Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Takve priče slušamo već godinama.
[smiley2]


analizu Denisa Alajbega sa Zagrebačke škole ekonomije i menadžmenta koji je zaključio da je po sadašnjem rastu poslovanja domaćih tvrtki vrijednost njihovih dionica precijenjena 50 posto.

Na temelju čega je gospodin došao do ovoga zaključka? Žalosno i jadno. Paušalno iznošenje katastrofičnih ocjena bez ikakvog temelja. 50 %!!!?? Ja sam prvi koji je protiv euforije ali sam isto tako i protiv ovakvog zlonamjernog prizivanja panike a sve fino umotano u celofan znanstvenih istitucija. S ovakvim izjavama jedino što može postić g.Alajbeg je da izgubi vlastiti kredibilitet.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Dok vi pesimisti gradite ovu temu i lupate gluposti, pred nosom vam promiče profit…prvo T-COM pa HEP pa ATLANTIC…onda korekcija…do tada uživajte i nemojte se baviti glupostima…
u jesen će svi ovi glupi postovi zvučati totalno jadno !

pozdrav svim pozitivcima, da nema nas ne bi bilo niti burze… [smiley1]

sve je lako kad si mlad :)


Osvrćući se na prilike na domaćem tržištu dionica, Hrvoje Stojić je kazao da je ovogodišnji snažan rast po mnogim kriterijima neodrživ. “Do prave korekcije nije došlo, a hoće li doći u budućnosti ovisi o likvidnosti tržišta, ali i o tome koliko će se pažnje polagati na fundamentalne analize”, kazao je.
Publikacija Javna dionička društva, uz profile 176 hrvatskih tvrtki te važnijih tvrtki iz regije, donosi i analizu Denisa Alajbega sa Zagrebačke škole ekonomije i menadžmenta koji je zaključio da je po sadašnjem rastu poslovanja domaćih tvrtki vrijednost njihovih dionica precijenjena 50 posto.

business.hr, 12. 07. 2007.

Šta nije ovo od nekud ponovljen članak od prije mjesec dana?!


prvo T-COM pa HEP pa ATLANTIC…onda korekcija…[smiley1]

A zašto tada korekcija?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Osvrćući se na prilike na domaćem tržištu dionica, Hrvoje Stojić je kazao da je ovogodišnji snažan rast po mnogim kriterijima neodrživ. “Do prave korekcije nije došlo, a hoće li doći u budućnosti ovisi o likvidnosti tržišta, ali i o tome koliko će se pažnje polagati na fundamentalne analize”, kazao je. Publikacija Javna dionička društva, uz profile 176 hrvatskih tvrtki te važnijih tvrtki iz regije, donosi i analizu Denisa Alajbega sa Zagrebačke škole ekonomije i menadžmenta koji je zaključio da je po sadašnjem rastu poslovanja domaćih tvrtki vrijednost njihovih dionica precijenjena 50 posto. business.hr, 12. 07. 2007.

kad netko kaže sve tvrtke, to ne može biti ozbiljna analiza. Nije valjda da ti ljudi predaju na školi ekonomije.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


sync: ” prvo T-COM pa HEP pa ATLANTIC…onda korekcija…[smiley1] ” A zašto tada korekcija?

conane pusti ga nek laprda, vidis da je ovdje previse zlobnih i isfrustriranih ljudi koji plase nove i neiskusne ulagace
sync NE MISLIM TU NA TEBE


sync: ” prvo T-COM pa HEP pa ATLANTIC…onda korekcija…[smiley1] ” A zašto tada korekcija?

jer će do tada dionice biti TOLIKO precijenjene da to neće bit normalno ! A do tada će se optimizam održavati novim izdanjima i tako se dubiti tržište…odnosno puhati balon

sve je lako kad si mlad :)


Conan O’B: ” sync: ” prvo T-COM pa HEP pa ATLANTIC…onda korekcija…[smiley1] ” A zašto tada korekcija? ” jer će do tada dionice biti TOLIKO precijenjene da to neće bit normalno ! A do tada će se optimizam održavati novim izdanjima i tako se dubiti tržište…odnosno puhati balon

Sync sa većinom se slažem, no za jesen se baš ne bih složio da će biti bajna. Daj bože da njisam u pravu, ali ht će zadržati tržište nisko možda i do kraja godine.

Trend is your friend.


” A zašto tada korekcija? ” jer će do tada dionice biti TOLIKO precijenjene da to neće bit normalno ! A do tada će se optimizam održavati novim izdanjima i tako se dubiti tržište…odnosno puhati balon

Jadni i mi i naše tržište i cijela država ako ćemo se igrat ovakvih igara “ko zadnji magarac…”. Katastrofa.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Neke su dionice precjenjene, neke podcjenjene, a neke na svojoj vrijednosti. Naravno da se vise nece moci
kupiti bilo st , i to ide gore 50%, ali pa to je normalno.

Evo ko sad uzme pare, i napravi potrfelj: ERNT, ADRS, INA, KOEI, ubaci na jesen T-TH, može mirno pogledat portfelj sljedečeg proljeća, imat ce +30% ( bar ja tako mislim). Ali kod nas se uvrijezilo u zadnje vrijeme radit portfelje samo od špelukativnih dionica, jer one “idu po 100% gore”. To je bila ispravna politika u zadnjih godinu dana, a sad se treba prilagodit novom stanju na tržištu.


Na žalost, domaći ulagači u dioničke fondove nisu dovoljno educirani. Usprkos tome to se neće dogoditi jer je novih ulagača ipak više. Vani ne možete ni ući u dionički fond ako niste educirani u što ulažete i ako vam za to ne udare štambilj na zahtjevu za kupnju udjela. A to savjetovanje se naplaćuje. Ali za ulagača je jeftinije jer saznaje koje greške mora izbjeći.

Kolega mreich, VAS jako cijenim.

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

New Report

Close