Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad smo već kod PKD, Jurčić se oglasio :

Jurčić, naime, predlaže oporezivanje špekulativne dobit, dok bi dugoročna ulaganja ostavio s nultom stopom porez.

“Najprije bi zakonski trebalo odrediti razliku među kategorijama obveznika i svakako bi razlikovali privatne građane od poduzeća i investicijskih fondova.” – ustvrdio je Jurčić, pa dao dodatno pojašnjenje.
Oglas:

“Pojednostavljeno, ako građanin kupi vrijednosni papir i prodaje ga, recimo, u roku od godine i pol dana, to bi se smatralo špekulacijom i oporezivalo bi se, jer investicije u takvom periodu ne znače ništa.” – ustvrdio je profesor s Ekonomskog fakulteta na Sveučilištu u Zagrebu.

“Na kapitalnu dobit ostvareni na dulji rok, do pet ili šest godina, građanin bi plaćao manji porez, a ako bi dionice držao još dulje, bio bi oslobođen od poreza.” – zaključio je SDP-ov premijerski kandidat.

Jako se potrudio razraditi stvar, svaka čast[smiley1]

Tenkre….

skype - ivek1234

Totalno loš potez sa tim neće dobiti nijedan glas više već može samo izgubiti glasove, jedan je izgubio

SAM PROTIV SVIH


samuel: ” …….. Uzmimo primjer da nam netko u Centru Zagreba prodaje stan za 10.000 eura (iako je realna vrijednost 2500 eura) po kvadratu. Mi mislimo, prijatelj mi je rekao to neće propasti, to ima vrijednost, to je nekretnina, to treba kupiti i ja kupim. Za pola godine treba mi nudi 2600 eura i to je plafon gornji. Onako, zbunjen, jer mi je rekao prijatelj da to vrijedi, gledam u digitron i ono bilježim minus 7400 eura po kvadratu. Kako sada toliko manje? Da skratim, to će biti uskoro i kod nas. Pretplatio. I to prilično. ” Pametno, pametno ” Sory,kolega ali na ovoj usporedbi ne vidim ništa pametno. Po toj Vašoj logici već par godina bi tebalo ćekati pad i ništa ne trgovati zato što je pre skupo,a tržiste i dalje neumoljivo raste bez obzira koliko se nama činilo neodrživo i skupo. A ovu usporedbu sa stanom ………,toliki pad cijene je moguć raecimo da ste poslje kupnje ustanovili da je sagrađen bez npr.valjane građevinske dozvole.

Ma kolega je u nekom svom filmu, možda se radi o neimaštini kapitala za ulaganje , pa se pišu ovakvi postovi.
Poznati hrvatski jal , zašto bi drugi zaradio kada ja ne mogu.
Malo me podsječa i na Galinca , on je u korekciji već 3 godine.U stvari čeka ju već 3 godine, ako se ne varam.
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


“Na kapitalnu dobit ostvareni na dulji rok, do pet ili šest godina, građanin bi plaćao manji porez, a ako bi dionice držao još dulje, bio bi oslobođen od poreza.” – zaključio je ” Tenkre….

[color=black][/color]

Samuele jesi ti upravu, osobno smatram da ti to niko ne pokušava osporit, ali nije ovo europa ili nedaj bože amerika, ovo je balkan a tu vlada samo jedan zakon, još uvjek ponuda i potražnja. Tome dodaj utrožak sa placa i dobiješ našu burzu. Do korekcije će doč ali ne tako skoro bar još god. dok nam europica ne pokuca na vrata a onda bi moglo bit šokova makar je i o tome prerano pričat.
Svako može reč bit će korekcija, to svi znamo, ali kada??? Tak će Galinac govorit ljepo sam Vam rekao a oni su 5 godina punili đep.
E i nebrini dok on priča SR..A, puni i on svoj i to debelo.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Kad smo već kod PKD, Jurčić se oglasio : Jurčić, naime, predlaže oporezivanje špekulativne dobit, dok bi dugoročna ulaganja ostavio s nultom stopom porez. “Najprije bi zakonski trebalo odrediti razliku među kategorijama obveznika i svakako bi razlikovali privatne građane od poduzeća i investicijskih fondova.” – ustvrdio je Jurčić, pa dao dodatno pojašnjenje. Oglas: “Pojednostavljeno, ako građanin kupi vrijednosni papir i prodaje ga, recimo, u roku od godine i pol dana, to bi se smatralo špekulacijom i oporezivalo bi se, jer investicije u takvom periodu ne znače ništa.” – ustvrdio je profesor s Ekonomskog fakulteta na Sveučilištu u Zagrebu. “Na kapitalnu dobit ostvareni na dulji rok, do pet ili šest godina, građanin bi plaćao manji porez, a ako bi dionice držao još dulje, bio bi oslobođen od poreza.” – zaključio je SDP-ov premijerski kandidat. Jako se potrudio razraditi stvar, svaka čast[smiley1]

