Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Do koje visine ćemo napasti ATH Crobexa da se znam namazati ratničkim bojama, a i sjekiru treba iskopati? hi,hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Do 5500 očekujem – rok izvršenja do 31.08.2007.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Do 5500 očekujem – rok izvršenja do 31.08.2007.

Pazi da me ne iznevjeriš? Odoh odmah oslikati konja, nabaciti ratno perje i naoštriti ratnu sjekiru.
Sutra ujutro Kucilo je spreman za juriš na kotu 5.500, hi,hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


super24: ” ne mogu fondovi u tjedan dana skupiti pola milijarde kuna na burzi (i to jos vise njih) da bi tako rusili cijenu kad ljudi pocnu vaditi udjele.. a svi u kesu bar 30%.. ” Dionički fondovi u CASH-R-A drže 428.284.274,32 kune, a neto imovina im iznosi 12.394.855.665,47 kuna. Dakle, CASH-R-A iznosi samo 3,46 posto njihovog portfelja. Daleko je do 4 milijarde … [smiley7] Zar je moguće da se nitko ne želi upustiti u raspravu o korekciji?

U lipnju 2007. dionički fondovi imali su preko 2 milijarde kuna keša, zajedno sa mješovitim fondovima, mogu iskeširati cijeli ipo THT-a bez da išta prodaju. Nije mi jasno odakle podatak o 428 milja keša?

Trend is your friend.

Prošle godine početkom studenog nakon preuzimanja Plive i isplate dionica od strane Bara svi su bili uvjereni da slijedi rast nakon duže stagnacije. Na kraju nije bilo ništa od toga, čak je Crobex osjetno pao. Sada svi očekuju korekciju prije HT-a. Hoće li je zaista biti?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Možda su ljudi naučili nešto od korekcije zbog Ine.
Pa su na vrijeme spremili cash.
To bi bilo logički, kome bi bilo u interesu da se ponovi opet panična rasprodaja pred IPO, na vlastitim greškama se najbolje uči, a mnogi su pogriješili prošle godine što nisu ranije pripremili lovu za Inu.Srećom pa im se vratilo kroz rast ciejne Ine na burzi.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Fondovi se trenutno vrlo teško mogu naći u situaciji da trebaju prodavati dionice zbog isplata. Građani će HT djelomično platiti ušteđevinom, djelomično kreditima. Trejderi i mali investitori vjerujem da su na INI naučili lekciju. Prošle godine na Plivi sam se uvjerio da većina uglavnom nije u pravu. Vidjet ćemo da li će me Pliva razuvjeriti.

Čak suprotno, moguće da će špekulanti pripremiti previše keša za HT i šoping uz 10% diskonta prije HT-a pa to izazove rast Crobexa umjesto pada.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Hm, od kuda vucete podatke? Na koji dan je to?

30. lipnja 2007. godine.

U lipnju 2007. dionički fondovi imali su preko 2 milijarde kuna keša, zajedno sa mješovitim fondovima, mogu iskeširati cijeli ipo THT-a bez da išta prodaju. Nije mi jasno odakle podatak o 428 milja keša?

Zavisi tretiraš li depozite kao ekvivalent CASH-R-A. Umetnuta datoteka.

Građani će HT djelomično platiti ušteđevinom, djelomično kreditima.

Rohatinski će učiniti sve da potakne namjenske kredite za kupnju dionica T-HT-a. [smiley2]
Kolega quark, po vama za mene nema zime. Slušam vas, pa i dalje lovu za T-HT držim u dioničkim fondovima. S namjerom da ju povučem kada za to dođe vrijeme… [smiley2]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.



Hm, od kuda vucete podatke? Na koji dan je to?

30. lipnja 2007. godine.

U lipnju 2007. dionički fondovi imali su preko 2 milijarde kuna keša, zajedno sa mješovitim fondovima, mogu iskeširati cijeli ipo THT-a bez da išta prodaju. Nije mi jasno odakle podatak o 428 milja keša?

Zavisi tretiraš li depozite kao ekvivalent CASH-R-A. Umetnuta datoteka.

[/quote]

Ah, ok. Ja depozite gledam kao cash manje vise. Grijesim li puno?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

@Martingale

Svjestan sam na što ciljate ali svejedno me ne možete uvjeriti da će neki fond manager prodati dionicu iz portfelja fonda da isplati keš građaninu željnom sudjelovanja u IPO-u HT-a.

Imovina otvorenih inv. fondova:

30.6.2006. 11.976.985.061
30.6.2007 26.932.116.744

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ah, ok. Ja depozite gledam kao cash manje vise. Grijesim li puno?

Po mom mišljenju, u principu ne griješiš.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


Ja depozite gledam kao cash manje vise. Grijesim li puno?

Ne griješiš. Stranci depozite vode odvojeno od portfelja vrijednosnih papira, kao i trezorske zapise. U procjeni rizičnosti fondova na osnovu strukture njihove imovine tretiraju ih poput bez-rizičnog portfelja.

2.456.066.270,80 je CASH + DEPOSITS dioničkih fondova,
2.449.668.421,56 je CASH + DEPOSITS mješovitih fondova.

Ako se izravna izloženost dionicama dioničkih fondova poveća sa 8.759.040.282,48 za recimo 0.7 milijardi, a građani iz fondova povuku recimo 0.3 milijarde, ispada da za lovu nema problema. Samo će se izloženost dionicama povećati na 78,2 posto. Sa sadašnjih 70,7 posto. Razmišljao sam o tome. Što s fondovima koji su već izloženi dionicama više od 85 posto?


ne možete me uvjeriti da će neki fond manager prodati dionicu iz portfelja fonda

Mislim da će neki fondovi biti na to prisiljeni. Samo oni izloženi dionicama više od 85 posto su kandidati. [smiley2]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

New Report

Close