Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Glede grafova/krivulja CROBEXA TA stvarno smo dotakli dno dna.

E ja ti se u tu TA ne razumijem,pa ne znam.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ni ja previše, ali nešto znam iščitati, pa i tako prenosim. U svakom slučaju sada smo nenapuhani toliko.


Ni ja previše, ali nešto znam iščitati, pa i tako prenosim. U svakom slučaju sada smo nenapuhani toliko.

Dobro je da smo se malo ispuhali…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Graf CROBEXA zadnji puta je izgledao ovako prije IPO INA, sredinom 11. mjeseca. Od početka godine narastao je s današnjim danom malo više od 50%. Neke cijene dionica su na razini prije godišnjih izvještaja, znači prije 30.03.2007. godine.
Balonček se poprilično ispuhao, pitanje je koliko još može dolje. Vjerujem ne ispod 4500-4600. Tu bi mogao biti puno jači otpor obrane. Ukoliko INA ili ADRIS pokažu dobre rezultate CROBEX opet može podivljati.


analiza: ” Ni ja previše, ali nešto znam iščitati, pa i tako prenosim. U svakom slučaju sada smo nenapuhani toliko. ” Dobro je da smo se malo ispuhali…

mislim da smo se dobro ispuhali
evo par primjera .. argumenata

dionica ______ ATH______ trenutna cijena_____postotni pad u odnosu na ath

Hdel________1610______1310_____________20 %
Koei________1350______1120_____________17 %
Dlkv________1450______1200______________20 %
Ina_________3400______2900______________15 %

i tako ima toga još … možete nadopuniti ..
ali u svakom slučaju značajan pad nekih dionica u odnosu na ATH …

Ako se vratimo dvije godine unazad možemo slobodno reći kako je graf CROBEXA skoro pa na razini kada je bila ona veća korekcija u 2005. godini, nastavi li još padati, graf će izgledati gore nego te godine kada su većina dionica gubile i do 50% vrijednosti nakon neuspješnih pregovora HR i EU.

TNSA 10.000 – 7.700
BLJE 350 – 300
ADRIS 600 – 565
ADPL 300 – 250
DDJH 314 – 215

i još puno puno toga.

Vjerujem da ćemo se puno sporije vratiti iznad 5000,možda prođe i 3 mjeseca,ali mi dosta ok to što je ama baš sve palo,jer ako iziđu dobri FI rast će biti opravdan,zdrav i dobar. Malo se više stvari poklopilo kod nas i u svijetu pa je zato i ovaj ispuh bio ovakav kakav je.
Fondovi neće braniti cijenu dokle god njima ne bude pad preko cca 10%,recimo da sad Viktoria padne na 30%,jer to ni u kom slučaju ne bi bilo dobro te bi izazvalo stampedo izlaska van fondova,što bi u konačnici rezultiralo ogromni pad. Njihovo razmišljanje je vjerovatno :Imamo dosta keša i znamo koliko kojoj dionici možemo dopustiti pad,a da to ne izazove paniku,jer ako bi došlo do toga uključili bi se margin-calla na sve strane i bilo bi problema.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Victoria će imati više od 60% prinosa do kraja godine i neće dopustiti pad od 10% prinosa.


TNSA 10.000 – 7.700
BLJE 350 – 300
ADRIS 600 – 565
ADPL 300 – 250
DDJH 314 – 215 i još puno puno toga.

Ja bih samo dodao JNAF a 9300 na 6500….postotak me i strah računati….

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Victoria će imati više od 60% prinosa do kraja godine i neće dopustiti pad od 10% prinosa.

Ne bi smio nitko dopustiti pad veći od 10% ni u kom slučaju..
Po meni treba se sada polako spremati za razdoblje poslije HT-a koji će vjerovatno dobro povući…..Što bi rekao Reich,u đepu samo za kavu da ostane..[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Glede grafova/krivulja CROBEXA TA stvarno smo dotakli dno dna.

Ne znam koje ste vi grafove gledali, ali daleko je dno uvjeravam vas.
Prošli vikend na temi Crobex vodila se živahna rasprava između uvaženih kolega Quarka,SLK, i mene,
a još su se neki uključili kasnije.
Dakle, kolega Quark je poslao graf Crobexa, te upitao za komentar, te prognozu svih nas za ovaj tjedan.
Quark i SLK su se složili da TA pokazuje da će Crobex rasti, mislim da su rekli da grafovi izgledaju obećavajuće,
te da prognoziraju rast ali doduše ne brz nego postepen.
Moje mišljenje je bilo potpuno suprotno i u detalje sam objasnio da će Crobex potonuti puno, puno dublje.
I bio sam u pravu.
Zašto?
Zato što u tehničku analizu nisam ugradio svoje želje i optimistično raspoloženje,
nego sam vodeći se pokazateljima došao do realne procjene stanja.
A ja nisam vodeći ekspert na području TA.
Naravoučenije – učiti TA jer je vrlo važna u ocjeni i procjeni situacije na tržištu,
te se osloniti na vlastito znanje.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close