Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vaš link
Jao,jao

Kakve world markets ima s nama. dok smo mi padali, oni su rasli i obrnuto….

Hell is Empty and all the Devils are Here

naravno da nema veze,
treba pratiti beogradsku, slovensku burzu pa se njima eventualno uspoređivati
apoks. je plaćen za to


ne kuzim zasto se toliko opterecujete sa Jurčićem. porez na kapitalnu dobit je neminovan, samo je pitanje kad ce biti uveden. postoji u vecini razvijenih zemalja, a kako ih mi jako volimo oponasati, bice uveden i kod nas. pametnije bi vam bilo da vrijeme potroseno na pisanje ove glupe teme, potrosite na proucavanje dionica…

Slazem se i ja 99%. Onaj 1% ostavljam za analiz da li je pametnije izici prije izbora full u cash pa malo pricekati razvoj situacije ili ostati u dionicama i eventualno kupiti gumu za zube da se izbjegne Apoksov efekt skrguta zuba. [smiley2]

Takodjer mislim da je gotovo nemoguce povuci paralelu izmedju SLO i HR verzije uvodjenja poreza na kapitalnu dobit. Kod nas bi uz navedeni porez doslo jos gomilu nameta od onih na nekretnine, nasljedjivanje, itd., barem po najavama “stratega Ljubise” koji je explicite rekao da mu “spekulativni kapital nije potreban”.

Cini mi se kao bitno drugacija situacija nego u SLO sa potencijalno daleko zamrsenijim scenarijem. A i ekipa koja bi vodila zemlju 4 godine nije bas da uljeva povjerenje. Cini mi se da ce to biti znatno losija koalicija nego ona iz 2000. godine a znamo da se oni nisu bas nesto proslavili.

Prosto nemrem vjerovati da cu ovo reci – u tom slucaju nade polazem u Cacica koji se protivi uvodjenju navedenih nameta a bez kojeg Ljubisa moze samo….. (znate sto mislim). [smiley2]

skype - ivek1234

http://money.cnn.com/data/world_markets/index.html
Jao,jao

…norveška u plusu…!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Kakve world markets ima s nama. dok smo mi padali, oni su rasli i obrnuto….

Tocno, mi ronimo skoro mjesec i pol dok su oni rasli.

skype - ivek1234

Nema apoksa da nam prognozira za danas.

Čini mi se da je jučer bio odbijanac. Danas bismo opet mogli potonuti. Nadam se da sam u krivu.

Nisi izgubio, sve dok nisi prodao.


Nema apoksa da nam prognozira za danas.

kako nema, malo bolje pogledaj

http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones

Ameri su jučer dobrano krv pustili …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

Ivek, što se tiče poreza na kapitalnom dobitku je bilo kod nas tako, da smo godine 2006 dobili 20% porez.
Prije toga je bilo tako, da si morao dionice imat vsaj 3 godina, pa ti ni bilo potrebno platiti poreza. To je bila poteza burze, da bi pojačala ulaganje u domače dionice, pa se ni tako dobro obnesla (ako pratim od 1999 broj ulagača u dionice je kod nas oko 5% svega prebivalstva in ta % se ne pojačuje, od 2006 mnogo ljudi ulaga u vzajemne sklade-više nego 1000 EUR na prebivalca).

Kada smo išli u EU, mnogo se je govorilo o ulaganju u dionice i vzajemne sklade.

Što se tiče rasti zadnje godine dana, je posledica zadnjega vala privatizacije u državi – to znači, da se udjeli kojih ima država u jedni družbi postopno prodaju i tako država ide van sa gospodarstva (tako zahteva EU).

Tada se ljepo vidi, da u takvim primerima dioničare (veliki fondovi i veliki ulagači) zanima samo dobitak na dionico, pa i sami žačnejo pumpati dionico, da ne pride do podcenjenosti dionice, pa onda možda i do preuzimanja (to vam je najslabija možnost).

Za sve one koji misle da naša burza nema nikakve veze ni sa kim predlažem da pogledaju
stanje Crobexa.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Za sve one koji misle da naša burza nema nikakve veze s nikim predlažem da pogledaju
stanje Crobexa.

Naravno da nema veze. Mi padamo kao neovisni[smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close