Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Inače, baš čitam da će u desetom mjesecu biti točno sto godina od 1907. crasha u Americi.
Počeo je na vrlo sličan način uzrokovan problemima sa kreditima i likvidnošću.
Završio je 4 mjeseca kasnije sa gubicima od 48,5%.
To je bio treći najveći slom burze u Americi.
Ovaj crash koji se spomonje u potpisu kolege deimosa je bio četvrti najveći sa gubicima od 47,9%.
A najgori je bio od 1930-32 sa gubicima od 86%[smiley9]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


A najgori je bio od 1930-32 sa gubicima od 86%[smiley9]

Jesi probao izračunat koliki ti porast treba da bi se nakon pada od 86% vratio na početnu poziciju?

Izgubiš 86% vrijednosti portfelja i nakon toga ti treba porast od 714,5% da se vratiš. Strašno.

No respect

Evo imaju oni izračun da je trebao porast od 825% i 22 godine da se vratiš na nulu.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


ententinis: ” A najgori je bio od 1930-32 sa gubicima od 86%[smiley9] ” Jesi probao izračunat koliki ti porast treba da bi se nakon pada od 86% vratio na početnu poziciju? Izgubiš 86% vrijednosti portfelja i nakon toga ti treba porast od 714,5% da se vratiš. Strašno.

Brrrrrrrrr!!!!!!!!Probao sam to aplicirati na svoj port.[smiley10]strah me i promislit !!!!
Samo bi pitao šta bi se onda događalo u svakodnevnom. životu kao bi se to odrazilo na svakodnevnicu???
Jasno mi je da bi mnogi fondovi krahirali a šta se onda događa sa npr.našom lovom u bankama ???[smiley10]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

To ti govori da rast od 1000 % i nije tako velik (najčešće zbog nedovoljnog broja dionica, pa se ne trguje), pogotovo kad ga pokrivaju fundamenti, a pad od 50 % ga svede na male cifre… Odnosno umanji za 500 % rasta…[smiley11][smiley7]

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

daj prestanite vise pricat o toj korekciji, sta ne pisete o tome kad se sve zeleni??? ako padne past ce i gotovo!! nitko nikog ne tjera da tu drzi novac


Zašto ne bi moglo doći do korekcije iako su “fondovi puni novca”?

Ako korekciju definiramo kao pad tržišnog indeksa veći od 10%, čak oko 20%, teško će doći do nje. Značajna korekcija nikome ne odgovara. Blaga tehnička korekcija odgovara fondovima. Da i oni zarade na T-HT-u… [smiley11]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Kolega Martingale vaš pogled na korekciju je prilično idiličan.
Smatrate da do nje neće doći jer to nikome ne odgovara?
A recite kad će to nekom odgovarati?
Mislim da precjenjujete ulogu financijskih institucija u svemu ovom.
Ovako se vjerovatno tješe mali ulagači dok gledaju kako im pada cijena dionica:
“Ma neće fondovi ovo dopustiti!”
Ako dođe do značajnije korekcije, ona će upravo biti izazvana rezanjem pozicija fondova i oni će
kao i mi ostali samo reagirati na događaje.
A što se tiče HT-a slažem se s vama da ova vrlo volatilna situacija koja tjera strah i nesigurnost
među ljude može doprinjeti manjem interesu na IPO.u.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Evo imaju oni izračun da je trebao porast od 825% i 22 godine da se vratiš na nulu.

Da, treba ubrojati i inflaciju. Koda nas je godišnja dobit visoka pa se ne gleda faktor inflacije, ali kad jednom padne dobit, gledat će se itekako.

Ako si stavio novce u banku i imaš, npr. godišnju kamatu 4.8%, a godišnja inflacija je 2.5%, realno si profitirao samo 2.3%.

Što danas kupiš za 100 kuna, dogodine košta 102.5 kune, a u banci za 100 kuna za godinu imaš 104.8 kuna.
Inflacija ti pojede pola kamate.

Tako i ovdje: Imaš milijun kuna, dogodi se slom i imaš od tih milijun samo 140 tisuća. I dok se ti vratiš do tih milijun za 15-20 godina, taj milijun je izgubio još recimo 30% vrijednosti na inflaciji.

No respect


Mislim da precjenjujete ulogu financijskih institucija u svemu ovom.

Pa tko drugi stvara cijenu dionice doli financijske institucije ?

[color=black][/color]

Ne znam od kud vama da cijenu dionice stvaraju financijske institucije.
A kad sam govorio o precjenjivanju uloge financijskih institucija,
to se ticalo njihove uloge u slučaju korekcije.
Jer kad i ako jednom do nje i dođe neće nam pomoći ni dragi Bog a kamoli financijske institucije.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Ne znam od kud vama da cijenu dionice stvaraju financijske institucije.
A kad sam govorio o precjenjivanju uloge financijskih institucija,
to se ticalo njihove uloge u slučaju korekcije.
Jer kad i ako jednom do nje i dođe neće nam pomoći ni dragi Bog a kamoli financijske institucije.

Misliš do recesije? Korekcije su ipak savladive i bržeprolazne.

No respect

New Report

Close