Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa nevjerujem da će u isti koš ići recimo tko ulaže do 100 000 kn i recimo preko milijun kuna!! Nevjerujem da će biti za male dioničare veći od 5%![smiley2]


Gledao sam ima nekih fondova u inozemstvu koji već 80 godina nose uprosjeku 10% godišnje.

Što znači da rade prilično loše jer je prosječan rast indexa bio 12-13% godišnje a da ne govorim da se i shortanjem da zaradit

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


ne mogu se složiti s tobom, ne trguju ovdje samo ljudi sa velikim viškom love…imaš dosta ljudi koji su do grla u gotovinskim kreditima, margin kreditima, posuđenom lovom, itd…velika većina je jedino na takav način mogla doći do novaca za investiranje…moraš znati da mi imamo dosta velike troškove kredita, naknade, kamate…ne bojim se toliko samog poreza od nekih 20-tak %, koliko negativnog psihološkog utjecaja na samu burzu…to bi moglo dovesti do lančane reakcije na burzi, povlaćenje uloga iz fondova, margin call-ova…zašto ići u rizik sa kmerima, dosta mi je ovih rizika na samoj burzi

Ma hajde? Kamate velike velite? Strasno. Evo gle cuda, imam firmu, imam 2 leasinga (do prosle godine sam imao i jedan kredit), najam prostora u kojem mi je firma, placam poreza tonu i fino zaradjujem i usput uredno servisiram sve leasinge. Cudo jelda? Ne biste vjerovali ali po tom principu cuda funkcionira sav svijet.

bubašparo, legendo, vrlo vješto shortanje. a, kažeš, ne dijeliš savjete. imam ja jedan za tebe – get a life

Bubašpari ovo stanje odgovara. Danas sam uspio zaraditi shortanjem još 14.600 kuna.

….nisi sigurno zaradio te novce, ti si ovdje samo reklama za štedionicu, pa to je valjda svima jasno…..

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Štovani putnici govori Vam vaš kapetan: Vežite se, slijećemo !!!

Ne bojte se !!!

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Štovani putnici govori Vam vaš kapetan: Vežite se, slijećemo !!! Ne bojte se !!!

Koga briga,pa to su samo novci[smiley2]


Štovani putnici govori Vam vaš kapetan: Vežite se, slijećemo !!! Ne bojte se !!!

Goli ti bi stvarno trebao razgovarati s nekim stručnim[smiley3]


Cudo jelda? Ne biste vjerovali ali po tom principu cuda funkcionira sav svijet.

upravo tako! bojim se da su ljudi napuhali stvar oko tog poreza kao da je kraj svijeta. pa svaki dan placamo brdo poreza i nerealno je ocekivati da ce ti drzava (duze vrijeme) dopustiti da na tu vrstu prihoda ne placas nista. pa u hr sigurni 4 miliona ljudi plaća dnevno/mjesečno porez na plaću,hranu itd. u daleko većim iznosima nego što bi bio ovaj porez na dobit i sad nas 20.000 investitora tu plače i kmeči mi ne bi taj porez, prospasti će sve ako ga uvedete… da, kako da ne. već vidim nekog šljakera koji ima mjesečnu plaću 2000 kn (koja mu je dobro oporezovana) kako jede sendvič i čita novine u kojima stoji naslov kako se bune 20.000 ulagača da oni neće plaćati porez na novce koje zarađuju – i misli si što ovi hoće.
ali takodjer, prilično sam siguran da uvodjenje istoga nema veze sa strankom koja će dobiti izbore. uvesti će ga svaka.

ink

zmrklic:

Gledao sam ima nekih fondova u inozemstvu koji već 80 godina nose uprosjeku 10% godišnje.

Što znači da rade prilično loše jer je prosječan rast indexa bio 12-13% godišnje a da ne govorim da se i shortanjem da zaradit

Točno, samo rijetki rade bolje od toga, otprilike 3% postojećih otvorenih dioničarskih investicijskih fondova.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Conan O’B:

zmrklic:

Gledao sam ima nekih fondova u inozemstvu koji već 80 godina nose uprosjeku 10% godišnje.

Što znači da rade prilično loše jer je prosječan rast indexa bio 12-13% godišnje a da ne govorim da se i shortanjem da zaradit ”

…..ne kužim…. pa kaj ti fondovi ne ulažu u zemlje u razvoju…..tipa hrvatska, srbija , makedonija, rusija tid…!!????

Točno, samo rijetki rade bolje od toga, otprilike 3% postojećih otvorenih dioničarskih investicijskih fondova.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Štovani putnici govori Vam vaš kapetan: Vežite se, slijećemo !!! Ne bojte se !!!

Zoloft 50 mg. 2 x dnevno
Apaurin 5 mg 3 x dnevno
Calixta 30 mg 1 x dnevno, prije spavanja

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close