Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jedno su analize, znanje, a tržište če odraditi svoje.

Kako izgleda BID većine likvidnijih dionica, izgleda da je pad i dalje neminovan.


Ne znam koje ste vi grafove gledali, ali daleko je dno uvjeravam vas.
Prošli vikend na temi Crobex vodila se živahna rasprava između uvaženih kolega Quarka,SLK, i mene,
a još su se neki uključili kasnije.
Dakle, kolega Quark je poslao graf Crobexa, te upitao za komentar, te prognozu svih nas za ovaj tjedan.
Quark i SLK su se složili da TA pokazuje da će Crobex rasti, mislim da su rekli da grafovi izgledaju obećavajuće,
te da prognoziraju rast ali doduše ne brz nego postepen.
Moje mišljenje je bilo potpuno suprotno i u detalje sam objasnio da će Crobex potonuti puno, puno dublje.
I bio sam u pravu.
Zašto?
Zato što u tehničku analizu nisam ugradio svoje želje i optimistično raspoloženje,
nego sam vodeći se pokazateljima došao do realne procjene stanja.
A ja nisam vodeći ekspert na području TA.
Naravoučenije – učiti TA jer je vrlo važna u ocjeni i procjeni situacije na tržištu,
te se osloniti na vlastito znanje.

Nemoj previše vjerovati sebi, jer mi već zvučiš dosta nervozno spominjući samo jedno. Korekcija nije prošla, niti stagnacija, ali toliki pad koji priželjkuješ neće se dogoditi. Jer da bi CROBEX pao toliko mora se recimo INA vratiti na 2200-2300 kuna, a to će se dogoditi nikad, pa ni tad. Zato očekujte prije jedan već odbijanac na gore i do nekoliko postotaka rasta u jednom danu.

taman se malo primirio jedan, pa dobismo drugog prognozera koji se brine za nas – enten

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

analiza:

Victoria će imati više od 60% prinosa do kraja godine i neće dopustiti pad od 10% prinosa.

Ne bi smio nitko dopustiti pad veći od 10% ni u kom slučaju..
Po meni treba se sada polako spremati za razdoblje poslije HT-a koji će vjerovatno dobro povući…..Što bi rekao Reich,u đepu samo za kavu da ostane..[smiley2]


ako sam dobro razumio , ocekujete staganciju i laganu korekciju do i poslje IPO HT-a ?

najvrednije stvari u životu su besplatne

Što da Vam obećam nego :

ŠKRGUT ZUBIJU !!!!

Nemate baš puno vremena za šortanje, jer je kupnja tanka ko tirolska od Fiolića.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Jedan moj omiljeni:

Pijanac se u tramvaju ispovraća na krzneni kaput neke dame.
– Svinjo jedna odvratna, kako vas nije sram!
– A kaj se ti… štuc… dereš, pogledaj rajše kak TI “zgledaš!

Bubašpari ovo stanje odgovara. Danas sam uspio zaraditi shortanjem još 14.600 kuna.

Nije loše, ali da je Crobex još malo pao, zaradio bi i znatno više.

Vidim da me ne slušate. Ne dajem savjete i nemojte mi slati privatne poruke.

Vaša Bubašpara !!!

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese

Lomio sam se dugo, dugo. U nedjelju sam odlučio izići na neko vrijeme sa burze u prvi red gledališta. Danas sam završio sa izlaskom iz svih dionica. Malo sam zakasnio ali se barem nije istopio sav prinos.

Nije me strah ovoga što se zadnjih par tjedana događa. Nije me strah niti rušenja zbog IPO-a HT-a. Strah me što mi se čini da će se nekoliko ne pretjerano bitnih stvari vrlo vjerojatno povezati u jedan događaj koji bi mogao potrajati duže nego nas večina želi priznati.

Trenutno nam padaju cijene i likvidnost je mala. Čeka nas izvlačenje kapitala pred IPO HT-a mislim da je to svima jasno. Nedugo nakon toga dolaze izbori a kako stvari stoje “VietKong” ima realne šanse da dobije izbore ove godine. Koliko će to unijeti nestabilnosti i straha na burzu i među investitore ne treba niti spominjati. Time više kada krene predizborna kampanja na HTV pa nam se svako malo pojavi preuzvišeni Ljubo sa riječima kao “porez na kapitalnu dobit”, “porez na ovo i ono” “porez na nekretnine” “porez na zrak”, itd., a mislim da dobivate ideju kako će to utjecati na ulagače i to ne samo one na burzi. A već sada po malo pucaju margin call-ovi.

Neki kraći skokovi bi se mogli dogoditi u provoj polovici kolovoza po izlasku godišnjih izvješća. I nakratko izlaskom HT-a na burzu nakon IPO-a. Po meni i dalje je ključan trenutak vezan za izbore i kako vrijeme prolazi imati će sve veći učinak i biti će sve veći pritisak u glavama ulagača (burze, fondovi, itd).

Neka mi nitko ne zamjeri, ne navlačim nikoga na ništa jer sam vani i malo ću odmoriti od aktivnog trgovanja dok se situacija ne rašćisti. Za sada i ovoga trenutka tako gledam na stvar.


Po meni treba se sada polako spremati za razdoblje poslije HT-a koji će vjerovatno dobro povući…..Što bi rekao Reich,u đepu samo za kavu da ostane..[smiley2]

Ne zaboravi na moguću “frontalku” sa “staljinistima” nakon izbora a i u vrijeme predizborne kampanje kada će naš vjerojatni budući Prime Minister spominjati razne poreze vrlo često – ako ga netko od njegovih ne uvjeri u međuvremenu da je to jako kontraproduktivno.

Vaš link
Evo jedan info za one koji još uvijek misle da nisu u korekciji

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

“porez na kapitalnu dobit”
So what , kakve su to gluposti, isprike na izrazu. Pa eto imam firmu i placam porez na dobit, pa ne prestajem
zbog toga poslovati. Eto, zaradis 50000 kn, platis porez, i ostane ti 45000 ili 40000, stvarno zasto bi neko dalje investirao … uff

New Report

Close