Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pero Perić iz Garešnice nije kupio KORF na 207 zato što je čuo da je Ben Bernanke snizio kamatne stope nego zato što je vidio da je prodaja na 207 kuna a Pero zna da je taj isti KORF prije par dana bio 225 pa mu se eto sad učinio jeftin.

Da, a zasto se bid spustio? Tko je poklapao kupnju i zasto u vecim iznosima? Ne mozes kupit po 207 ako ti ne daju…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Cijenjeni kolega Conan mislim da se ovi nebi složili s Vama[smiley2]TJEDNO IZVJEŠĆE – HRVATSKA (17.08.2007)

Hrvatsko tržište je prošli tjedan i početkom ovog uspjelo odolijevati događajima na svjetskim tržištima koje je bilo u padu, ali u četvrtak je ipak popustilo i smjer kretanja prilagodio svjetskom. Moglo bi se reći da je panika na svjetskim burzama došla i do nas te su dionice iz CROBEX-a počele padati uz prilične volumene. Od najlikvidnijih dionica najveći pad doživjele su dionice Tehnike od 10% sa prometom od 2,66 milijuna kuna, Ingra 6,6% sa 3,4 milijuna kuna, Privredna banka sa 6%, Končar EI 5,8% i Dalekovod 4,94%. Iako se u četvrtak situacija do neke mjere stabilizirala na Američkom tržištu, CROBEX je u jutarnjim satima u petak nastavio negativni trend.
U četvrtak je INA objavila svoje polu godišnje rezultate koji nisu baš oduševili investitore. Neto dobit u prvih šest mjeseci prepolovljena u odnosu na isto razdoblje lani, dobit je pala sa 630 milijuna kuna na 296 milijuna kuna. Razlozi za pad dobiti uključuju djelomično umanjenje povećane prodaje naftnih derivata zbog ograničenja u izračunu maksimalno dozvoljene cijene (price cap); niži su financijski rezultati za grupu nego u istom razdoblju prošle godine zbog povećanih kamata, kao rezultat veće zaduženosti; i većih troškova bankarskih usluga i provizija. U travnju INA je potpisala ugovor o sindiciranom kreditu vrijednom milijardu dolara za modernizaciju rafinerija. Tržište je odmah reagiralo na novosti spustivši cijene dionice do 2.715 kuna, da bi dionica u četvrtak završila dan na 2.740 kuna, dnevni pad od 2,32% s prometom od 15,9 milijuna kuna.
Za razliku od INE, tvrtka Adris Grupa objavila je dobre financijske rezultate, ali nisu uspjeli sačuvati pad cijene dionice u četvrtak -2,65%. Neto dobit iznosila je 302,6 milijuna kuna, što predstavlja rast od 13,5% u usporedbi sa istim razdobljem prošle godine. Poslovni prihodi iznosili su 1,33 milijardi kuna u usporedbi sa 1,14 milijardi kuna, što predstavlja rast od 15,8%.

izvor: http://www.ilirika.hr
——————————————————————————–

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Govorim o tome da današnji oporavak na kraju dana kod nas nije imao veze sa FEDom i zapadnim tržištima. Zašto je jučer krenula ova blitz korekcija je potpuno drugo pitanje i slažem se da je direktan povod korekcija na zapadu.

Fundamenti kompanija ni kod nas ni u Amerci se nisu promjenili zato što je FED ukucao ne znam koliko milijardi. A spuštanje kamatnih stopa ima brojne, široke i često nesagledive posljedice, u smislu da nikad ne djeluje samo jednosmjerno. Makroekonomija se uvije svodi na balansiranje vage.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Govorim o tome da današnji oporavak na kraju dana kod nas nije imao veze sa FEDom i zapadnim tržištima. Zašto je jučer krenula ova blitz korekcija je potpuno drugo pitanje i slažem se da je direktan povod korekcija na zapadu. Fundamenti kompanija ni kod nas ni u Amerci se nisu promjenili zato što je FED ukucao ne znam koliko milijardi. A spuštanje kamatnih stopa ima brojne, široke i često nesagledive posljedice, u smislu da nikad ne djeluje samo jednosmjerno. Makroekonomija se uvije svodi na balansiranje vage.

Ne bih se složio kolega Conan,situacija je izgledala grozno negdje oko podneva i mi smo se oporavili kao što su se oporavili evropski indexsi i američki FUT istina mi se nismo skroz jer smo i kasnije reagirali na njihova dogadjanja, oni već od prošlog tjedna bilježe pad u početku naša burza nije reagirala jer je već odradila korekciju, međutim kada su njihovi indexi potonuli do razina gdje probijaju neke dugoročnije trendove i zaprijetili sa okretanjem trenda sa bikovskog u medveđi reagirala je i naša burza jer je pretnja postala ozbiljna u trenutku kada su se odmaknuli od opasnih zona i kupnja se je vratila kod nas .

