Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Black Lord:

bubašpara:

Ovo je početak dugotrajne korekcije, gdje najvrsniji investitori putem shortanja zarađuju najviše.

Evo još jednog navlakača koji je u kešu pa prosipa neke svoje “mudrosti” ne bi li navukao naivne da mu prodaju po nižim cijenama [smiley6]

Investitori koji zarađuju putem shortanja? Kolega špara, kakvi su to investitori dajte pojasnite. Shortanje i daytrejdanje nisu odlike investitora

Ma daj budd pusti ti te priče o investitorjima, to ti je i vu svetu rijetka biljka. Oni buju izumrli kakti dionsauri. Sve je to sajam kakti stočni u Gudovcu, niš drugo. Zemi lovu&bežiii[smiley1]

Black Lord:

bubašpara:

Ovo je početak dugotrajne korekcije, gdje najvrsniji investitori putem shortanja zarađuju najviše.

Evo još jednog navlakača koji je u kešu pa prosipa neke svoje “mudrosti” ne bi li navukao naivne da mu prodaju po nižim cijenama [smiley6]

Investitori koji zarađuju putem shortanja? Kolega špara, kakvi su to investitori dajte pojasnite. Shortanje i daytrejdanje nisu odlike investitora

Što je to shortanje ??

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

Znao sam da ništa novoga i pametnoga neću čuti jučer u Otvorenom ali sam , bedak, ipak gledao. Po ko zna koji put, mlaćenje prazne slame. I kažem vam, bit će, tresla se brda, rodio se miš. Okrenut će HDZ vodu na svoj mlin kao i mnogo puta do sada. Sad su vidjeli da nejde ovako pa će probati drukčije. Nisu pošteni ali su lukavi i tu nažalost ništa nemožemo.


Nadam se i ja da neće biti ništa od toga (ne zbog Sanadera i njegovih ministara koji su i te kako odgovorni za ova sra**a s HFP-om) nego zbog toga što bi pad Vlade imao vrlo loše efekte na burzu sve do izbora nove vlade.

Bojim se kolega da njih sve skupa jako boli djon i za burzu i za bilo kaj drugo osim za njihove vlastite probleme.

“shortat” sluzbeno ne mozes u HRV, ali….
[smiley11]
Kad prodas nesto sto nemas, tipa prodas 10 dionica xxx-r-a po 10.000 koje si posudio od zato smo smatras da ce za 3 mjeseca biti nize te da ces kupiti po 9500 i vratiti tih 10 dionica ovom od koga si posudio.. Samo jedan od primjera

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Upravo tako u hr se ne može šortati..ne možeš posuditi dionice, a ne možeš ni kupovati opcije…tako da stvarno ne znam kolega bubašpara (pazite da vas RBA ne tuži [smiley2]) kako vam to uspijeva?
npr. meni je jasno da fond manageri i brokeri mogu šortati za vlastiti đep na klijentovom/fondovskom portfelju, ali to je već prića za USKOK….[smiley2]

također je problem što nema margin accounta i prijebojne agencije, koja bi regulirala pozicije šortera i štitila terminsko tržište…

Hajde svi pametni kojima se ništa nemože dokazati brže prodajte sve dionice što imate brže brže da ne zakasnite.

Bubaspara ima samo jedan cilj, a to je reklamirati proizvod koji se isto zove, a to je kao neka povoljnija štednja za djecu. Moš misliti, malo sam pogledao, uvjeti skoro pa isti kao i kod stambene štednje. Ali narod voli novitete pa treba im ponuditi.

Bubaspara kao štednja – jako jako loše.


Što je to shortanje ??

Kao i uvijek … google i internet znaju sve [smiley2]
Vaš link

(kako li su ljudi živjeli prije, pitam se)

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Korekcija ili Ništavilo?

Hell is Empty and all the Devils are Here


Bubaspara ima samo jedan cilj, a to je reklamirati proizvod koji se isto zove, a to je kao neka povoljnija štednja za djecu. Moš misliti, malo sam pogledao, uvjeti skoro pa isti kao i kod stambene štednje. Ali narod voli novitete pa treba im ponuditi. Bubaspara kao štednja – jako jako loše.

ja svojoj djeci svaki mjesec uplaćujem 300 kuna z PBZ equity. za 13 godina kada i ako budu išli na fakultet imati će 100.000 kuna (uloženo 50.000). računao sam sa godišnjim prinosom od 10%.

Sada po svemu ovo je dno, još par dana trebala bi biti stagnacija, bitno je da više nitko nema interesa da se prodaje po kupnji, još kada bude energetski summit, taman promjena …….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close