Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stojić: dionica T-HT-a od 225 do 250 kuna

Dionica T-HT-a će biti jedan od glavnih pokretača tržišta kapitala, kazao je analitičar HAAB-a na predstavljanju Publikacije JDD

ponudi mogla bi se kretati od 225-250 kuna, kazao je u četvrtak na predstavljanju publikacije Javna dionička društva analitičar Hypo Alpe-Adria banke Hrvoje Stojić. Kako je dodao, dionica T-HT-a će, uz dionicu Ine, u budućnosti, odnosno do kraja ove, ali i u sljedećim godinama, biti jedan od glavnih pokretača tržišta kapitala. Stojić procjenjuje kako će veliki interes za dionicama ove kompanije dolaziti kako iz redova građana, tako i domaćih institucionalnih ulagača, a pritom ne treba zaboraviti niti interese globalnih ulagača i njihov snažan apetit za telekomunikacijska tržišta regije.

Dugoročne prognoze, smatra Stojić, govore kako će hrvatsko tržište kapitala i dalje rasti. “Mnogi kritičari ocjenjuju kako je dosadašnji rast cijena dionica neodrživ”, istaknuo je Stojić dodavši kako će eventualna buduća korekcija ovisiti prije svega o likvidnosti na domaćem tržištu.

Na predstavljanju ovog osmog izdanja Publikacije JDD čulo se također kako su hrvatske dionice od ljeta 2003. godine rasle po prosječnim godišnjim stopama od gotovo 70 posto. U analizi intrinzične vrijednosti domaćeg dioničkog tržišta Denis Alajbeg procjenjuje da je ono precijenjeno oko 50 posto, ali uz ogradu da procjena vrijedi samo ako kompanije nastave poslovati dosadašnjim ritmom. Počnu li one ostvarivati više stope profitabilnosti i rasta, onda se i ova razina cijena može nazvati realnom.

Izdavač Publikacije JDD je tvrtka TO-one, a njeni su urednici Josip Galinec i Jadranka Dozan. (Bankamagazin)

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


procjenjuje da je ono precijenjeno oko 50 posto, ali uz ogradu da procjena vrijedi samo ako kompanije nastave poslovati dosadašnjim ritmom. Počnu li one ostvarivati više stope profitabilnosti i rasta, onda se i ova razina cijena može nazvati realnom[/b].

tako je, to vam je kratak i istinit savjet – ljudi, privređujte i trošite, pobrinite se da ekonomija raste, pa neće biti ni korekcija

kamenac:

Osvrćući se na prilike na domaćem tržištu dionica, Hrvoje Stojić je kazao da je ovogodišnji snažan rast po mnogim kriterijima neodrživ. “Do prave korekcije nije došlo, a hoće li doći u budućnosti ovisi o likvidnosti tržišta, ali i o tome koliko će se pažnje polagati na fundamentalne analize”, kazao je. Publikacija Javna dionička društva, uz profile 176 hrvatskih tvrtki te važnijih tvrtki iz regije, donosi i analizu Denisa Alajbega sa Zagrebačke škole ekonomije i menadžmenta koji je zaključio da je po sadašnjem rastu poslovanja domaćih tvrtki vrijednost njihovih dionica precijenjena 50 posto. business.hr, 12. 07. 2007.

kad netko kaže sve tvrtke, to ne može biti ozbiljna analiza. Nije valjda da ti ljudi predaju na školi ekonomije.


ja prvo mislio da je to neki ucenik, pa mi nije bilo jasno zas su njega pitali [smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Neke su dionice precjenjene, neke podcjenjene, a neke na svojoj vrijednosti. Naravno da se vise nece moci
kupiti bilo st , i to ide gore 50%, ali pa to je normalno.

Evo ko sad uzme pare, i napravi potrfelj: ERNT, ADRS, INA, KOEI, ubaci na jesen T-TH, može mirno pogledat portfelj sljedečeg proljeća, imat ce +30% ( bar ja tako mislim). Ali kod nas se uvrijezilo u zadnje vrijeme radit portfelje samo od špelukativnih dionica, jer one “idu po 100% gore”. To je bila ispravna politika u zadnjih godinu dana, a sad se treba prilagodit novom stanju na tržištu.


Meni se baš ove čine precijenjene, pogotovo Ina i Koei.


” Meni se baš ove čine precijenjene, pogotovo Ina i Koei.

Meni je najbolji CROR, kupiš i pjevaš[smiley1] Daj malo argumenata podastri [smiley1]

He, DJI u ovom trenutku skocio 185 bodova 1,35%, SBI skocio 4,67% uglavno spinat na sve strane. Cak se i Srbija probudila. Njusim da bi i kod nas moglo doci do “detonacije” slijedeci tjedan.

http://www.poslovni.hr/48298.aspx
http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones
http://www.cnbc.com/id/19718744
http://money.cnn.com/2007/07/12/markets/markets_130/index.htm?postversion=2007071213

skype - ivek1234

tenkista:

” Meni se baš ove čine precijenjene, pogotovo Ina i Koei.

Meni je najbolji CROR, kupiš i pjevaš[smiley1] Daj malo argumenata podastri [smiley1]

Evo:
1.KOEI imam na kupnji
2. INA stavit ću na kupnju na 2500
3. ERNT fućka mi se
4. ADRS nepušać, to je otrov

uvijek kod korekcije najviše stradaju najlikvidnije dionice, zato treba dio portfelja (i to naravno onaj dugoročni) imati u nelikvidnim dionicama ili slabije likvidnim koje imaju potencijala za 2-5 godina biti likvidne, i tada će ih biti lako prodati. Ja gledam samo takve i dosad korekcije nisam jako osjećao, naravno, za sve postoji prvi put i tako je sve moguće u 9 mjesecu, ali nekako imam dojam da će najviše pasti najpopularnije dionice, dok će moje slabije padati ili će čak i rasti…rasporedite portfelj tako da vas korekcija ne brine nego vas veseli i ulazite na vrijeme u dionice a ne kad su već narasle 50% od kad vam je netko skrenuo pažnju na njih (primjera ko u priči). ako ste zakasnili, ne brinite, idući vlak stiže ponovo (primjer: božjakovina:) ). Dakle, budite među prvima, malo ćete očvrsnuti ali ćete imati najveći prinos za godinu dana, jer sad dolazi novo vrijeme na našu burzu i to se već primjećuje…


sad dolazi novo vrijeme na našu burzu i to se već primjećuje…

[smiley11]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

“JA SAM POZICIJSKI ŠPEKULANT I PONOSIM SE S TIME. To nije ništa ilegalno, kriminalno niti nemoralno. Špekulanti su na tržištu kapitala nužnost, oni daju likvidnost burzi”

Uz dužno poštovanje, kad vec citirate sve osim rijeci “pozicijski” navedite i autora uz citat…

[smiley13]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Pa ovdje se prica o likvidnosti dionice kao da je to loš atribut.
Evo neko je iskrcao 30 miliona kn ERNT u 5 min po 3500.
Kad se neki od vecih igraca ide iskrcavat iz neke nelikvidne dionice, gdje onda ode cijena, ko ce to
kupovat. Trgovina nelikvidnim dionicama je samo za iskusne igrače.


Uz dužno poštovanje, kad vec citirate sve osim rijeci “pozicijski” navedite i autora uz citat… [smiley13]

Autor rečenice je kolega trotter, a da ću ju preuzeti od njega sam ostavio na drugom mjestu na Forumu. Isprika ukoliko je došlo do nesporazuma. [smiley11]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

New Report

Close