Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Potez FED je efektivno 0, ali je pokazao investitorima (spekulantima) da prate situaciju i da nece dopustit da se pogorsa.

Vidim da u dubinskoj analitici tržišta imaš više znanja od mene, pa pitanja:

Zašto je FED ubacivao novac i da li je zaista efekt samo manje-više psihološkog karaktera?
Kako je FED zapravo plasirao novac na tržište? Po medijima se sve svodi na izraz “FED ubacio novac”, ne konkretizira se kamo i na koji način i kakve koristi od toga.
Imaju li te inekcije kakve kontraprodukte koji se kasnije ponovno mogu negativno odraziti?

Ukoliko netko drugi također ima odgovore, neka bude slobodan napisati i uključi se u diskusiju.

No respect


ivek123: ” Biti ce JAKO zanimljiv slijedeci tjedan…. ” Hm, pa uvijek je zanimljivo…

Neki tipuju na brzi oporavak,kamo sreće da bude kao kod kineske krize.
U potpunosti se slažem sa kolegom demiosom i mislim da još niko ne može sagledati dubinu ove krize i predvidjeti događanja u ponedjeljak.U svakom slućaju siguran sam da će vanski utijecaj biti presudan u određivanu trenda u ponedjeljak.

što bi bilo da smo se vratili na razinu 3 mjeseca kao što se cijeli svijet vratio a neki i narazine 1.mjeseca(japan)
Znam jednu koja je danas došla na tu razinu (doduše nije imala ni neki rast od onda)i zato sam je dokupio ,a dali sam pogodio vidjet ću uskoro.
Svakako se slažem sve je življe i tome se veselim pa i kad lagano gubim novce jer slijedim 1. pravilo a to je da trgujem sa viškom love koju sam zaradio.[smiley11]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


što bi bilo da smo se vratili na razinu 3 mjeseca kao što se cijeli svijet vratio a neki i narazine 1.mjeseca(japan)

Ako gledamo Crobex, mi smo na razini 07.05. Na razini od prije 3 mjeseca i 10 dana.

17.08.2007 4.806,37 -0.82

08.05.2007 4.822,52 0.71
07.05.2007 4.788,66 2.31

No respect


Govorim o tome da današnji oporavak na kraju dana kod nas nije imao veze sa FEDom i zapadnim tržištima. Zašto je jučer krenula ova blitz korekcija je potpuno drugo pitanje i slažem se da je direktan povod korekcija na zapadu. Fundamenti kompanija ni kod nas ni u Amerci se nisu promjenili zato što je FED ukucao ne znam koliko milijardi. A spuštanje kamatnih stopa ima brojne, široke i često nesagledive posljedice, u smislu da nikad ne djeluje samo jednosmjerno. Makroekonomija se uvije svodi na balansiranje vage.

Niste pratili kolega, itekako je danas imalo veze, pratio ja.
Mislim da će tek u ponedjeljak biti prava reakcija u pozitivnom smislu .
A to kako su reagirali europski indeksi, je gotovo nevjerojatno.

FED pokrenuo uzlet dionica na Wall Streetu i u Europi

Business.hr

Wall Street i europska tržišta doživjela su snažan uzlet nakon objave FED-a o smanjenju kamate na posudbe komercijalnim bankama, javlja CNN.com.
Vezane vijestiVolatilan dan europskih burzi
FED reagirao na krizu pojeftinjenjem posudbi novca bankama

Nakon snažnog pritiska na tržišta kapitala dodatno potaknut podom indeksa za preko pet posto, što je najveći jednodnevni pad indeksa u Japanu u posljednjih šest godina, FED je neočekivanom reakcijom podupro tržišta.

DJIA (Dow Jones industrial average) je porastao za 188,34 boda, odnosno 1,47 posto te ponovo probio granicu od 13.000. S&P 500 (Standard & Poor’s 500 Index) porastao je za 16,34 boda, odnosno 1,16 posto na 1.427,61 bod.

