Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što se ekipa raspisala o korekciji.Koliko primjećujem svi su forumaši u dionicama do grla pa kad god dođe neka korekcija strah je više nego evidentan.
Rijetko pročitam “iskoristio sam cash i kupio za vrijeme diskonta”!!!
Da ste kupovali ATPL po 300kn, VDKT po 300kn ili INGRU po 6000 nebi se ovdje osjetila bojazan!
Pozdrav svim akterima đungle ja odoh na plažu!

Novac je kisik burze!

Prepametnih postova nikad dosta.

No respect

pa sta cu kupovat ATPL po 300, kad se moglo kupit po 30…

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Ja kad sam kupovao ATPL platili su mi 40 kuna[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Fondovi u nas lako brane cijene, jer njihovom pojavom je došlo do buđenja investiranja u Hrvata, oni stvaraju likvidnost i oni gledaju fundamente i procjenjuju očekivanja,uspoređuju sa konkurencijom i branšom vani, jer su u biti ipak stručne organizacije čija je svrha prikupljanje informacija i po tome plasirnaju sredstava koji hvala Bogu imaju sve više… Likvidnost i produbljivanje tržišta je njihova zasluga!
U svakom slučaju neće dozvolit zatvaranje i dovraćanje usta koja ih hrane…

Ovo o čemu vi govorite može se desiti samo u katastrofama tipa nuklearnog rata, ali ne brinite se, jer u tom slučaju nećemo previše misliti na propast investicija…[smiley7]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


Kolega Martingale vaš pogled na korekciju je prilično idiličan. Smatrate da do nje neće doći jer to nikome ne odgovara? A recite kad će to nekom odgovarati? Mislim da precjenjujete ulogu financijskih institucija u svemu ovom.

Fondovima odgovara blitz pad CROBEX-a od 6% u dva dana radi jeftinijeg dokupa. Kada bi CROBEX pao 15% u pet dana, mnogi udjeličari bi se počeli povlačiti iz fondova, što bi stvorilo krizu. Zato će fondovi povremeno dopustiti dvodnevnu korekciju od 5-6%, a zatim kupnjom dionica vratiti cijenu nazad. Ipak su gotovo 7 milijardi u likvidnim sredstvima. [smiley2]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


Ipak su gotovo 7 milijardi u likvidnim sredstvima. [smiley2]

Što ti sve brojiš u “likvidna sredstva Fonda”? Nije bi baš jasno kako si došao do iznosa.

No respect


Fondovima odgovara blitz pad CROBEX-a od 6% u dva dana radi jeftinijeg dokupa. Kada bi CROBEX pao 15% u pet dana, mnogi udjeličari bi se počeli povlačiti iz fondova, što bi stvorilo krizu. Zato će fondovi povremeno dopustiti dvodnevnu korekciju od 5-6%, a zatim kupnjom dionica vratiti cijenu nazad. Ipak su gotovo 7 milijardi u likvidnim sredstvima. [smiley2]

Slažem se. Odite na prvu stranicu i prvi post na ovoj temi.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Gospodo ja bih se s vama mogao složiti kad bi se ovo dešavalo u “mirnodopskim uvjetima” ,
ali ovdje se radi o vrlo složenoj i volatilnoj situaciji u cijelom svijetu.
Za one koji i dalje misle da žive na pustom otoku gdje je klima blaga
a fondovi drže sve pod kontrolom,
preporučam cigaru Montecristo Edmundo uz čašicu konjaka Martell
i svijet će se činiti još ljepšim.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ajde i preporuci gdje da je kupim. Naime, kad god kupujem kubanske cigare cesto se radi o lutriji. Jednom je fenomenalna, drugi puta bacen novac.

Jel netko primjetio kako se prorijedila bila kupnja u petak? To je bila katastrofa, na podravci se vidio nalog po 300 i nesto kn u jednom trenutku (u prvih 5). INA 2100. Ostalo isto izgledalo katastrofalno. Jel moguce da su se fondovi uspanicili ili su jednostavno htjeli malo pojacat paniku? Mislim, nije im bas neka igra, da netko poklopi par dionica u blokadu…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Nije on najavio pad burze, nego trajnu stabilnost i rast…uglavnom fulao čovjek 100%…taj potpis kolege deimosa stoji kao upozorenje neopravdanom optimizmu…[smiley11]

Ma uglavnom je to upozorenje meni, da ne dajem mudre prognoze [smiley1].

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close