Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Conan O’B:

Bears – Bulls 3:0 [smiley2]

Sudac je sigurno neki šumar….[smiley1]


Opet je kriv sudac, a nenešto ili netko drugi ! Tipično za nas. Nije bitno tko igra, nego tko sudi ! Što fali šumarima, kreću se u prirodi, a mi buljimo u ekran.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Izgleda da je panika zahvatila na nekim dionicama (koje su bez velikih razloga puno rasli) i fondove jer su primjetni veliki nalozi na prodaju.

Conan O’B:

Bears – Bulls 3:0 [smiley2]

Sudac je sigurno neki šumar….[smiley1]

Sudac je izgleda primio mito ali za sada je Bears – Bulls 5:0

skype - ivek1234

Uzeti ću ja njemu pušku i propucati ga kao magarca..[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

U svakom slučaju nije ugodno gledati indekse burzi prethodnih dana. Evo i danas je CROBEX skoro 1% u minusu. Fondovi objavljuju ogromne minuse danas. bit će opet vijest u dnevniku – hrvatski ulagači izgubili….
Opet će me zabrinuta mama zvati.
A kad hrvatski investitori zarađuju, onda ništa.


samuel: ” Vrijeme je da se otvore karte i postave neka ključna pitanja: 1. Koliki je PE, PB, PS na većini dionica? 2. Zašto stalno vlada razmišljanje kako sve treba rasti? 3. Zašto većina ne želi učiti kako trgovati? 4. Zašto se zanemaruje da su fundamenti itekako važni prilikom odabira dionica, a ne da li je taj dan rasla 5, 10%? 5. Što ćemo kupovati za koji dan, mjesec, godinu kada je sve sada preskupo? 6. Koliko će ljudi izgubiti novce na tržištu jer nije dobilo upute da to nije kladionica? 7. Zašto je bitno da se zaokruže brojke na 1.000/5.000/10.000 kuna, a ni spomena o fundamentima? 8. Zašto se na forumu konstatno navlači na kupnju/prodaju i to od strane starijih forumaša bez ijedne analize dionica? 9. I za kraj dokle ćemo ovako? Pesimizma previše ima. Toliko. ” Slažem se međutim nije sve crno bijelo. Postoji uvijek tko priča i zašto priča.

Dragi Samuele,
1.Naša burza nije pala jer su preveliki omjeri P/E,P/BV i td nego zbog SAd ponajviše.
2Ne moraš slušati ove koji navlače.
3. Trguj hladne glave bez puno emocija

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Vrijeme je da se otvore karte i postave neka ključna pitanja:

1. Koliki je PE, PB, PS na većini dionica?
U Hrvatski previše, što znači od 30, 40 ili više sve do 100(nenormalno).
Ako nečejo imat ove tvrtke dobre rezultate u naslednjih pola godine bit če JAKA KOREKCIJA.
Ako gledam sa druge strane: Romunija je imala P/E više nego 35, prije je išla u EU: Sada po godini dana u EU, pa su jim sve dionice porasle još za 100%.
Treba imati na umu, da imajo i vaše tvrtke puno notranjih rezerva, koje dioničari još ne znamo.

2. Zašto stalno vlada razmišljanje kako sve treba rasti?
To možejo govoriti samo tisti, koji su kupovali pred tremi mjeseci. Tada je bio crobex i neke dionice NA MAXIMUMU.

3. Zašto većina ne želi učiti kako trgovati?
Jednostavni odgovor: zato što treba imati vremena, potrpljenja, da najdete i naštudirate prave knjige, pa onda da spoznate prave ljudi koji vas uvedejo u ovaj posao.

4. Zašto se zanemaruje da su fundamenti itekako važni prilikom odabira dionica, a ne da li je taj dan rasla 5, 10%?
Za ovako razmišljanje je treba imati ZNANJE, što pomeni, da se je treba prije učiti. E, pa smo opet tamo gdje nekateri ne želijo biti.

5. Što ćemo kupovati za koji dan, mjesec, godinu kada je sve sada preskupo?
Ja još uvijek dokupujem Montmontažo (MMTZ).

6. Koliko će ljudi izgubiti novce na tržištu jer nije dobilo upute da to nije kladionica?
To znaju samo oni sami. Za ovakav razplet i konačni rezultat jim ja nisam kriv.

7. Zašto je bitno da se zaokruže brojke na 1.000/5.000/10.000 kuna, a ni spomena o fundamentima?
To je isti odgovor kako na pitanju 4, a posledica je več na vidna u pitanju 3.

8. Zašto se na forumu konstatno navlači na kupnju/prodaju i to od strane starijih forumaša bez ijedne analize dionica?
Zato, jer stari forumaši imajo dosta ovoga bezveznega čvekanja.

9. I za kraj dokle ćemo ovako?
Ako je to pitanje koje se tiče ovoga foruma: To znaju samo oni koji vodijo ovaj forum.

Pesimizma previše ima. Toliko.
U svakom pesimizmu je potrebno kupovati, jer u optimizmu budete opet prodajali. Volim burzo u svih vremena, jer mi je život tako pestriji.

P.S.: Ljepo je danas Sasko upozorio na neke pokazatelje koje morate imati na umu.

[smiley4]

Paničarima bi drugi tjedan moglo bit žao što su prodavali danas. Vidjet cemo.
Vidim da nitko baš nije siguran što će se dogodit. Nazalost danas je ovo kladionica.

Naše je tržište više osjetljivije na regiju.

Ovo su samo pripreme fondova i hladjenje tržišta za jesen kad kreće bull sezona u hrvatskoj, a dio je i zbog izvlačenja para sitnih za T-COM. Možda je samo mali postotak zbog svj.kretanja.

sve je lako kad si mlad :)

Ja smatram da su moje dionice oko lowpointa, pa ih necu prodavat, ali evo cijenit cu neki savjet ako neko misli drukcije:
INA, ADRS,ERNT,IGH,JDOS,IPPK,HDEL,KOEI,DLKV,VDKT- 90% portfelja

Kladim se na oporavak drugi tjedan, šta god bilo, ostalo je para za šank, pa ce se popit , dal od srece ili od tuge [smiley1]


Naše je tržište više osjetljivije na regiju. Ovo su samo pripreme fondova i hladjenje tržišta za jesen kad kreće bull sezona u hrvatskoj, a dio je i zbog izvlačenja para sitnih za T-COM. Možda je samo mali postotak zbog svj.kretanja.

Dakle misliš da je ova kriza u sadu, samo djelomično opravdanje našima za korekciju, kako bi pred izbore bilo sve divno i krasno. Rječi ti se pozlatile. Ali ako sad stvarno zađe u recesiju (što mislim da se neće dogoditi) moglo bi biti problema i kod nas, jer europa ovisi o sadu, a mi molo no sve više i više o europi.

Trend is your friend.


Naše je tržište više osjetljivije na regiju. Ovo su samo pripreme fondova i hladjenje tržišta za jesen kad kreće bull sezona u hrvatskoj, a dio je i zbog izvlačenja para sitnih za T-COM. Možda je samo mali postotak zbog svj.kretanja.

slažem se, a i treba obeshrabriti nove potencijalne kupce HT-a, da vide da dionice mogu i padati
tako će ostati više za njih, a nakon HT-a definitivno slijedi još jedan snažan rast sve do uvođenja poreza

New Report

Close