Nasdaq Composite se digao 56,84 boda ili 2,32 posto na 2.507,91 dok su europski FTSEurofirst 300 porasli gotovo tri posto, a britanski FTSE 100 za čak 3,8 posto.
Analitičari FED-ov potez smatraju pravom podrškom i porukom kako američka banka pruža svoju podršku.
Iz FED-a je javljeno kako se stanje na tržištu i dalje prati te je FED spreman “djelovati kako bi se otklonili efekti koje prouzrokuje nestabilnost na financijskom tržištu”.
Ipak, mnogi analitičari i investitori, koji se bave dugoročnijim ulaganjima ističu kako su gospodarski fundamenti dobri za budućnost, a pad vrijednosti dionica bi mogla biti samo dobra prilika za kupnju.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


mravak: ” što bi bilo da smo se vratili na razinu 3 mjeseca kao što se cijeli svijet vratio a neki i narazine 1.mjeseca(japan) ” Ako gledamo Crobex, mi smo na razini 07.05. Na razini od prije 3 mjeseca i 10 dana. 17.08.2007 4.806,37 -0.82 08.05.2007 4.822,52 0.71 07.05.2007 4.788,66 2.31

MISLIO sam na razine CROBEXA iz ožujka

SAM PROTIV SVIH


Niste pratili kolega, itekako je danas imalo veze, pratio ja.

Kolega, jesi možda pratio i korelaciju Crobexa i INA-e danas? Pregledaj trgovanje INA-e, pad ispod psihološke granice, pad na 2.600(!) pa potom paketi od po 1000 komada u svrhu obrane tijekom poslijepodneva, i penjanje natrag preko 2.700.

Ne kažem da nemamo veze sa hipokreditima, ali nema šanse da se iz današnje oscilacije Crobexa izbaci INA.

No respect

Znam jednu koja je danas došla na tu razinu (doduše nije imala ni neki rast od onda)i zato sam je dokupio ,a dali sam pogodio vidjet ću uskoro.
Svakako se slažem sve je življe i tome se veselim pa i kad lagano gubim novce jer slijedim 1. pravilo a to je da trgujem sa viškom love koju sam zaradio.

Mravak veliš nek je lom nije bitno u kojem smjeru samo da se trguje.Stvarno si se navuko

SAM PROTIV SVIH


plavi: ” Niste pratili kolega, itekako je danas imalo veze, pratio ja. ” Kolega, jesi možda pratio i korelaciju Crobexa i INA-e danas? Pregledaj trgovanje INA-e, pad ispod psihološke granice, pad na 2.600(!) pa potom paketi od po 1000 komada u svrhu obrane tijekom poslijepodneva, i penjanje natrag preko 2.700. Ne kažem da nemamo veze sa hipokreditima, ali nema šanse da se iz današnje oscilacije Crobexa izbaci INA.

Slažem se, osim u tome da imamo veze sa hipokreditima, jer nemamo.
Ovo je bila čista psihologija, mediji su malo više popratili padove vani i lošije vijesti, tržište je reagiralo, čim se javila vijest oko smanjenja kta FED-a , tržišta vani su poludjela, djelom se osjetio odbijanac i kod nas, većim djelom će biti u ponedjeljak, ako sve bude u redu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Slažem se, osim u tome da imamo veze sa hipokreditima, jer nemamo.
Ovo je bila čista psihologija, mediji su malo više popratili padove vani i lošije vijesti, tržište je reagiralo, čim se javila vijest oko smanjenja kta FED-a , tržišta vani su poludjela, djelom se osjetio odbijanac i kod nas, većim djelom će biti u ponedjeljak, ako sve bude u redu.

Slažeš se što? Po tebi je zapravo ovaj pad psihološke naravi zbog vanjskih zbivanja ili zbog INA-e?

No respect

Niste li tako kolega govorili i za ADPL pa je na kraju ispalo jako loše. Znači, nema nagađanja, dolaze teška vremena za nas i naše tržište. Previše je toga bilo dobro, da bi se samo tako nastavilo. Moramo se pripremiti i na drugu varijantu, a to je ponekad na loše vijesti. Nije sve lijepo i nismo u bajci. Ako tako drma globalno, ni nas neće mimoići.[smiley9]

Zbog vanjskih zbivanja psihološke naravi, a manjim djelom je utjecaj imala INA , po običaju.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Zbog vanjskih zbivanja psihološke naravi, a manjim djelom je utjecaj imala INA , po običaju.

E vidiš, i ja bih se složio, da INA nije imala dnevnu oscilaciju od 5.4%, i da se oporavak Crobexa koincidencijom nije dogodio početkom obrane INA-e na 2.600 kuna.

A psihologija oko INA-e ima veći utjecaj od vanjskih zbivanja. Jučer je INA-u prvo načelo izvješće, pa onda i pad ispod psiholoških 2.8K, pa današnja najava sutrašnje objave prodaje dionica radnicima.

I naravno, brže-bolje je dočekan neki “okidač” za pad svega, od strane gotovinom prekrcatih fondova, i stvar se jučer zakotrljala.

No respect

New Report

Close