Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


20% na svaku transakciju ne moze bit.. pazi kupi prodaj i izgubio si 40% vrijednosti..

to sigurno nije..

Ja bi bankrotirao za 2 mjeseca…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Nije mi jasno ovo 20% na svaku transakciju. Da li to znači ako kupim dionice za 100 kuna moram platiti 20 kuna poreza ili ako kupim po 100, ako prodam po 200 platim 20% poreza na razliku u cijeni. Ovo prvo bi bilo suludo, ovo drugo ima opravdanje.

Porez ide na ostvarenu kapitalnu dobit. Na razliku između kupovne i prodajne cijene.

No respect



asdfgh123:

Nije mi jasno ovo 20% na svaku transakciju. Da li to znači ako kupim dionice za 100 kuna moram platiti 20 kuna poreza ili ako kupim po 100, ako prodam po 200 platim 20% poreza na razliku u cijeni. Ovo prvo bi bilo suludo, ovo drugo ima opravdanje.

Porez ide na ostvarenu kapitalnu dobit. Na razliku između kupovne i prodajne cijene.

PO definiciji da, zato se tako i zove. No, tko zna kako je to Ljubo zamislio

Hell is Empty and all the Devils are Here


Nije mi jasno ovo 20% na svaku transakciju.

Porez na kapitalnu dobit nije 20% od vrijednosti transakcija nego od dobiti od transakcija. Ako uđeš po 100, izađeš po 110, platiš porez 2, ostane ti 108. Ispravite me ukoliko sam krivo shvatio? Pišem pojednostavljeno ignorirajući transakcijske troškove. Njih za sada ignorira i Ljubo.

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Recimo da znam zašto Ljubo daje te izjave tako glasno i agresivno i cijela ova vaša polemika pada u ovu, od toga kako je SDP koma, on loš profesor itd.
On tim izjavama ima samo jedan cilj, a to je pokušati što više tržište, uz svu ostalu mašineriju, ohladiti, kako bi neki fondići mogli postizati bolje rezultate. To vam je to. Postoji bliska veza između tih strana, treba samo otkriti tko su sve igrači na tržištu.
To je otprilike kada Todorić kroji ekonomsku politiku, ali on to nikad javno ne govori, to rade drugi za njega. Kada je kapital u pitanju, onda takve stvari treba gledati iz drugih kutova. Nije Ljubo niti glup niti ne zna, on samo govori ono što se traži od njega, a sve s ciljem kako bi netko dobro zaradio. Ako bude izabran, odlilčno, a ako ne para je u svakom slučaju njemu i njemu bliskima sigurna.


Porez na kapitalnu dobit nije 20% od vrijednosti transakcija nego od dobiti od transakcija. Ako uđeš po 100, izađeš po 110, platiš porez 2, ostane ti 108. Ispravite me ukoliko sam krivo shvatio? Pišem pojednostavljeno ignorirajući transakcijske troškove. Njih za sada ignorira i Ljubo.

Tako je. Porez od 20% na transakciju nebi imao smisla. Promet bi pao na nulu. Trebalo bi napravit 42% prinosa da se dođe na nulu. Halo.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ma šta vam je, kakav porez na transakciju.

No respect


Ma šta vam je, kakav porez na transakciju.

Jurčićeva premijerska kampanja povećala politički rizik ulaganja na Zagrebačkoj burzi

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1374

Tako piše u ovom članku. Pitajte autora otkud mu to

Hell is Empty and all the Devils are Here


Tako piše u ovom članku. Pitajte autora otkud mu to

Martingale, otkud to?

No respect

pa to je bar sasvim logično


SLK: ” Ma šta vam je, kakav porez na transakciju. ” Jurčićeva premijerska kampanja povećala politički rizik ulaganja na Zagrebačkoj burzi http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1374 Tako piše u ovom članku. Pitajte autora otkud mu to

Ma šta se vi bojite, ja neću glasati za takve stvari……….[smiley2]
A što vi možete napraviti jeste isto da ne glasate za takve pojedince, a ne se bojati.[smiley2]
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Po stanju K/P na većini dionica dade se primijetiti kako kupnje jednostavno nema ni za lijek

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close