Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zato što nas ne pere pesimizam kad njih pere.

Mi smo poprilično burzovno neovisna država i uglavnom nas peru trendovi kakve si sami složimo. [smiley11]

No respect


Zato što nas ne pere pesimizam kad njih pere.

Mi smo poprilično burzovno neovisna država i uglavnom nas peru trendovi kakve si sami složimo. [smiley11]

Da li to znači da mi nismo dio razvijenog svijeta?[smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here

Pato je bar sigurno.

SLK:

Zato što nas ne pere pesimizam kad njih pere.

Mi smo poprilično burzovno neovisna država i uglavnom nas peru trendovi kakve si sami složimo. [smiley11]

Da li to znači da mi nismo dio razvijenog svijeta?[smiley1]

Ne bih možda rekao “razvijenog svijeta”, ali “razvijene burze” svakako.

No respect

SLK:
” Zato što nas ne pere pesimizam kad njih pere.

Mi smo poprilično burzovno neovisna država i uglavnom nas peru trendovi kakve si sami složimo. ”

Da li to znači da mi nismo dio razvijenog svijeta?

Budd, Hrvatska je več dugi put razvita država. Samo morate imati na umu, da vam je CROBEX rastio brže nego ostali indeksi po svijetu (tu je treba izuzeti samo Kitajsko koja je klasa za sebe).

http://uk.finance.yahoo.com/m2
http://enostavno.blogspot.com/

Sada u poletju je došlo do maloga popravka i vrednosti indeks CROBEX če se malo umiriti- to mu je več trebalo. Mislite, da vam idu nove dionice na burzo (Magma, T-HT koja če biti pravi katapult za sve dogajanje na burzi i ostale).

Do kraja ove godine čemo sve pozabiti, zato što budemo svi pijani od pozitivne evforije, koja če prevladati na Hrvatski.[smiley11]

S 100. mil prometa vrtimo se između 30. i 50. mil ali je prekratka stanka od 6. do 9. mjeseca kada dolazi THT na IPO kada će se izgubljeni sinovi početi vraćati zato burza opstaje na ovim razinama cijena inače bi vjerujte mi plovile cjene nizbrdo . S ovakvim razmišljanjem nisam nikamo odlazio preko grane.

Pozdrav!


S 100. mil prometa vrtimo se između 30. i 50. mil ali je prekratka stanka od 6. do 9. mjeseca kada dolazi THT na IPO kada će se izgubljeni sinovi početi vraćati zato burza opstaje na ovim razinama cijena inače bi vjerujte mi plovile cjene nizbrdo . S ovakvim razmišljanjem nisam nikamo odlazio preko grane.
Pozdrav!

Slažem se s prvim dijelom ali se ne slažem da trebamo ići značajno dolje. Odnosi između fundamentalnih pokazatelja i cijena nisu pretjerani, kao na nekim tržištima u regiji. Book, P/E i ostalo je na razinama trvtki koje se nalaze na razvijenim tržištima.

Po meni, da nije IPO-a, možda bi bili spremni za stagnaciju, ali veliki pad bi bio nerealan i tržište bi bilo podcjenjeno.

Još uvijek ima mjesta za nadprosječan rast, a držim da je tako zbog:
– nekoliko jakih IPO-a koji nas tek očekuju
– preuzimanja od strane stranih investitora koji su značajnije ušli tek u bankarski sektor te gigante INA i HT
– bržeg rasta nekih sektora, poput građevinskog, u odnosu na strane tvrtke, a što će se nastaviti s obzirom na recimo donešene strategije razvoja prometne infrastrukture u slijedećim godinama. Budimo realni, Hrvatska je zaista veliko gradilište i to će potrajati još neko vrijeme.
– tržište nekretnina će ojačati kad budemo još otvoreniji prema današnjim strancima, a uskoro sugrađanima EU

Stoga, predviđam da ćemo i dalje imati iznadprosječan godišnji porast, sa opadanjem iz godine u godinu, uspoređujući sa razvijenim svjetskim burzama. Korekcije od 5-10% su sastavni dio tržišta, ali ukupno gledajući, godišnji porasti će i dalje biti vrlo zadovoljavajući.

No respect

da složio bi se sa eselkaom .. moglo bi se to potkrijepiti i sa nekim podatcima pa bi izrečeni stavovi bili još čvršći ..
trenutno je crobex u plusu … ako dan završi sa značajnijim plusom npr. 0.5 .. 0.6 ili više … MACD linija će presijeći signal liniju , što bi značilo promjenu trenda , u ovom slučaju ; trend se okreće prema gore .. obzirom da se trend ne mijenja tako često cca jednom u mjesec ili čak dva … ovo je značajno i za trenutnu korekciju … jer sa trendom prema gore bi mogli kroz neko vrijeme (15 dana ?) preskočiti i ATH …

Tačno SLK!
Bravo!

Mislim, da treba burzi na hrvatski malo predaha, polagodišnji rezultati firm morajo da upravičijo svoj trenutni P/E.
Uprave morajo dati prave informacije (novi produkti, dokapitalizacija, smanjanje stroškova i tako dalje), koje če postati zanimiva za ulagatelje.

Ne more iti dionica gore samo zbog informacije, da če doč do preuizmanja (ili slično tome), pa da onda ovaka dionica vredi puno više nego je sada. To vam je potpuna špekulacija, koja se na dalji ruk ne pokazuje kao dobra, nego i škodi ugledu neke družbe.

Ljepo se vidi kako je bilo kod INGR-e, gje je uprava pokazala nove projekte, dokapitalizaciji ipd., tako da je zanimava sa toga stališča i ne ako bude preuzimanje ove firme.

A na kraju, za spodbuditev ovakih razmišljanja potrebni su fondovi, da počnejo pritiskati na upravo da počne razmišljati o ustvaranju večjeg dobitka na dionicu.

Je, slažem se, čini se da je optimizam ipak prevladao….[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Treba izbaciti temu korekcija ,stvarno je već dosta te korekcije idemo rast.Naprijed bikovi.

Ja bi ovim putem ljubazno zamolio fondove da se vrate na kupnju, jer je na mostichu dosadno [smiley1]

New Report

Close