Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kao prvo, Ljubo neće odmah uvesti porez na kapitalnu dobit jer mora srediti druge stvari. Kao drugo, nije mi jasno zašto je aksiom postala formula “porez na kapitalnu dobit = pad crobexa”?

Porez smanjuje dobit, dakle da bi opstali igrači će morati igrati žešće (bolje) – kolko se ja kužim u stvari to dovodi do porasta cijena, ne do pada.

Kako igrati žešće kada nemožeš bez poreza imati veći broj transakcija , a prihod ti se zbog poreza smanjuje. Što misliš kako će djelovati na Crobex odljev kapitala sa našeg tržišta ?


Kako igrati žešće kada nemožeš bez poreza imati veći broj transakcija , a prihod ti se zbog poreza smanjuje. Što misliš kako će djelovati na Crobex odljev kapitala sa našeg tržišta ?

Istina, ima to i svoje negativne efekte. Ja samo nudim drugu mogućnost.

Mislim da će Ljubo najprije srediti situaciju u gospodarstvu, a ne odmah nasrnuti sa porezima. Zato bih rekao da će CROBEX nakon ht-a rasti, a nakon izbora i dolaska Ljube na vlast nastaviti rasti. Ljubo je vrhunski ekonomist, neće on rušiti cijenu hrvatskih podezeća, nije lud. Možda kasnije uvede i porez na kapitalnu dobit, ali tada će crobex biti već debelo preko 6000.

Dali će CROBEX padati ako INA napravi milijardu dobiti u polugodištu, ako Petrokemija napravi 100 milja kuna dobiti u polugodištu?

Ništa Ljubo nemože srediti. Bio je ministar gospodarstva i to veoma neuspješan , zašto bi sada kao premijer bio uspješniji. Ne zaboravi da je dolazak stranih fondova pomogao velikom rastu Crobexa i da će odlaskom tog kapitala na jeftinija tržišta , a još i bez poreza uzrokovati barem zastavljanje Crobexa , ako ne i pad.


Ništa Ljubo nemože srediti. Bio je ministar gospodarstva i to veoma neuspješan , zašto bi sada kao premijer bio uspješniji. Ne zaboravi da je dolazak stranih fondova pomogao velikom rastu Crobexa i da će odlaskom tog kapitala na jeftinija tržišta , a još i bez poreza uzrokovati barem zastavljanje Crobexa , ako ne i pad.

A dobro, ti ne vjeruješ u Ljubu, ja vjerujem. To je samo stvar ukusa. Možda Ljubo niti ne dođe na vlast pa nećemo vidjeti što može i zna. a možda i dođe pa ćemo za godinu dana vidjeti ko je bio u pravu.

darko09:

Ništa Ljubo nemože srediti. Bio je ministar gospodarstva i to veoma neuspješan , zašto bi sada kao premijer bio uspješniji. Ne zaboravi da je dolazak stranih fondova pomogao velikom rastu Crobexa i da će odlaskom tog kapitala na jeftinija tržišta , a još i bez poreza uzrokovati barem zastavljanje Crobexa , ako ne i pad.

A dobro, ti ne vjeruješ u Ljubu, ja vjerujem. To je samo stvar ukusa. Možda Ljubo niti ne dođe na vlast pa nećemo vidjeti što može i zna. a možda i dođe pa ćemo za godinu dana vidjeti ko je bio u pravu.

Slažem se . Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Ljubo bi uveo 20% takse na svaku transakciju (hej, bez obzira na dobit/gubitak!). Suludo, nije li?

Čujem da Čačić isto planira PKD, ali tek kroz koju godinu (što će se neminovno i desiti).

Sanader se nije izjasnio o toj temi, pa zaista ne znamo kada i da li će i on posegnuti za tim instrumentom ukoliko dobije vlast.

Hell is Empty and all the Devils are Here


nije mi jasno zašto je aksiom postala formula “porez na kapitalnu dobit = pad crobexa”? Porez smanjuje dobit, dakle da bi opstali igrači će morati igrati žešće (bolje) – kolko se ja kužim u stvari to dovodi do porasta cijena, ne do pada.

Kolega topalov5, uvrstite u Gordonov model zahtijevanu stopu prinosa korigiranu porezom na kapitalnu dobit i vidjet ćete opasnost od korekcije do 25%, ovisno o Ljubinom modelu. Igrači neće morati igrati “žešće” nego rizičnije. A mnogi nisu spremni na to, pa će tržištu kapitala okreniti leđa. [smiley11]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


Ljubo bi uveo 20% takse na svaku transakciju (hej, bez obzira na dobit/gubitak!). Suludo, nije li? Čujem da Čačić isto planira PKD, ali tek kroz koju godinu (što će se neminovno i desiti). Sanader se nije izjasnio o toj temi, pa zaista ne znamo kada i da li će i on posegnuti za tim instrumentom ukoliko dobije vlast.

Sanader se izjasnio protiv uvođenja poreza na kapitalnu dobit još par godina, Ljubo se izjasnio “za“, i to što prije. Inače, brojne Ljubine izjave su katastrofalne za gospodarstvo u cjelini, a bit će pogubne i za HR burzu ako pobijedi, crobex će potonuti kao komad betona u moru. O njegovoj namjeri porezne otimačine na svu imovinu pojedinca ne treba uopće trošiti riječi [smiley9] .
No od svega toga najtragičnije je to da je taj čovjek još i profesor pa takvim idejama puni glavu ljudima koji će jednoga dana voditi ovu zemlju. Ja samo znam da svoje pare neću držati na ovoj burzi ako pobijedi Ljubo. [smiley16]

Ignore: KressoM, delux

… Igrači neće morati igrati “žešće” nego rizičnije. A mnogi nisu spremni na to, pa će tržištu kapitala okreniti leđa. [smiley11]

Mnogi su već okrenuli leđa samo zato što više nemaju povlaštene informacije. Ali takve ni ne trebamo…

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

kak su okrenuli ledja, pa plavi je jos tu i muva se[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Nije mi jasno ovo 20% na svaku transakciju. Da li to znači ako kupim dionice za 100 kuna moram platiti 20 kuna poreza ili ako kupim po 100, ako prodam po 200 platim 20% poreza na razliku u cijeni. Ovo prvo bi bilo suludo, ovo drugo ima opravdanje.

20% na svaku transakciju ne moze bit.. pazi kupi prodaj i izgubio si 40% vrijednosti..

to sigurno nije..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close