Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Korekcija nastaje kad krene masovna prodaja indeksiranih dionica ispod dotadašnje cijene.

Tko ljude tjera da prodaju po nižim cijenama, ne znam.
Da nitko neda svoju dionicu po nižoj cijeni, ne bi bilo korekcije.
Ne bi bilo prometa, ali ni korekcije. Pa da vidimo tko može duže.

Ja nisam prodao ni jednu. Nedam i bog.
Neće mene nitko zaebavat, ja znam da one vrijedi više.

Pazi kretenizma: ideš prodat dionice po nižoj cijeni da bi izbjegao korekciji, a svojim činom stvaraš korekciju.

Znam da to tako ne funkcionira, ali je zapravo cijeli problem u tome.

No respect


Pazi kretenizma: ideš prodat dionice po nižoj cijeni da bi izbjegao korekciji, a svojim činom stvaraš korekciju.

Sve dam samo da prodam….Jedan od najboljih primjera ljudske gluposti je CROR,koji je izišao na burzu po 300,bio na 470,a sada se trži po 150!!
Ljudskoj bespameti kraja ne imade…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Korekcija nastaje kad krene masovna prodaja indeksiranih dionica ispod dotadašnje cijene.

Tko ljude tjera da prodaju po nižim cijenama, ne znam.
Da nitko neda svoju dionicu po nižoj cijeni, ne bi bilo korekcije.

Ja nisam prodao ni jednu. Nedam i bog.
Neće mene nitko zaebavat, ja znam da one vrijedi više.

Pazi kretenizma: ideš prodat dionice po nižoj cijeni da bi izbjegao korekciji, a svojim činom stvaraš korekciju.

Što više educiranih ulagača, to manja opasnost od korekcije. Zato jer znaju da jednom kad kupe dionicu (a to je bio racionalan izbor potkrijepljen FA), ne prodaju je ispod cijene na kojoj su je kupili. Na stranu udarci meteora i katastrofe

Hell is Empty and all the Devils are Here

Jedna psihoanaliza svih ulagača (19 burznih zapovedi).
U kojoj točki mislite, da se nalazite?
http://beta.financna-tocka.si/files/trading-psiho-650-1150180365.gif

Ja mislim, da idemo iz točke 13 u 14. To bi bilo najbolje. Spodnji članek mi daje ovo nado.
http://www.publikum.si/sl/novinarsko_sredisce/clanki_in_prispevki/64/


Što više educiranih ulagača, to manja opasnost od korekcije. Zato jer znaju da jednom kad kupe dionicu (a to je bio racionalan izbor potkrijepljen FA), ne prodaju je ispod cijene na kojoj su je kupili. Na stranu udarci meteora i katastrofe

Ma sve je to smišljeno.

Kad nema korekcije, onda je izmisle razne banke i fondovi da se utovare oni sa puno keša. Ajde molim te…

Kako neki cirkusi kad se dogode globalno, ne bude baš nikakve reakcije na Burzi? Zato što su se dogodile u krivo vrijeme, zato što je sad vrijeme uzlaznog vala, i nikog nije briga.
A kad je vrijeme za pad, onda je sve bitno.

No respect

budd:

Što više educiranih ulagača, to manja opasnost od korekcije. Zato jer znaju da jednom kad kupe dionicu (a to je bio racionalan izbor potkrijepljen FA), ne prodaju je ispod cijene na kojoj su je kupili. Na stranu udarci meteora i katastrofe

Ma sve je to smišljeno.

Kad nema korekcije, onda je izmisle razne banke i fondovi da se utovare oni sa puno keša. Ajde molim te…

Slažem se (to sam i rekao par postova prije). Ali educirani ulagači pritom ne gube novac, jer znaju o čemu je riječ. A mnogi su danas prodali (zašto?)

Hell is Empty and all the Devils are Here


Slažem se (to sam i rekao par postova prije). Ali educirani ulagači pritom ne gube novac, jer znaju o čemu je riječ. A mnogi su danas prodali (zašto?)

Zašto što različito razmišljaju. Zato što da svi mislimo jednako ne bi bilo burze.

“I dalje će biti budala i rata…”
“Doris” – Zrinko Tutić

No respect

Što mislite do kada će trajati tulum?

Trend is your friend.

Meni je ovo isto budalasto, pa kakve veze ima naše tržište sa USA tržištem?
EU Japan i Amerika, međusobno su isprepleteni, ali mi..?
Meni se ćini da su mediji malo više počeli pratiti zbivanja na burzama vani, ljudi to malo više čitaju pa se ponašaju u skladu kao sa nećime što ima nekakve logike, a nema.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

prodaju i iskusni ulagaci u korekciji jer se nadaju da ce za koji sat, dan ili mjesec tu istu dionicu uhvatatiti ponovo koju stepenicu nize..[smiley1]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

TA Crobexa još jednom je potvrdio svoju korist. Početkom 8. mj. Crobex se odbio od gornjeg Bollingera i zaronio prema donjem , uz istovremeni pad RSI ispod 80 i MACD pod 50 , koji je sad presijekao u padu signal.
Donji Bollinger je nešto ispod 4800 , a sad je Crobex 4759,01. Uskoro ćemo saznati da li će se odbiti .


Što mislite do kada će trajati tulum?

danas do 16.00 , i opet pocinje u ponedjeljak u 10.00 . Svi pozvani.[smiley2]

najvrednije stvari u životu su besplatne

New Report

Close