Samo za kraj da napomenem svi su spominjali onu zadnju kinesku krizu i da je ovo isto e pa nije, samo pogledajte grafove i da su indexi došli do razine tog dna iz trećeg mjeseca e sada sjetite se koliko je iznosila vrijednost CROBEXA tada i danas pa će te vidjeti koliko je CROBEX danas više vrijedi nego što je vrijedio u trećem mjesecu i normalno je da smo i mi odreagirali prema dolje a što bi bilo da smo se vratili na razinu 3 mjeseca kao što se cijeli svijet vratio a neki i narazine 1.mjeseca(japan)

SAM PROTIV SVIH

Neto imovina dioničkih otvorenih investicijskih fondova s javnom ponudom:

2006 4.311.043

01.2007 5.523.850

02.2007 6.709.356

03.2007 8.669.515

04.2007 10.800.144

05.2007 12.158.869

06.2007 12.394.856

07.2007 13.585.396

Strašno. Čudim se da naše tržište ne raste i brže pored ovakvih uliva novaca.

No respect

BRAVO , kolega SLK ! Hajdemo obrniti SLIKU u OGLEDALU . U FONDOVE se slijeva naša štednja ,točno. Tko su osnivači tih FONDOVA i tko upravlja i određuje gdje će se NAŠ NOVAC investirati ??? Sve ti je JASNO ![smiley3][smiley3]



Fundamenti kompanija ni kod nas ni u Amerci se nisu promjenili zato što je FED ukucao ne znam koliko milijardi. A spuštanje kamatnih stopa ima brojne, široke i često nesagledive posljedice, u smislu da nikad ne djeluje samo jednosmjerno. Makroekonomija se uvije svodi na balansiranje vage.

Nisu fundamenti jedino sto ulazi u izracun (a premija za rizik, nitko to kod nas ne zaracunava izgleda?). Burza jdanas je odraz ekonomije kroz par godine (zapravo, onako kako investitori vide buducnost). Razlika izmedju ove krize i kineske je sto ova ima moguce reperkusije na privredu, ona kineska je imala puno manje. Ova je udarila na same temelje fin. sustava. Sad se javlja volatilnost trzista iz prostog razloga sto nitko zapravo ne zna razmjere krize, jer racun jos nije sveden.

Rast kamate u ocima investitora uglavnom nije dobar znak. Pogledajte recimo kod nas bilance brodara (zaduzeni). Ako se rast privrede zaustavi, kamate narastu i padnu brodarine kako ce to izgledat u FI? Kako ce proci turisticke dionice? Sad svi spekuliraju, a na spekulacijama se trguje. Ako narastu kamate (alternativa dionicama), a premija za rizik poraste, kako ce se to odrazit na cijene dionica?

Potez FED je efektivno 0, ali je pokazao investitorima (spekulantima) da prate situaciju i da nece dopustit da se pogorsa.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

svak cast deimos , mislim na poruku 869 .hvala

najvrednije stvari u životu su besplatne

Biti ce JAKO zanimljiv slijedeci tjedan….

skype - ivek1234


Biti ce JAKO zanimljiv slijedeci tjedan….

Hm, pa uvijek je zanimljivo…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Conan O’B: ” … Fundamenti kompanija ni kod nas ni u Amerci se nisu promjenili zato što je FED ukucao ne znam koliko milijardi. A spuštanje kamatnih stopa ima brojne, široke i često nesagledive posljedice, u smislu da nikad ne djeluje samo jednosmjerno. Makroekonomija se uvije svodi na balansiranje vage. ” Nisu fundamenti jedino sto ulazi u izracun (a premija za rizik, nitko to kod nas ne zaracunava izgleda?). Burza jdanas je odraz ekonomije kroz par godine (zapravo, onako kako investitori vide buducnost). Razlika izmedju ove krize i kineske je sto ova ima moguce reperkusije na privredu, ona kineska je imala puno manje. Ova je udarila na same temelje fin. sustava. Sad se javlja volatilnost trzista iz prostog razloga sto nitko zapravo ne zna razmjere krize, jer racun jos nije sveden. Rast kamate u ocima investitora uglavnom nije dobar znak. Pogledajte recimo kod nas bilance brodara (zaduzeni). Ako se rast privrede zaustavi, kamate narastu i padnu brodarine kako ce to izgledat u FI? Kako ce proci turisticke dionice? Sad svi spekuliraju, a na spekulacijama se trguje. Ako narastu kamate (alternativa dionicama), a premija za rizik poraste, kako ce se to odrazit na cijene dionica? Potez FED je efektivno 0, ali je pokazao investitorima (spekulantima) da prate situaciju i da nece dopustit da se pogorsa.

Nerazimijem pišeš o rastu kamata a FED je smanjio kamate i potez im nije 0 nego briljantan a da rat nije gotov nije sada se poslje ove bitke prvo mrtvi moraju prebrojati jer niko nezna koliko ih je

SAM PROTIV SVIH

Sa drugim stvarima u tvom postu se slažem u potpunosti

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close