Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle, sukus zadnjih 5 stranica :
kolege koji su u kešu, navijaju za korekciju – kolege koji su u stocks, predviđaju zelenjenje. Ma ništa nova, i dalje neki misle da su sve dionice precijenjene (što nije slučaj), i dalje neki misle da ništa nije precijenjeno (što isto nije slučaj). Istina je u sredini.

Što se HT-a tiče, ja sam siguran u odgodu iz nekoliko razloga :
1) već je kraj osmog mjeseca, o IPO-u ni slova (kako misle realizirati roadshow, upis,… u 3 tjedna??)
2) Polančec je nesposoban i još jedan gaf – ode HDZ tamo gdje i zaslužuje
3) uvjeti za novi IPO više i nisu tako bajni kao prije 3 mjeseca
4) izbori su preblizu da bi se financijski efekti odnosno blagodati IPO-a po građane osjetili (prema tome, čije glasove kupuju???)

Hell is Empty and all the Devils are Here

Vrlo je bitno kada će doći HT.
Neke dionice zaslužuju rast, ali okolna zbivanja mogu povući dosta za sobom…
Možda se može još nešto i odraditi do HT-a?

evo me!

Indexi u Aziji jednostavno poludjeli, većina ih je u plusu preko 5 %, neki čak i 6 %.
Ovo se rijetko viđa.[smiley7]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Indexi u Aziji jednostavno poludjeli, većina ih je u plusu preko 5 %, neki čak i 6 %.
Ovo se rijetko viđa.[smiley7]

Znači mi bi mogli u minus danas

Hell is Empty and all the Devils are Here

Za vrijeme ” NESPOSOBNE SANADEREVE VLADE ” mnogi ulagači u zadnje 3 do 4 godine u domače dioničko tržište su se OBOGATILI ! Sada traže za promjenu sposobnu VLADU , poreze na dionice , eksproprijaciju Imovine i sl. te povrat na razine na kojima su bili prije 4 godine ![smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Koliko se sječam NEKI od SPOSOBNIH / na dioničkom tržištu / već su djelili svoja MINISTARSTVA ! POANTA je izgleda u tome; Velik sam i znam , samo ako je onaj koji me vodi MALI i NEZNA ! Ako to i nije tako trubiti ću na sva zvona dok to tako i ne POSTANE ![smiley2][smiley2]

Kad smo već kod PKD, Jurčić se oglasio :

Jurčić, naime, predlaže oporezivanje špekulativne dobit, dok bi dugoročna ulaganja ostavio s nultom stopom porez.

“Najprije bi zakonski trebalo odrediti razliku među kategorijama obveznika i svakako bi razlikovali privatne građane od poduzeća i investicijskih fondova.” – ustvrdio je Jurčić, pa dao dodatno pojašnjenje.
Oglas:

“Pojednostavljeno, ako građanin kupi vrijednosni papir i prodaje ga, recimo, u roku od godine i pol dana, to bi se smatralo špekulacijom i oporezivalo bi se, jer investicije u takvom periodu ne znače ništa.” – ustvrdio je profesor s Ekonomskog fakulteta na Sveučilištu u Zagrebu.

“Na kapitalnu dobit ostvareni na dulji rok, do pet ili šest godina, građanin bi plaćao manji porez, a ako bi dionice držao još dulje, bio bi oslobođen od poreza.” – zaključio je SDP-ov premijerski kandidat.

Jako se potrudio razraditi stvar, svaka čast[smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here


…….. Uzmimo primjer da nam netko u Centru Zagreba prodaje stan za 10.000 eura (iako je realna vrijednost 2500 eura) po kvadratu. Mi mislimo, prijatelj mi je rekao to neće propasti, to ima vrijednost, to je nekretnina, to treba kupiti i ja kupim. Za pola godine treba mi novac i odlučim prodati nekretninu, ali što se dešava, kupac maksimalno nudi 2600 eura i to je plafon gornji. Onako, zbunjen, jer mi je rekao prijatelj da to vrijedi, gledam u digitron i ono bilježim minus 7400 eura po kvadratu. Kako sada toliko manje? Da skratim, to će biti uskoro i kod nas. Pretplatio. I to prilično. ” Pametno, pametno.

Sory,kolega ali na ovoj usporedbi ne vidim ništa pametno.
Po toj Vašoj logici već par godina bi tebalo ćekati pad i ništa ne trgovati zato što je pre skupo,a tržiste i dalje neumoljivo raste bez obzira koliko se nama činilo neodrživo i skupo.
A ovu usporedbu sa stanom ………,toliki pad cijene je moguć raecimo da ste poslje kupnje ustanovili da je sagrađen bez npr.valjane građevinske dozvole.

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


toliki pad cijene je moguć raecimo da ste poslje kupnje ustanovili da je sagrađen bez npr.valjane građevinske dozvole.

Naravno da nisi razumio primjer. U startu je pretplatio, jer nije bilo osnove za plaćanje tih novaca po kvadratu. I dalje se pretplaćuju mnoge HR dionice.


Kad smo već kod PKD, Jurčić se oglasio :

Jurčić, naime, predlaže oporezivanje špekulativne dobit, dok bi dugoročna ulaganja ostavio s nultom stopom porez.

“Najprije bi zakonski trebalo odrediti razliku među kategorijama obveznika i svakako bi razlikovali privatne građane od poduzeća i investicijskih fondova.” – ustvrdio je Jurčić, pa dao dodatno pojašnjenje.
Oglas:

“Pojednostavljeno, ako građanin kupi vrijednosni papir i prodaje ga, recimo, u roku od godine i pol dana, to bi se smatralo špekulacijom i oporezivalo bi se, jer investicije u takvom periodu ne znače ništa.” – ustvrdio je profesor s Ekonomskog fakulteta na Sveučilištu u Zagrebu.

“Na kapitalnu dobit ostvareni na dulji rok, do pet ili šest godina, građanin bi plaćao manji porez, a ako bi dionice držao još dulje, bio bi oslobođen od poreza.” – zaključio je SDP-ov premijerski kandidat.

Jako se potrudio razraditi stvar, svaka čast[smiley1]

Zar bi za takav program trebalo glasovati ? Fuj !

Porez na trgovinu dionicama DA , samo u jednom slučaju . Ukoliko NOVAC od te vrste poreza ide ISKLJUČIVO u PRONATALITNE FONDOVE ! Jer jedino na taj NAČIN dolazi u obzir da smanjimo dugove po ” GLAVI STANOVNIKA “[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Stvarno je našao vrijeme kada će se oglasiti sada kada su svi nervozni zbog ovog pada u četvrtak i petak kada američki FED vidjevši da je vrag odnio šalu uskočili u pomoć marketu evo Jure sa izjavom pa čoviječe gdje ti živiš u Zimbabveu

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close