Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Manja je šteta prodati prerano nego prekasno.

Tu se slažem. Sreća od ostvarene dobiti je tri puta manja od šoka nakon pretrpljenog gubitka.

Jedino što me BK za trendove i ne prodajem kad pada niti kupujem kad raste.

No respect

budd:
“Slažem se (to sam i rekao par postova prije). Ali educirani ulagači pritom ne gube novac, jer znaju o čemu je riječ. A mnogi su danas prodali (zašto?)”

Zašto što različito razmišljaju. Zato što da svi mislimo jednako ne bi bilo burze.

… ili ne razmisljaju uopce… korekcija dovodi cijenu tamo gdje ju je educirani ulagac ocekivao. ako zbog zamaha trzista cijene kratkotrajno padnu i nize, tada je prilika za dokup…

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

Što je ovo sa indeksima u EU??!![smiley7]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Što je ovo sa indeksima u EU??!![smiley7]

Eto, ne znaju ni oni šta bi. Bit će da je Banka opet upucala neke novce na tržište.

No respect

Americki FED je intervenirao… Malo, ali toliko da ozivi sve.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Meni se čini da je ovo rezanje discount rate-a, koji se inače odnosi na banke i simboličnog je karaktera,
samo magla za dobivanje na vremenu da se veći igrači iskrcaju.
Ovaj skok na Europskim tržištima i futures u Americi meni liče na taj scenarij.
U ponedjeljak će puno toga biti jasnije

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Izgleda odbijanac i to kakav, a evo zašto:

European stocks jump after Fed cuts discount rate
Fri Aug 17, 2007 8:38AM EDT
Email | Print | Digg | Reprints | Single Page | Recommend (-) [-] Text [+]
PARIS, Aug 17 (Reuters) – European stockssurged back from losses on Friday, rising more than 3 percent after the U.S. Federal Reserve said it cut the primary discount rate, easing credit market worries.

In a surprise move aimed at calming jittery global markets, the Fed cut the primary discount rate by a half point, saying the downside risks to growth had increased “appreciably”.

At 1236 GMT, the pan-European FTSEurofirst 300 index (.FTEU3: Quote, Profile, Research) is up 3.05 percent, at 1,484.76, after falling to a year low of 1,426.51 earlier in the session. “It’s what’s needed… It’s a bit of a relief for the market in the short-term,” said Lawrence Peterman, investment director at Eden Financial.

“That’s the right support for the market. This is an important message. The central bank is signalling that it is standing by to lend support,” said Max Holzer, at Union Investment.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

A gle, bolje sniziti stope nego bezveze ulupavati u sustav kojemu se ne vjeruje..
Po meni..

No, slazem se biti cemo pametniji sljedeci tjedan.
Ako bude stabilizacije onda se spasila stvar.
Ako nebude malo ce ovo potrajati..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Europski indexi u zadnja dva sata u velikom plusu. Možda do kraja dana i mi završimo oko -1%.


Izgleda odbijanac i to kakav, a evo zašto:

European stocks jump after Fed cuts discount rate
Fri Aug 17, 2007 8:38AM EDT
Email | Print | Digg | Reprints | Single Page | Recommend (-) [-] Text [+]
PARIS, Aug 17 (Reuters) – European stockssurged back from losses on Friday, rising more than 3 percent after the U.S. Federal Reserve said it cut the primary discount rate, easing credit market worries.

In a surprise move aimed at calming jittery global markets, the Fed cut the primary discount rate by a half point, saying the downside risks to growth had increased “appreciably”.

At 1236 GMT, the pan-European FTSEurofirst 300 index (.FTEU3: Quote, Profile, Research) is up 3.05 percent, at 1,484.76, after falling to a year low of 1,426.51 earlier in the session. “It’s what’s needed… It’s a bit of a relief for the market in the short-term,” said Lawrence Peterman, investment director at Eden Financial.

“That’s the right support for the market. This is an important message. The central bank is signalling that it is standing by to lend support,” said Max Holzer, at Union Investment.

Da samo što je takvo stanje neodrživo, i “voda će probit” na drugu stranu.

Čim se stvari smire, oni će ih vratiti natrag.

No respect

Što se zanosite, pa neovisno o Americi, nama dolazi IPO T-HT koji će donijeti hladan tuš, ako je Magma napravila mini korekciju, a to je bilo par 100 milijuna kuna, kod T-HT je riječ o par milijardi kuna, da li netko može pojmiti što će se dešavati uskoro na HR tržištu. Samo mogu predosjećati.

Odbijanac i kod nas!

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close