašto ulaganje dulje od par godina nije špekulantsko? Neko kupi žitnjaka sad na 1,200 zbog nekih priča oko preuzimanja, oko vrijednosti zemljišta, sve nešto mutno i u magli, i drži on tog žitnjaka par godina čekajući da vidi šta će biti s tim pričama. I onda je po Jurčiću to ozbiljan investitor a ja iz one TNPL priče sa prethodne stranice sam špekulant!? Jadno. Vremenski horizont je glupa odrednica kojima se maže oči javnosti

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Conan O’B: ” Ako gledam pokazatelje poslovanja npr TNPL i procjenim da ona vrijedi više od trenutne cijene na burzi – kupit ću ju. To nije nikakvo špekulantsko ulaganje. Imam ju namjeru dugo držat jer vjerujem da će poslovanje biti jako dobro. Ali npr za par dana cijena dionice ode sa 5,500 na 12,000. Naravno da ću prodat, jer u tom trenutku mi poslovanje ne opravdava tako visoku cijenu. Prodam dionice. Ukupno sam ih imao samo par dana ali to nije bilo špekulantsko ulaganje. ” Probaj to objasniti Ljubi, ako ti nije teško. I ja bih prodao Ingru da dođe na 120 000 za mjesec dana.

To je ono što ni većina nas sa foruma nije još dovoljno savladala uključujući mene. Za nekoliko firmi koje sam nastojao analizirati, mogu sa velikom vjerojatnošću prognozirati bolje ili lošije poslovanje. Ali ono što me muči je kako će ići cijena dionice. Evo primjer MAGMA. Ulaganjem u Srbiju, rumunjsku… će povećati prihod i profit, ali da li će taj profit biti dovoljan da bi opravdao ulaganje. Možda su u Hrvatskoj sa 100 uloženih kuna mogli zaradati 15, a sada će nakon IPO sa uloženih 200 kuna zaraditi 20. iako prihod i profit rastu, cijena dionice ide dolje. To izgleda muči i Ljubu kao i mene.


Dajte prestanite koristiti Ljubin posprdni izraz “špekulanti” . Po rječniku pojmova iz ekonomije špekulacija je :ŠPEKULACIJA – označava posao koji se zaključuje sa ciljem korištenja povjerljivih informacija u cilju stjecanja velikih dobitaka.
Najveći broj investitiora nema takve informacije i prema tome mi smo pošteni ulagači bez obzira na dužinu ulaganja.

Mislim da su to ostaci komunizma, kad su spekulatnima nazivani “narodni neprijatelji”. Zato me i plasi Ljubina retorika.

Sto se tice rijeci spekulant:

“Merriam-Webster’s Dictionary of Law – Cite This Source

Main Entry: spec·u·late
Pronunciation: ‘spe-ky&-“lAt
Function: verb
Inflected Forms: -lat·ed; -lat·ing
intransitive verb 1 : to theorize on the basis of insufficient evidence
NOTE: A jury is not permitted to speculate on a matter about which insufficient evidence has been presented in reaching its verdict.
2 : to assume a business risk in hope of gain; especially : to buy or sell in expectation of profiting from market fluctuations transitive verb : to take to be true on the basis of insufficient”

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

avax10:

Ako ćemo ekstenzivno tumačiti, onda je špekulacija svaka kupnja/prodaja dionica osim one kad čovjek kupi dionicu i čuva ja za starost, tj. uopće je ne namjerava prodavati. ”

Ako gledam pokazatelje poslovanja npr TNPL i procjenim da ona vrijedi više od trenutne cijene na burzi – kupit ću ju. To nije nikakvo špekulantsko ulaganje. Imam ju namjeru dugo držat jer vjerujem da će poslovanje biti jako dobro. Ali npr za par dana cijena dionice ode sa 5,500 na 12,000. Naravno da ću prodat, jer u tom trenutku mi poslovanje ne opravdava tako visoku cijenu. Prodam dionice. Ukupno sam ih imao samo par dana ali to nije bilo špekulantsko ulaganje.

to je tek spekulacija.. dobra spekulacija
[smiley2]
ne ono kao u vrticu sa spekulama[smiley1]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Slažemo se da vremenska dimenzija je ovdje potpuno nebitna. A sve ostalo je nedokazivo

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close