Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mrzim tu riječ- KOREKCIJA- dotukla me ovih par dana na više frontova..

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

mislim da polako stvari sjedaju na svoje mjesto nakon ludila.
A i otresti ce se s grane “investitori” koji su zadnjih dana navaljivali na gradjevinu, luke……
Po meni jos dolje 10-15 % pa da krenemo razumno.
Nisam u cashu, 100 % sam u VART,JDPL,PTKM,JDBA , porfolio stoji, ja se kupam i suncam…
Pozz

Sve je to dirigirano. Kako je izrežiran dojam krize i pada, tako će biti izrežiran i naodlazeći dojam rasta. Samo se bojim da ovo još ni blizu nije dno

Hell is Empty and all the Devils are Here

Dramatičan uzlet cijena američkih dionica u zadnjem satu trgovanja
Oštro korigirane cijene financijskih dionica u četvrtak su pred kraj burzovnog poslovanja na Wall Streetu privukle velike kupovine ulagača, tako da je S&P indeks završio dan s blagim dobitkom

Njegova vrijednost porasla je 0,3 posto, na 1.411 bodova. Njujorški Dow Jones indeks, međutim, oslabio je 0,12 posto, na 12,846 bodova. Tehnološki Nasdaq spustio se 0,3 posto, na 2.451 bod. Špekulacije oko mogućeg rezanja kamatnih stopa u SAD-u u zadnjem satu trgovanja dominirale su na tržištu, omogućivši preokret u smjeru kretanja cijenama dionica.

Najveće dobitnice bile su financijske dionice među kojima Citigroup i JPMorgan Chase. A ranije tijekom trgovanja loše raspoloženje ulagača produbio je podatak da je rast prodaje novih kuća u srpnju u SAD-u bio najsporiji u zadnjih više od 10 godina, te da je industrijska aktivnost u srednje-atlantskoj regiji u kolovozu stagnirala. S rekordnim prometom i najvećim oscilacijama cijena u zadnjih pet godina, dionice su vrlo brzo pred kraj trgovanja nadoknadile oštre gubitke zabilježene tijekom jutra i ranog poslijepodneva. Tako je indeks Dow Jones nadoknadio 300 bodova u posljednjih 45 minuta trgovanja, pa je u konačnici bio na gubitku svega 16 bodova.

“Mislim da se mnoge financijske dionice prekomjerno prodaju. Neki ulagači počinju zauzimati dugoročno stajalište i traže dionice oštro korigiranih cijena”, rekao je Michael Sheldon, tržišni strateg pri Spence Clarkeu. Brokerska kuća Bear Stearns, čiji su gubitci na tržištu hipotekarnih zajmova potresli tržišta prije nekoliko tjedana, zabilježila je oporavak cijene dionice za 13 posto, što je njihov najveći postotni dnevni skok u zadnjih devet godina. Razlog su špekulacije da dobiva potreban kapital od nekog vanjskog ulagača. Nadalje, Fed je u četvrtak ulio u bankarski sustav novih 17 milijardi dolara gotovine, ustvrdivši da je spreman uliti još novca ako će biti potrebno, smirivši ponešto ulagače.

Na europskim burzama cijene dionica zabilježile su najveći postotni gubitak u zadnjih četiri godine, a najviše su na gubitku bile dionice financijskih kompanija. Londonski Ftse indeks potonuo je 4,1 posto na 5.859 bodova, na najnižu razinu u zadnjih 11 mjeseci. Londonski Ftse indeks oslabio je 2,4 posto, na 7.270 bodova. (Hina)

Nesiguran početak trgovanja na europskim burzama
Europska su se tržišta skokovito oporavila nakon manjih gubitaka tijekom trgovanja u petak, unatoč teškim gubitcima na azisjkim burzama. S početkom trgovanja londonski indeks FTSE 100 porastao je 1,35 %, frankfurtski Dax 0,14 %, a Cac 40 u Parizu povećao se za 1,16 %

Sve se to dogodilo nakon oporavka na Wall Streetu, gdje je, tijekom posljednjeg sata trgovanja u četvrtak, indeks Dow Jones vratio više od 300 svojih izgubljenih bodova, izvještava BBC. No, u Aziji je bilo velikih padova, poput Nikkeijeva pada od 5,4 %, najvećeg pada od travnja 2000. godine. Dogodilo se to dan nakon što je londonski FTSE 100 pao za 4,1 posto, te time ‘odrezao’ gotovo 60 milijardi funta od vrijednosti najvrednjih britanskih tvrtki. Tokijski Nikkei 225 zaustavio se nakon sklizanja od 874,8 bodova na 15.273,7, što mu je najniža vrijednost ove godine. Do jutrošnjeg početka rada europskih burzi, honkonški indeks Hang Seng pao je 1,1 % ili 224,4 bodova na 20.447,8, nakon što je već ranije pao za više od tri posto.

