Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@samuel

Kolega ako vec toliko pratite fundamente, i čvrsto ih se drzite ko pijan plota, pa kako ste onda zavrsili u MAGMi???i cijena na IPOu je bila temeljena na ocekivanjima, dalkeo od fundamenata, a kamoli ova sad??

ja sam osobno kupio 3 paketica, malo su me srezali, i rijesio ih prvi dan, ali me cudi da ste vi tamo zavrsili..pored izrazitih prilika..FNVC, FRNK, JDPL, HTCP itd???

nelogicno..[smiley1]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Neko u 15:20 kupio po 1 dionicu ADRS i ERNT po asku, i digo crobex hehe [smiley1]


Zanimanje stranaca je opravdano ako spomenemo da Bugarska nema poreza na kapitalnu dobit (niti se o njegovom uvođenju razgovara), porez na dobit iznosi 10 posto, a doprinosi na rad su vrlo niski. Fiksiran tečaj za euro i nepostojanje tečajnog rizika je još jedan razlog više za ulaganje stranaca.

To je tako jednostavno, naši bi političari to trebali shvatiti.

[color=black][/color]

Naši političari su gori i od Bugarskih .Zato će Bugarska prije nas u EU a budale nek se busaju u prsa junačka.


Naši političari su gori i od Bugarskih .Zato će Bugarska prije nas u EU a budale nek se busaju u prsa junačka.

[smiley10]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Naši političari su gori i od Bugarskih .Zato će Bugarska prije nas u EU a budale nek se busaju u prsa junačka.

Pa već je članica.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Bila je negdje tema “Najsmješniji postovi Foruma” ili tako nešto?

No respect

Tehnička analiza utjecaja IPO-a T-HT-a na tržište kapitala
21.08.2007 20:12
Tehnička korekcija indeksa CROBEX prije IPO-a T-HT-a će biti neznatna

Značajan pokazatelj tehničke analize IPO-a T-HT-a su rezerve likvidnosti sudionika tržišta kapitala zainteresiranih za kupnju te dionice. Vrijednost likvidne imovine mirovinskih, dioničkih i mješovitih fondova od 6,65 milijardi kuna na kraju srpnja sugerira da će tehnička korekcija indeksa CROBEX prije IPO-a T-HT-a biti neznatna, ako je uopće bude nakon što je između 31. srpnja i 21. kolovoza CROBEX izgubio na vrijednosti 3,76 posto.

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1376

Možda bude malo jasnije ovdje…
[smiley11]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Bože, pa Crobex nam je manji za desetak % nego što je bio u 5. mjesecu. Pa kud će više dolje. Nisu mi jasni ovi koji sad prodaju dionice( osim ovih na koje ja dionice čekam[smiley1]). Pitam se da li mi se uopće isplati kupovati T-HT iako imam već spremljene novce ili bolje utući sad u ostale dionice po lijepom diskontu. Puno je sigurnije, jer znamo kako je prošao IPO u DT. Ulagači su izgubili 40%. Pozdrav i nemojte ništa prodavati a ako baš morate prodajte meni.

Tehnička analiza utjecaja IPO-a T-HT-a na tržište kapitala

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1376

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Po meni je osnovno pitanje koliko će se još moći preko medija, foruma i reklama o prethodnim velikim zaradama još uspjeti održavati interes, a time i dotok kapitala na naše dioničko tržište. Jer interes ne dolazi zbog poslovnih uspjeha, posebnih uspjeha nema, sve je isto kao prošlih godina. Npr vijest o novom ugovoru ENT ne treba utjecati na cijenu dionica u smislu rasta, već samo održava prethodnu vrijednost, jer je ENT već prije svake godine imao nekoliko velikih ugovora, i to je uračunato u vrijednost.
Sumnjam da su fondovi solidarni i da potpomažu tržište zbog njega samoga. Rezerve casha koje imaju su upravo zbog toga što misle da u budućnosti neće moći doći do casha rasprodajom dionica. A nemogu previše držati u cashu, jer onda neće ništa zaraditi, pa će ljudi podizati van svoje udjele.
Moje prognoze su: dok balon raste, koliko god očigledno bio da će se brzo ispuhati, može se koristiti prilika za zaradu.. I ne treba pucanje doživjeti na balonu, nego u cashu.

I da: ja sam već skroz sam u cashu. Optimist.

Balon će tek početi rasti….ove jeseni[smiley2]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close