Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


magistar nije potvrdio precjenjenost tržišta nego doveo u pitanje zaključak doktora u njegovoj analizi…

Ne griješite, kolega borg. Doktor je koristio četiri pretpostavke koje ne drže vodu. Zbog toga njegove rezultate nitko ozbiljan ne smatra dokazom precijenjenosti. Tvrdnju Doktora i Galineca o tome kako su “trenutne cijene dionica izgubile svaku vezu s fundamentima i realnom ekonomijom” je pobio slikom koja jasno ilustrira da tržište reagira upravo na fundamente. Osvrt ne daje nikakav zaključak jer njegov drugi dio tek slijedi za nekoliko dana. [smiley11]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Ajde da malo dignemo i ovu temu na vrh. Ništa ne čujem ove naše katastrofičare. Već mi fale. Hoćemo li sutra -1 ili -2%?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Ajde da malo dignemo i ovu temu na vrh. Ništa ne čujem ove naše katastrofičare. Već mi fale. Hoćemo li sutra -1 ili -2%?
Vidim tu dva minusa a koliko znam minus i minus daju plus.

Inozemni dug 30,24 milijarde eura: kuda vodi domaća represivna monetarna politika?

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1126

Represija monetarne politike je izravan udar na bankarski sustav i ulogu banaka kao posrednika između onih koji kapital trebaju i onih koji kapital imaju. Represijom se ne može riješiti potreba poduzeća za kapitalom. Intenzitet udara monetarne politike na banke domaće gospodarstvo će se tek osjetiti. Već sada možemo povući paralelu između realne godišnje stope rasta od 6 posto i “Potemkinovih sela”.

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Kolega Martingale!

Je li graf na članku “Alajbegova slama” ispravan!?
Nekako mi se čini da na grafu po vrijednostima bi trebalo zamijeniti strane PB i ROE…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


Inozemni dug 30,24 milijarde eura: kuda vodi domaća represivna monetarna politika?

Bit ce veselo kad ovo dodje na naplatu u smislu kad skvadra koja dize kredite ko da su badave za bijesno skupe nekretnine ostane be love da ih servisira. Zapljenjenih automobila na prodaji vec sad ima ko pljeve; ista prica ce se dogoditi i sa nekretninama.


Je li graf na članku “Alajbegova slama” ispravan!?

Baš sam i ja neki dan “istraživao” koji bi to sektor domaće privrede mogao biti. Zaključio sam da podaci nisu iz Hrvatske. Vjerojatno se autor u domaćim izvješćima ne snalazi najbolje, pa domaće tržište kapitala zaobilazi u širokom luku…

Inače je bitna ideja ilustracije. P/BV na apscisu, ROE na ordinatu, razina P/E je zraka iz ishodišta kroz točku koja reprezentira poduzeća. Treba birati poduzeća koja su na slici “sjeverozapadno” i dobro diversificirati portfelj zbog “ne korištenja” detaljnije analize financijskih izvješća.

Interes malih ulagača za izravno ulaganje na tržištu kapitala bi se značajno povećao kada bi se slikovite sektorske analize negdje “besplatno” mogle pročitati… Na primjer, na www.poslovni.hr ??? Ma jok, Poslovni dnevnik to ne želi… Ili se možda predomišlja? [smiley9]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Baš volim ovakve korekcije kad mi portfelj ode gore 10%

I love this game


Baš volim ovakve korekcije kad mi portfelj ode gore 10%

I meni se čini da tržište izjave Alajbega i Galineca o precijenjenosti za 50 posto doživljava kao Alajbegovu slamu – nešto nevažno. [smiley2]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Kupnja se popravlja, ne lupa se po bidu … mozda ovu temu možemo zatvorit za neko vrijeme [smiley1]

Pesimizam na japanskim i američkim burzama

http://www.poslovni.hr/49228.aspx

Je li pesimizam na japanskim i američkim burzama razlog za optimizam na domaćoj? [smiley1]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


Pesimizam na japanskim i američkim burzama

http://www.poslovni.hr/49228.aspx

Je li pesimizam na japanskim i američkim burzama razlog za optimizam na domaćoj? [smiley1]

Ne, mi smo u Europi.

Aktivnosti preuzimanja potaknule blage dobitke na europskim burzama

LONDON, FRANKFURT, 23. srpnja 2007. (Hina/Reuters) – Nove aktivnosti spajanja i preuzimanja kompanija u ponedjeljak su na europskim burzama djelomično odvratile pozornost ulagača s problema na američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova, rezultiravši blagim rastom vrijednosti nekih burzovnih indeksa.

No respect

New Report

Close