Japanska centralna banka injektirala je 1,2 bilijarde jena (10,7 milijardi dolara) u novčana tržišta, što joj je već treća intervencija ovoga tjedna. Japanske investitore brine hoće li usporavanje investicijskog ciklusa ekonomije SAD-a pogoditi azijske izvoznike u tu zemlju. Također spekuliraju da bi Bank of Japan mogla podići kamatne stope sljedeći tjedan, unatoč problemima na tržištu.

I australska je središnja banka intervenirala zbog podrške svojoj valuti i to joj je bilo prvi put u šest godina. Australskom je dolaru prijetio najveći pad vrijednosti u odnosu na američkog imenjaka otkad mu se tečaj određuje prema ponudi i potražnji, što je dopušteno 1983.

Američkim je dionicama pomogla glasina da bi Bear Sterns, teško opterećena problematičnim hipotekarnim sektorom, mogla biti financirana od strane jedne kineske banke. Također se pričalo i da bi Federalne Rezerve mogle skresati kamate kako bi pomogle stambenom tržištu, sada zapalom u probleme.


Šta vam svira? Kod mene Grdović: Nije u šoldima sveeeee [smiley2]

Kod mene neka teta mi kaže : Gospodine ,pa vaš listić je nevažeći….[smiley3]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Vrijeme je da se otvore karte i postave neka ključna pitanja:

1. Koliki je PE, PB, PS na većini dionica?
2. Zašto stalno vlada razmišljanje kako sve treba rasti?
3. Zašto većina ne želi učiti kako trgovati?
4. Zašto se zanemaruje da su fundamenti itekako važni prilikom odabira dionica, a ne da li je taj dan rasla 5, 10%?
5. Što ćemo kupovati za koji dan, mjesec, godinu kada je sve sada preskupo?
6. Koliko će ljudi izgubiti novce na tržištu jer nije dobilo upute da to nije kladionica?
7. Zašto je bitno da se zaokruže brojke na 1.000/5.000/10.000 kuna, a ni spomena o fundamentima?
8. Zašto se na forumu konstatno navlači na kupnju/prodaju i to od strane starijih forumaša bez ijedne analize dionica?
9. I za kraj dokle ćemo ovako?

Pesimizma previše ima. Toliko.


Sve je to dirigirano. Kako je izrežiran dojam krize i pada, tako će biti izrežiran i naodlazeći dojam rasta. Samo se bojim da ovo još ni blizu nije dno

Sve je to OK ako je izrezirano. No, bojim se da je ovo malo izmaklo kontroli….. [smiley6]

I imas pravo tko zna gdje je dno. Ovdje na CNBC stalno spominju “Black Monday” – kao sve se uklapa u scenarij iz 1987. Cijelu noc gledam prijenos raznih postaja kao nogometnu utakmicu. [smiley5]

skype - ivek1234


budd: ” Sve je to dirigirano. Kako je izrežiran dojam krize i pada, tako će biti izrežiran i naodlazeći dojam rasta. Samo se bojim da ovo još ni blizu nije dno ” Sve je to OK ako je izrezirano. No, bojim se da je ovo malo izmaklo kontroli….. [smiley6] I imas pravo tko zna gdje je dno. Ovdje na CNBC stalno spominju “Black Monday” – kao sve se uklapa u scenarij iz 1987. Cijelu noc gledam prijenos raznih postaja kao nogometnu utakmicu. [smiley5]

Tko vodi?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Bears – Bulls 3:0 [smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Vrijeme je da se otvore karte i postave neka ključna pitanja:

1. Koliki je PE, PB, PS na većini dionica?
2. Zašto stalno vlada razmišljanje kako sve treba rasti?
3. Zašto većina ne želi učiti kako trgovati?
4. Zašto se zanemaruje da su fundamenti itekako važni prilikom odabira dionica, a ne da li je taj dan rasla 5, 10%?
5. Što ćemo kupovati za koji dan, mjesec, godinu kada je sve sada preskupo?
6. Koliko će ljudi izgubiti novce na tržištu jer nije dobilo upute da to nije kladionica?
7. Zašto je bitno da se zaokruže brojke na 1.000/5.000/10.000 kuna, a ni spomena o fundamentima?
8. Zašto se na forumu konstatno navlači na kupnju/prodaju i to od strane starijih forumaša bez ijedne analize dionica?
9. I za kraj dokle ćemo ovako?

Pesimizma previše ima. Toliko.

Slažem se međutim nije sve crno bijelo. Postoji uvijek tko priča i zašto priča.


Bears – Bulls 3:0 [smiley2]

Sudac je sigurno neki šumar….[smiley1]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close