Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako ćemo ekstenzivno tumačiti, onda je špekulacija svaka kupnja/prodaja dionica osim one kad čovjek kupi dionicu i čuva ja za starost, tj. uopće je ne namjerava prodavati.

Ignore: KressoM, delux

Bezveze. Onda je sve špekulcija. Prozivodnja, trgovina, usluge, sve.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

pa dajte ljudi sredite se. špekulacija je ulaganje na kratki rok bez razmišljanaj o stvarnim pokazateljima. dobro moj kandidat kaže. ne dajete sredstvima dovoljno vremena da napravi svoj prirodni tok. to treba oporezovati. ne možes na temelju neke povjerljive informacije ostvariti 50% u tjedan dana i ne odgovarati za to. pod br.1 trebaš platiti porez i pod br.2 odležati u bajbuci.

bilježim se sa štovanjem


Bezveze. Onda je sve špekulcija. Prozivodnja, trgovina, usluge, sve.

Cijeli život je čista špekulacija. Sad te ima, sutra te nema.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ako ćemo ekstenzivno tumačiti, onda je špekulacija svaka kupnja/prodaja dionica osim one kad čovjek kupi dionicu i čuva ja za starost, tj. uopće je ne namjerava prodavati.

Ako gledam pokazatelje poslovanja npr TNPL i procjenim da ona vrijedi više od trenutne cijene na burzi – kupit ću ju. To nije nikakvo špekulantsko ulaganje. Imam ju namjeru dugo držat jer vjerujem da će poslovanje biti jako dobro. Ali npr za par dana cijena dionice ode sa 5,500 na 12,000. Naravno da ću prodat, jer u tom trenutku mi poslovanje ne opravdava tako visoku cijenu. Prodam dionice. Ukupno sam ih imao samo par dana ali to nije bilo špekulantsko ulaganje.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Značajka špekulacije je da ima vremensku dimenziju…znači procjene ili nagađanja u budućnosti.
Nažalost, kod nas se koristi u negativnom kontekstu iako niti malo nije negativna…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Bezveze. Onda je sve špekulcija. Prozivodnja, trgovina, usluge, sve.

I na sve se plaća porez, ne?

Ignore: KressoM, delux

Špekulacija je da će LNG terminal biti na Omišlju i da će DIOKI prodati svoje zemljište. To se može dogoditi za mjesec dana ili 3 godine, ali realizacija takvog posla će podići dodatno vrijednost dionice. Onaj tko kupuje 500 dionica firme DIOKI sa ciljem da zaradi 20% u dvije godine ne računajući na tu špekulaciju i onaj koji očekuje porast 500% zbog te špekulacije i spreman je da se to ostvari čekati dvije godine isto trebaju biti oporezovani. I sama kupnja odnosno prodaja dionica nije nikakva investicija od koje korist ima DIOKI.

kada bi razdvojili kupovinu dionica na burzi od kupovine dionica na IPO u cilju povećanja kapitala (a ne prodaje postojećih dionica što su bili 80% MAGMA i 50% ATGR) onda bi mogli govoriti o investiranju u nekakvu firmu.


Ako gledam pokazatelje poslovanja npr TNPL i procjenim da ona vrijedi više od trenutne cijene na burzi – kupit ću ju. To nije nikakvo špekulantsko ulaganje. Imam ju namjeru dugo držat jer vjerujem da će poslovanje biti jako dobro. Ali npr za par dana cijena dionice ode sa 5,500 na 12,000. Naravno da ću prodat, jer u tom trenutku mi poslovanje ne opravdava tako visoku cijenu. Prodam dionice. Ukupno sam ih imao samo par dana ali to nije bilo špekulantsko ulaganje.

Probaj to objasniti Ljubi, ako ti nije teško.
I ja bih prodao Ingru da dođe na 120 000 za mjesec dana.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

porez je neminovan. čega se bojite. svi ga plaćaju. neki ljudi nemaju pa im se tako pomaže. strašan izum čovječanstva. ajmo ga ukinuti na sve pa odosmo brzo u k. tu daješ negdje drugdje dobivaš


Značajka špekulacije je da ima vremensku dimenziju…

Krivo. Značajka špekulacije je da se ne oslanja na realnu vrijednost.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Asko: ” Značajka špekulacije je da ima vremensku dimenziju… ” Krivo. Značajka špekulacije je da se ne oslanja na realnu vrijednost.

Upravo sam to napisao u primjeru DIOKI.

New Report

Close