Nemam nista protiv Jurcica i SDPa ali ovo je notorna budalastina. Ne mogu vjerovat… Investicija od godine i po dana ne znaci nista ??!? D.D. napravi IPO , ti im das lovu i to njemu ne znaci nista ?!? [smiley7]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Glasajmo protiv SDP-a glas protiv SDP-a je i glas protiv Jurčića. Neprijatelja ulagača u dionice i nas forumaša.
Dosta je bilo komunizma ja sam za kapitalizam.

Upravo izašlo na business.hr :

“Inače, Bugarska je tranzicijsko tržište vrlo slično našem, i po prinosima i po rastu indeksa, no ono što nas razdvaja je izvedba realnog sektora. Bugarska ostvaruje snažniji nominalni rast gospodarstva te bilježi znatno veća strana ulaganja.

Zanimanje stranaca je opravdano ako spomenemo da Bugarska nema poreza na kapitalnu dobit (niti se o njegovom uvođenju razgovara), porez na dobit iznosi 10 posto, a doprinosi na rad su vrlo niski. Fiksiran tečaj za euro i nepostojanje tečajnog rizika je još jedan razlog više za ulaganje stranaca.

Visoke stope rasta bugarskog tržišta kapitala ove godine podsjećaju na domaće, a posebno zanimljiv i brzo rastući je sektor investicijskih fondova u koje se sredstva slijevaju iznad svih očekivanja.

U traženju dobre prilike za ulaganje bugarski fondovi nerijetko izabiru upravo Hrvatsku, uz ostale zemlje regije poput Srbije, Rumunjske i Rusije, a probijanje leda bugarskih fond menadžera na našem tržištu osigurava i potiče nova ulaganja u hrvatsko gospodarstvo.

Trenutno bugarski fondovi u regiju investiraju svega 7 do 8 posto ukupnih sredstava no snažna dinamika povećanja tog udjela garantira sve snažniji tijek njihovih sredstava i na Zagrebačku burzu.”

Ako je bugarima hrv. tržište interesantno, onda nemamo razloga za prizivanje korekcije

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ako je bugarima hrv. tržište interesantno, onda nemamo razloga za prizivanje korekcije

Je, pa Bugari su poznati ulagači još od stoljeća sedmog.
Meni je deda pričao da su Bugari dolazili kod nas kupovati obveznice Kraljevine Jugoslavije.
Već su onda oni imali nos gdje treba ulagati
[smiley1]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Za one koji očekuju korekciju kao i Galinec , uprravo jedna od stvari o kojoj sam pisao:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=eeabafc8-514f-4f66-98d9-e7903d7a2839

[color=blue]Dionice i investicijski fondovi popularniji od stambene štednje[/color]

U potrazi za osjetno višim prinosima na štednju, ulagači se sve više okreću tržištu kapitala i investicijskim fondovima čime su, čini se, najviše pogođene stambene štedionice.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

budd:

Ako je bugarima hrv. tržište interesantno, onda nemamo razloga za prizivanje korekcije

Je, pa Bugari su poznati ulagači još od stoljeća sedmog.
Meni je deda pričao da su Bugari dolazili kod nas kupovati obveznice Kraljevine Jugoslavije.
Već su onda oni imali nos gdje treba ulagati

možda traže na Žitnjaku površine za salatu !!!!
[smiley1]

Pojačan optimizam na europskim burzama
Dionice na europskim burzama u ponedjeljak su do podneva poskupjele 0,7 posto, predvođene dionicama rudarskog i bankarskog sektora.
U bankarskom sektoru, BNP Paribasova dionica ojačala je 0,9 posto, a UniCreditova 1,0 posto. Dionice britanske banke Northern Rock, koje su posljednjih tjedana gubile na vrijednosti zbog strahovanja vezanih uz troškove financiranja, ojačale su 2,8 posto, potpomognute tržišnim spekulacijama o zainteresiranosti Lloydsa da ju kupi.

zaba i pbz ?????

New Report

Close