Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


apoksiomen: ” KRISTIJAN FLORIČIĆ : SELIMO KAPITAL NA TRŽIŠTA POPUT MAĐARSKE A Vi??? a što ćete Vi???????????? Nemojte samo poslije govoriti da Vas nitko nije upozorio. Ja Vam nisam najbolji prijatelj na ovom Forumu, JA SAM VAM JEDINI PRIJATELJ [smiley2] ” Hvala kolega Apoks na upozorenju. Dok su Floki i njegova seka sa najmanje 70 milijuna kuna u mojoj ULPL, mene to ne brine. A nudim i okladu: ako Floki ode u idućih godinu dana iz ULPL, ja te poljubim u guzicu i još pečem janje i rješavam piće za 30-ak forumaša. Ako ne, vrijedi obrnuto, tj. ti odrađuješ sve rečeno. Prihvaćaš, prijatelju?

Koliko sam shvatio , da bi trebalo imati ULPL u slučaju korekcije . Znači on ide u Mađarsku , a mi ostajemo u ULPL-u ! Ukoliko brani cijenu Uljanik plovidbe mi je prodajemo i kupujemo ono što je više palo , ukoliko prodaje Uljanik plovidbu mi je kupujemo jer je ionako i sada ispod cijene !

Ja se slažem sa Flokijem. Korekcija uje neminovna. Sve ostalo su naše želje.

Meni je deset posto dosta, ne treba mi više. Ja već imam tri obroka dnevno.


in: ” O čemu se radi,taj KF je nekakav prorok,Izaija iz starog zavjeta ili je iz novog ,koji je prokok bio najjači u novom zavjetu,ne mogu se sjetiti. ” Ova izjava ti baš ne služi na čast. Očito si zalutao u investitorske vode kad podcjenjivački pišeš o uspješnom kolegi sa financijskih foruma. Ili si možda ljubomoran?

Nisam zalutao, nisam ljubomoran,nikad se od čovjeka ne stvara Bog,a izgubio je kredibilitet kod mene kad je rekao daje naše tržište precjenjeno,možda Crnogorsko, Srpsko,Makedonsko i Bosansko je, je ali naše nije.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Ako Vaš guru želi izjednačiti cijelu regiju i Hrvatsku,to je pogrešno,Hrvatska je u Europi za 3 god. a regija možda nikad.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Floki je počeo s istim pričama kao i Galinec pred dosta vremena, samo što tržište ne pada, nego kao za inat raste, a i ovo sada kad je kao padalo, u biti je stajalo na mjestu s nekim malim klizanjima cijena. Da je puno toga precijenjeno – jest, a da će okinuti neka jaka velika i dugotrajna korekcija, teško. Previše je love u fondovima i previše je jak interes fondova da dozvole neke jake padove. To se i pokazalo nedavno kad je crobex praktički bez muke, fascinantnom lakoćom opet prešao 5000.

Ignore: KressoM, delux

Ma sve štima,zašto Guru ne krene rasprodavati svoj portfelj kad je sve precjenjeno,popapala bi ga ZABA I PBZ-INVEST,ne bi se ni znalo da je postojao,a mogao bi dati i kakav diskont pa da i mi manji se osladimo,jedno priča,drugo radi,treće misli.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Sve burze u regiji rastu,naša stagnira,čekaju svi da Floki rasproda svoj portfelj i onda krene u Mađarsku i Rusiju,nadam se da zna jezike,Mađarski je zaheban jezik.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Pa deset god. smo se borili da ne budemo u istim govnima,u regiji i uspjeli smo i onda nas uvijek neko tamo vrača,ma ajd u kurac

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Tijekom srpnja na burzi je vladao optimizam

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1250

Nakon što je CROBEX tijekom lipnja izgubio na vrijednosti za 2,84 posto, tijekom srpnja je povećao vrijednost za 4,23 posto. Do njegove povijesno najviše razine mu nedostaje rast od samo 1,92 posto, što se uz trenutni optimizam koji vlada na tržištu čini vrlo izglednim.

Tijekom srpnja dionica ATPL-R-A je povećala vrijednost za 35,29 posto, TISK-R-A za 34,12 posto, KODT-P-A za 31,94 posto, KODT-R-A za 30,43 posto i LKRI-R-A za 30,20 posto. Pesimizam je i dalje prisutan u sektoru banke. Zbog poskupjelih inozemnih izvora financiranja banke su posegle za dokapitalizacijama i povećavanju kamatne stope na kredite, tako balansirajući između ograničavanja rasta kreditnih plasmana, pritiska konkurencije i pritiska da moraju ostvariti što veću dobit. Tijekom lipnja i srpnja dionica SSNC-R-A je izgubila na vrijednosti za 35,69 posto, BPBA-R-A za 28,57 posto, JDBA-R-A za 17,50 posto, MMBA-R-A za 13,00 posto, PDBA-R-A za 8,22 posto, SNBA-R-A za 6,79 posto, a korekcija cijene nije zaobišla ni velike banke: dionica ZABA-R-A je izgubila na vrijednosti za 4,64 posto (iako je u polugodišnjem razdoblju Grupa Zagrebačke banke ostvarila 553,5 milijuna kuna neto dobiti, a pojačano kreditiranje joj je omogućio rast depozita i dokapitalizacija), a RIBA-R-A za 3,99 posto.

Detaljnije u http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1250

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

in,

Sve burze u regiji rastu,naša stagnira,čekaju svi da Floki rasproda svoj portfelj i onda krene u Mađarsku i Rusiju,nadam se da zna jezike,Mađarski je zaheban jezik.

Mađarska je u EU, mi ćemo to uskoro biti. Ne znam zašto bi Mađarsko tržište raslo više od Hrvatskog, prije će biti obrnuto. Ovdje ima vrhunskih firmi koje tek trebaju pokazati svoje prave vrijednosti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

in,

KF je izgubio kredibilitet kod mene kad je rekao da je naše tržište precjenjeno

Gospodin Kristijan uživa kredibilitet da mu argumenti za krupne izjave nisu potrebni. Alajbeg je nudio znanstvene argumente, ali ih je krivo postavio, pa je izgubio kredibilitet tvrdeći da je tržište precijenjeno. Vi kolega “in” ne nudite argumente da tržište ima prostora za održivi rast, a vrijeđate dokazanog stručnjaka kakav je gospodin Kristijan. Dok se skrivate iza Nicka “in” ne nudeći argumente (možda bih se složio s vama da ih ponudite) nego napadajući bez argumenata autoritete, vi kod mene gubite kredibilitet. Srdačan pozdrav. [smiley11]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


Ja se slažem sa Flokijem. Korekcija uje neminovna. Sve ostalo su naše želje.

Ti si to onda nešto krivo pročitao. Pogledaj malo iznad što je Jurrica napisao. Nigdje ne piše o nekakvoj velikoj korekciji (naprotiv piše da je samo teoretski moguća ali vrlo malo vjerojatna) i drugo na temelju čega zaključujete i uzimate zdravo za gotovo da će KF rasprodavati portfelj u Hrvatskoj? On samo traži nove prilike van Hrvatske u koje će ulagati novopristigla sredstva. U Hrvatskoj je čvrsto pozicioniran u onim dionicama od kojih očekuje velik rast u razdoblju 1-3 godine. Dakle ne pada mu na pamet da reže granu koja će još puno novca roditi.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close