Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam “spušio” za sada cca. 30000 kn u odnosu na stanje prije mjesec dana. Ali zapravo nisam ništa spušio jer nisam ništa prodao…hi..hi..hi..Čak sam malo kupovao…i t o nešto skuplje nego što sam trebao…
Sad čekam rasplet nekih situacija…[smiley8]

vipy:

“shortat” sluzbeno ne mozes u HRV, ali….
[smiley11]
Kad prodas nesto sto nemas, tipa prodas 10 dionica xxx-r-a po 10.000 koje si posudio od zato smo smatras da ce za 3 mjeseca biti nize te da ces kupiti po 9500 i vratiti tih 10 dionica ovom od koga si posudio.. Samo jedan od primjera

Ahaa, shvatio sam.
Pa to je ono što ustvari i radim zadnjih 15 dana.
Prodaj prije nego padne, pa onda kupi ponovo
Tako sam radio na IGH, ADRS, DDJH, HDEL

Krivo ste shvatili jer to nije to jer kod shortanja prodajete nesto sto NEMATE.

Bravo kolega i ja bi dodao da je ekipa malo krivo shvatila…shorting je prodaja dionice po današnjim cijenama uz kasniji prijeboj…
nije isto ako si kupio INU po 3200, pa sada prodaješ po 2900 (-300) jer sutra očekuješ da ćeš je moći kupiti po 2800 (+100) jer si na taj način izgubio 200 kn…
kod shortinga imamo slijedeće….prodaješ danas INU koju nemaš po 2900, a sutra je kupiš po 2800 (+100)…

kod prvog slućaja si izgubi 200 kn, dok si kod drugog zaradio 100 kn…

istina je da je mnogo toga nepredvidivo na burzi i mnogo je nepoznanica, ali ipak postoje nekakva statistička pravila i metematički modeli po kojima se može samo prredvidjeti, ali ne i tvrditi da će tako biti… ako pogledamo nekoliko godina unatrag… vidimo da se naša burza ustabilila i da su periodi sve pravilniji i jasniji….


moguće je da će sada koji 7-8 dana malo gore malo dolje, dok se ne ustabili trend, mislim da sadqa svi igrači (ulagači) ispituju trend (snage)… Ozbolt_F: ” tenkista: ” Neznam da li je netko osim mene prekjučer pisao da idemo opet gore. Gdje ste sad huškaši za korekciju? Ili imate krive procjene pa popušite često ili prvo plašite početnike pa isti dan od njih kupujete. I tako stalno u krug. To nije lijepo i moralno, novac nije najvažniji na svijetu. ” To kaj ti pripovedaš bi se isto tak moglo protumačit samo u obrnutom smislu, sad hrabriš tu druge a ak odemo zutra nizbrdo ne buš se javljal kak ni ti kaj ih spominješ. A kaj ak je ovo jučer samo odbijanac i “zutra” bude opet minus do minusa? Kaj onda? Svatko pripoveda ono kaj misli, barem ja tak delam, a ak nekad i pogrešim nije bed i drugima se dogadja. ”

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

xmenergy:

Svi lupaju neke postotke u korekciji-nitko da kaže koliko je spušio u kunama-evo ja npr. oko 35000 kn

A zašto si prodavao?


ma nisam prodavao, nego mi je portfelj pao toliko-kad sve pada onda se kupuje, a ne da se prodaje
jedino mi je žao što nisam prodao ZTNJ kad je pao sa 980 na 950 i BLSC sa 940 na 900 te LRH sa 7300 na 7000-treba izvući pouku za buduće. Vrijeme medvjeda uvijek traje duže nego što bikovi misle da će trajati…


istina je da je mnogo toga nepredvidivo na burzi i mnogo je nepoznanica, ali ipak postoje nekakva statistička pravila i metematički modeli po kojima se može samo prredvidjeti, ali ne i tvrditi da će tako biti… ako pogledamo nekoliko godina unatrag… vidimo da se naša burza ustabilila i da su periodi sve pravilniji i jasniji.

Tak je mislil i Isacc Newton, velki fizičar, pak je spušil kak žuti. Na kraju priznal da na burzi nemreš niš zračunat.
Kak da ja sad zračunam ponašanje investitora i špekulanata oko HFPeja? Nikak.

tenkista:

Neznam da li je netko osim mene prekjučer pisao da idemo opet gore. Gdje ste sad huškaši za korekciju? Ili imate krive procjene pa popušite često ili prvo plašite početnike pa isti dan od njih kupujete. I tako stalno u krug. To nije lijepo i moralno, novac nije najvažniji na svijetu.

To kaj ti pripovedaš bi se isto tak moglo protumačit samo u obrnutom smislu, sad hrabriš tu druge a ak odemo zutra nizbrdo ne buš se javljal kak ni ti kaj ih spominješ. A kaj ak je ovo jučer samo odbijanac i “zutra” bude opet minus do minusa? Kaj onda?
Svatko pripoveda ono kaj misli, barem ja tak delam, a ak nekad i pogrešim nije bed i drugima se dogadja.

Ja nikad ne pišem da ćemo ići dolje, uvijek sam za gore. Za razliku od nekih. Nemojte sad samo o seksu.[smiley2]

Jednostavno, svak radi svoje i neko bu pogodil. Nemremo svi fulati.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Koekcija završila idemo gore up up.

Većina dionica se zeleni krenulo je up up.


Većina dionica se zeleni krenulo je up up.

IDEMO GOREEEEEEEEEEEEe [smiley2][smiley2][smiley2]
[smiley2][smiley2]

sve je lako kad si mlad :)

Odblokirana korekcija…već je bilo vrijeme..!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

New Report

Close