Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Likvidnost je katastrofalna, korecija je neizbježna. Ht je samo odgoda neminovnog.
Ćao


Likvidnost je katastrofalna, korecija je neizbježna. Ht je samo odgoda neminovnog. Ćao

Treca(poruka) nesreca[smiley1]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Po meni je osnovno pitanje koliko će se još moći preko medija, foruma i reklama o prethodnim velikim zaradama još uspjeti održavati interes, a time i dotok kapitala na naše dioničko tržište. Jer interes ne dolazi zbog poslovnih uspjeha, posebnih uspjeha nema, sve je isto kao prošlih godina. Npr vijest o novom ugovoru ENT ne treba utjecati na cijenu dionica u smislu rasta, već samo održava prethodnu vrijednost, jer je ENT već prije svake godine imao nekoliko velikih ugovora, i to je uračunato u vrijednost. Sumnjam da su fondovi solidarni i da potpomažu tržište zbog njega samoga. Rezerve casha koje imaju su upravo zbog toga što misle da u budućnosti neće moći doći do casha rasprodajom dionica. A nemogu previše držati u cashu, jer onda neće ništa zaraditi, pa će ljudi podizati van svoje udjele. Moje prognoze su: dok balon raste, koliko god očigledno bio da će se brzo ispuhati, može se koristiti prilika za zaradu.. I ne treba pucanje doživjeti na balonu, nego u cashu. I da: ja sam već skroz sam u cashu. Optimist.

Kolega, niste skroz u pravu. Naravno da jedan ERNT ima višegodeišnje uspješno poslovanje, ali dosta firmi koja se pojavljuje na burzi kroz transparentno izvještavanje počinje bolje poslovati (jer postaju svjesniji svojih prihoda i rashoda). Zatim, većina naših komanija ima dosta imovine u nekretninama čija cijena raste, a dosta često ta imovina nije korektno vrednovana u poslovnim knjigama. Sad, sigurno je da neće svi uspjeti na tržištu, ali veći dio njih hoće.


Likvidnost je katastrofalna, korecija je neizbježna. Ht je samo odgoda neminovnog. Ćao

I tako iz godine u godinu!!!!![smiley10]
A tržište raste !!!!![smiley2]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Toecutter:

Likvidnost je katastrofalna, korecija je neizbježna. Ht je samo odgoda neminovnog. Ćao

I tako iz godine u godinu!!!!![smiley10]
A tržište raste !!!!![smiley2]

Govorim o zadnja tri mjeseca.
Ćao

Čini mi se da bi danas mogla porasti likvidnost. Čak je manje bitno kud će i koliko Crobex, samo da krene promet.

No respect

Kolega, naloge na kupnju, tako raste likvidnost[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Kolega, naloge na kupnju, tako raste likvidnost[smiley11]

Kratak cash. [smiley2]

No respect


Balon će tek početi rasti….ove jeseni[smiley2]

I meni se tako čini kolega.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

vodoinst, 22.08.2007. u 09:51
Toecutter
Govorim o zadnja tri mjeseca.

Prekratak ti je to period za stvaranje zaključaka. Bitni su uzroci slabije likvidnosti a oni su povezani sa …??

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

vodoinst:

Balon će tek početi rasti….ove jeseni[smiley2]

I meni se tako čini kolega.[smiley2]

Tako je. Zato i jesam skroz u dionicama a novac za T-HT čeka iz drugih izvora. Ove jeseni je mnogima prilika kakva se više NIKADA neće ukazati. I velik porast ostalih dionica i T-HT. Zato idem na sve ili ništa. Sad ili nikad! Prestar sam da bi se zajebavao!


Prestar sam da bi se zajebavao!

Koliko je to ako se smije znat? 35? 50? 70?
[smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close