Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link

Europske dionice ruše rekorde

Cijene europskih dionica danas prijepodne zabilježile su nove najviše razine u posljednjih šest i pol godina, poduprte dobicima u kemijskom sektoru nakon što je britanski ICI odbio ponudu Akzo Nobela.

Londonski FTSE indeks ojačao je pri tome 0,23 posto, na 6748 bodova. Frankfurtski DAX bio je na još znatnijem dobitku, gotovo 0,8 posto, dosegnuvši 8091 bod.

Od značajnih dobitnika isticao se britanski ICI sa skokom cijena dionica od 15 posto nakon što je potvrdio odbijanje prijedloga o preuzimanju koji mu je podastro nizozemski konkurent Akzo Nobel. Dionice Akzo Nobela oslabile su pak 1,7 posto, no potaknule su rast cijena dionica drugih pripadnika kemijskog sektora, svrstavši ga u red najvećih pojedinačnih sektora dobitnika. Dionice BASF-a ojačale su tako 2,5 posto, a Bayera 1,3 posto.

Na strani dobitnika bio je i sektor zrakoplovne industrije, predvođen EADS-om čije su dionice poskočile gotovo jedan posto zbog očekivanja snažnih narudžbi na sajmu zrakoplovstva u Parizu.
Nadalje, francuska inženjerska grupa Alstom ostvarila je rast cijena dionica od 1,6 posto nakon što je sklopila ugovore s Alžirom.


Ma koja korekcija, jedan dan dolje, drugi dan gore. Istina , očekivao sam korekciju na transadriji i nekim građevincima ali i od toga ništa. Čak i Snho i Liburnija su pali neznatno. Sutra smo up a i danas pred kraj dana oporavak.

Svaka ti dala, ti jedino pozitivno razmišljaš, za razliku od ovih depresivaca.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Cijene europskih dionica danas prijepodne zabilježile su nove najviše razine u posljednjih šest i pol godina.

A mi se kilavimo ovdje…

??

Index im je niže nego što je bio prije 6 i pol godina.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ipak su to razvijena tržišta, pa to uopće nije čudno

Hell is Empty and all the Devils are Here


budd: ” Cijene europskih dionica danas prijepodne zabilježile su nove najviše razine u posljednjih šest i pol godina. A mi se kilavimo ovdje… ?? ” Index im je niže nego što je bio prije 6 i pol godina.

Mi za razvijenima zaostajemo više od 6 i pol godina, još će trebati par godina da budemo gdje su oni tada bili.
Danas je promet mizeran, nema velike rasprodaje, taktika je “čekaj i vidi”. Paničari su svoje već utopili, ili su pri kraju.

[color=black][/color]

Branko Vukmir,
stručnjak za ulaganja

Dobar znak za ulagače

– Uhićenja u HFP-u zapravo su dobar znak. Korupcija je jako rasprostranjena u državnoj službi i jedna je od najvećih zapreka za dolazak stranih ulagača. Događaji u HFP-u upućuju na to da postoji odlučnost za obračun s korupcijom i rezultati bi mogli biti dobri za ukupnu poduzetničku klimu.

Već sam par puta rekao da nema mjesta panici , a naročito danas ali su paničari ipak rušili cijene dionica.

Ovo je postalo smiješno … vani se sve zeleni a crobex se crveni na -2% … pa nije HFP prodavao skoro sve dionice da se ovako odvija situacija … ima precijenjenih dionica, ali meni se sve čini kao da je ovo nekome dobro došlo za još malo produljivanje “korekcije” i eventualno istjerivanje miševa iz žita …

ali opet i u ovoj situaciji su neke dionice pokazale koliko zapravo imaju potencijala …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


Ovo je postalo smiješno … vani se sve zeleni a crobex se crveni na -2% … pa nije HFP prodavao skoro sve dionice da se ovako odvija situacija … ima precijenjenih dionica, ali meni se sve čini kao da je ovo nekome dobro došlo za još malo produljivanje “korekcije” i eventualno istjerivanje miševa iz žita …

ali opet i u ovoj situaciji su neke dionice pokazale koliko zapravo imaju potencijala …

Pa nije bas da se sve zeleni vani… Pogledajte malo bolje kolega.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

bit će tu još svega kad se objavi o kojim se dionicama radi. iskreno, nadam se da nemam niti jednu takvu dionicu, a opet, to možda bude dobro ali samo za dugoročne ulagače. ostali, dakle 99% vas će i dalje kenjati u gaće od straha, jer što ako vam se poništi privatizacija u nekoj vašoj dionici….uuuu, odmah će pasti barem 40%.

vistman:

Ovo je postalo smiješno … vani se sve zeleni a crobex se crveni na -2% … pa nije HFP prodavao skoro sve dionice da se ovako odvija situacija … ima precijenjenih dionica, ali meni se sve čini kao da je ovo nekome dobro došlo za još malo produljivanje “korekcije” i eventualno istjerivanje miševa iz žita …

ali opet i u ovoj situaciji su neke dionice pokazale koliko zapravo imaju potencijala …

Pa nije bas da se sve zeleni vani… Pogledajte malo bolje kolega.

Tako mi i treba kad gledam bookmark-irane stranice sa krivim datumom …. zahvaljujem kolega što ste me uputili na korištenje tipke F5 u browser-u. [smiley1] To je moja podsvjest i želja imala jak utjecaj na mene [smiley2] A da ne kažem da sam se sav zagledau u TA grafove danas … uh sad mi je neugodno …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

Čini se da današnjim padom crobexa od 2% ulazimo u razdoblje većih oscilacija tržišta i da jače rastove dionica ne treba očekivati neko vrijeme. Tu i tamo nešto će skočiti, ali sve vuče na stagnaciju i lagani pad. Trebat će strpljenja da se vratimo naprijed.

Ignore: KressoM, delux

idealno vrijeme za ukrcaj dolazi, treba se natovariti LRH,SUNH,PTKM,BLJE,DDJH,FNVC I KABA

New Report

Close