Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bubašpari ovo stanje odgovara. Danas sam uspio zaraditi shortanjem još 14.600 kuna. Nije loše, ali da je Crobex još malo pao, zaradio bi i znatno više. Vidim da me ne slušate. Ne dajem savjete i nemojte mi slati privatne poruke. Vaša Bubašpara !!!

bubamaro …. tebi fali sigurno jedan znak ispred ove četveroznamenkaste cifre a to je
[smiley2]

sigurno te zahvatio moj insekticid… vidim danas si napravio puno veću pizdariju no obično…

Scio me nihil scire

…he,he…ne bi bilo lose uvesti neki vid doping kontrole i ovdje na forum…ima ovdje u zadnje vrijeme izjava kojih se ni maminjo ne bi postidio…[smiley2]

[url]http://melaman2.com/cartoons/singles/mp3/mumbly.mp3[/url]

bubašpara:

Bubašpari ovo stanje odgovara. Danas sam uspio zaraditi shortanjem još 14.600 kuna. Nije loše, ali da je Crobex još malo pao, zaradio bi i znatno više. Vidim da me ne slušate. Ne dajem savjete i nemojte mi slati privatne poruke. Vaša Bubašpara !!!

bubamaro …. tebi fali sigurno jedan znak ispred ove četveroznamenkaste cifre a to je
[smiley2]

sigurno te zahvatio moj insekticid… vidim danas si napravio puno veću pizdariju no obično…

Pa, čovjek je zaradio shortanjem 14.600 kn. To će valjda reći da je za toliko ostao kratak (short).[smiley2]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


Lomio sam se dugo, dugo. U nedjelju sam odlučio izići na neko vrijeme sa burze u prvi red gledališta. Danas sam završio sa izlaskom iz svih dionica. Malo sam zakasnio ali se barem nije istopio sav prinos.

Nije me strah ovoga što se zadnjih par tjedana događa. Nije me strah niti rušenja zbog IPO-a HT-a. Strah me što mi se čini da će se nekoliko ne pretjerano bitnih stvari vrlo vjerojatno povezati u jedan događaj koji bi mogao potrajati duže nego nas večina želi priznati.

Trenutno nam padaju cijene i likvidnost je mala. Čeka nas izvlačenje kapitala pred IPO HT-a mislim da je to svima jasno. Nedugo nakon toga dolaze izbori a kako stvari stoje “VietKong” ima realne šanse da dobije izbore ove godine. Koliko će to unijeti nestabilnosti i straha na burzu i među investitore ne treba niti spominjati. Time više kada krene predizborna kampanja na HTV pa nam se svako malo pojavi preuzvišeni Ljubo sa riječima kao “porez na kapitalnu dobit”, “porez na ovo i ono” “porez na nekretnine” “porez na zrak”, itd., a mislim da dobivate ideju kako će to utjecati na ulagače i to ne samo one na burzi. A već sada po malo pucaju margin call-ovi.

Neki kraći skokovi bi se mogli dogoditi u provoj polovici kolovoza po izlasku godišnjih izvješća. I nakratko izlaskom HT-a na burzu nakon IPO-a. Po meni i dalje je ključan trenutak vezan za izbore i kako vrijeme prolazi imati će sve veći učinak i biti će sve veći pritisak u glavama ulagača (burze, fondovi, itd).

Neka mi nitko ne zamjeri, ne navlačim nikoga na ništa jer sam vani i malo ću odmoriti od aktivnog trgovanja dok se situacija ne rašćisti. Za sada i ovoga trenutka tako gledam na stvar.

Nije da nema smisla ali ipak se nadam da nece biti bas tako.

skype - ivek1234

Ma dajte bljedoliki budite ozbiljni, već ste napisali preko dvjesto stranica o korekciji, što će biti ako kojim slučajem stvarno odemo šest mjeseci u korekciju, pa nećemo imati onoga što vi bljedoliki zovete papir, hi,hi,hi[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Vratio si se Kucilo, kako je bilo?

Svi se uspaničili zbog Jurčićevog poreza, i ja bi rađe da ga ne uvedu, ali ako ga i uvedu neću ništa manje investirati nego do sada…. uzet će mi 20% od dobiti i ok. Ništa strašno. A ako zabilježim minus bar ću naći zadovoljstvo u tome jer nemoram porez platit [smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Vratio si se Kucilo, kako je bilo?

Bilo je prekratko[smiley1] ali zato odoh na pravi godišnji ( mjesec dana u komadu ) na jug bez laptopa. Dao sam svojoj skwo i dječurliji da me vežu konopima ako me počnu dozivati sirene Burze&Vašara zvanog ZSE.
Postoji mogućnost da ostavim i mobitel,hi,hi,hi[smiley2] a telefonskog priključka u vikendici nema.
Robinson KuciloOro će misliti na vas i zazivati velikog Manitua da vam bude milostiv i vrati Fondove na tržište
Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


mmstanic: ” Po meni treba se sada polako spremati za razdoblje poslije HT-a koji će vjerovatno dobro povući…..Što bi rekao Reich,u đepu samo za kavu da ostane..[smiley2] ” Ne zaboravi na moguću “frontalku” sa “staljinistima” nakon izbora a i u vrijeme predizborne kampanje kada će naš vjerojatni budući Prime Minister spominjati razne poreze vrlo često – ako ga netko od njegovih ne uvjeri u međuvremenu da je to jako kontraproduktivno.

mene je više strah obračuna unutar HDZa (Kanadera i desnih) nego sto Jurčića. Jer nedvladaju li desni eto nas nazad u 90te.


Svi se uspaničili zbog Jurčićevog poreza, i ja bi rađe da ga ne uvedu, ali ako ga i uvedu neću ništa manje investirati nego do sada…. uzet će mi 20% od dobiti i ok. Ništa strašno. A ako zabilježim minus bar ću naći zadovoljstvo u tome jer nemoram porez platit [smiley2]

Tako je bljedoliki, to je duh ratnika, hi,hi,hi pa nećemo valjda zbog tog Kauboja baciti koplje u trnje?[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


“porez na kapitalnu dobit” So what , kakve su to gluposti, isprike na izrazu. Pa eto imam firmu i placam porez na dobit, pa ne prestajem zbog toga poslovati. Eto, zaradis 50000 kn, platis porez, i ostane ti 45000 ili 40000, stvarno zasto bi neko dalje investirao … uff

ne mogu se složiti s tobom, ne trguju ovdje samo ljudi sa velikim viškom love…imaš dosta ljudi koji su do grla u gotovinskim kreditima, margin kreditima, posuđenom lovom, itd…velika većina je jedino na takav način mogla doći do novaca za investiranje…moraš znati da mi imamo dosta velike troškove kredita, naknade, kamate…ne bojim se toliko samog poreza od nekih 20-tak %, koliko negativnog psihološkog utjecaja na samu burzu…to bi moglo dovesti do lančane reakcije na burzi, povlaćenje uloga iz fondova, margin call-ova…zašto ići u rizik sa kmerima, dosta mi je ovih rizika na samoj burzi

Apetiti su nerealni. Onaj ko ocekuje prinos 30-50 % do 5/2008 taj se nema što brinuti. Onaj koji očekuje 300%
razočarat će se. Fondovi se drže dobro, neće ljudi van iz fondova, još uvijek će nosit više od oročene štednje.
Gledao sam ima nekih fondova u inozemstvu koji već 80 godina nose uprosjeku 10% godišnje. To ne znaći da svake godine, jednu godinu +30%, drugu godinu -15%, ali u prosjeku 10% godišnje!

New Report

Close