Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jer ćemo plaćati porez na gubitak? Nećemo! Pa što se onda bojite?[smiley2]

pa problem je što se gubitak ne računa (ne odbija od ukupne zarade), nego za gubitak smo si sami krivi, a svaku dobit se odmah oporezuje. TO je vrlo nepošteno. Da se oporezuje sveukupna godišnja zarada to bi već bilo dosta poštenije i ok. Ako se tome još dodaju porez na imovinu, na naslijeđe itd. onda je valjda svakomu jasno da se radi o tipično komunističkoj ideji društvenog samoupravljanja (gdje je država božanstvo) obučenoj u novo ruho. Ako se išta od toga provede, uvjeren sam da će narod debelo požaliti kad shvati kamo to sve vodi… Ima ona o “guskama u magli”… kako kod nas uglavnom sve funkcionira. Bez kvalitetnih studija, bez istraživanja, bez uvažavanja tuđih iskustava i spoznaja, nego onako kako se komu što svidi u određenom momentu. Tako zakone donose i Sanader, a Ljubina četa i pogotovo…

Nem agovora o korekciji, ovo je mali zastoj dok ne krene HT, a onda sve ode u oblake


Nem agovora o korekciji, ovo je mali zastoj dok ne krene HT, a onda sve ode u oblake

Mislim da je pred nama JAKO burno i JAKO nepredvidljivo vrijeme. Pogotovo kada krene kampanja. Za HT ne brinem to ce se “politicki” odraditi.

skype - ivek1234


tenkista: ” Jer ćemo plaćati porez na gubitak? Nećemo! Pa što se onda bojite?[smiley2] ” pa problem je što se gubitak ne računa (ne odbija od ukupne zarade), nego za gubitak smo si sami krivi, a svaku dobit se odmah oporezuje. TO je vrlo nepošteno. Da se oporezuje sveukupna godišnja zarada to bi već bilo dosta poštenije i ok. Ako se tome još dodaju porez na imovinu, na naslijeđe itd. onda je valjda svakomu jasno da se radi o tipično komunističkoj ideji društvenog samoupravljanja (gdje je država božanstvo) obučenoj u novo ruho. Ako se išta od toga provede, uvjeren sam da će narod debelo požaliti kad shvati kamo to sve vodi… Ima ona o “guskama u magli”… kako kod nas uglavnom sve funkcionira. Bez kvalitetnih studija, bez istraživanja, bez uvažavanja tuđih iskustava i spoznaja, nego onako kako se komu što svidi u određenom momentu. Tako zakone donose i Sanader, a Ljubina četa i pogotovo…

Nema problema otvorićemo poduzeća preko kojih ćemo trgovati

SAM PROTIV SVIH

ode nama braćo draga, Crobex na 4200 do kraja godine, svidjelo se to vama ili ne.

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !


ode nama braćo draga, Crobex na 4200 do kraja godine, svidjelo se to vama ili ne.

Ovisi to o izborima , ako pobjede Mile i Ljubo idemo dole , ako pobijedi HDZ idemo opet preko 5000.


munjeviti: ” ode nama braćo draga, Crobex na 4200 do kraja godine, svidjelo se to vama ili ne. ” Ovisi to o izborima , ako pobjede Mile i Ljubo idemo dole , ako pobijedi HDZ idemo opet preko 5000.

Ustvari će biti obratno.

darko09:

munjeviti: ” ode nama braćo draga, Crobex na 4200 do kraja godine, svidjelo se to vama ili ne. ” Ovisi to o izborima , ako pobjede Mile i Ljubo idemo dole , ako pobijedi HDZ idemo opet preko 5000. ”

Ustvari će biti obratno.

Molim te možeš mi to pojasniti ?

Pa evo, kad dođe Ljubo na vlast cijena dionica će rasti, a ne padati. Vrlo jednostavno.

A ionako će nakon ht-a crobex brzo skočit do 6000, kakvih 4200


Pa evo, kad dođe Ljubo na vlast cijena dionica će rasti, a ne padati. Vrlo jednostavno.

A ionako će nakon ht-a crobex brzo skočit do 6000, kakvih 4200

A zašto će dolaskom Ljube i uvođenjem PKD-a cijene dionica skočiti ?

Kao prvo, Ljubo neće odmah uvesti porez na kapitalnu dobit jer mora srediti druge stvari. Kao drugo, nije mi jasno zašto je aksiom postala formula “porez na kapitalnu dobit = pad crobexa”?

Porez smanjuje dobit, dakle da bi opstali igrači će morati igrati žešće (bolje) – kolko se ja kužim u stvari to dovodi do porasta cijena, ne do pada.

vodoinst, 24.08.2007. u 07:59
munjeviti
ode nama braćo draga, Crobex na 4200 do kraja godine, svidjelo se to vama ili ne.

Neodgovorno je ničim izazvan davati takve prognoze. To ne radi niti Waren Bufett. Osim ako ti se gaće tresu pa tražiš utjehu.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close