Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Realno gledajući, crobex je sada na "visokih" 1900 bodova samo zbog par blue chipova koje se nisu vratile na početne položaje iz ožujka prošle godine kad je bilo dioničko dno.
ADRS-P je onda bio na 150, sad je na 250 kn, HT je bio na 190, sad je na 260, ERNT je bio oko 1100, sad je na 1450, KOEI je bio na nekih 300, sad je na 450, IGH je bio na 1500, sad je na 2200, INA je bila na nekih 1100 sad je na 1700 kn.
Međutim, velika većina ostalih dionica je već na razinama iz ožujka 2009., a neke su, poput Ingre i znatno niže (bila je na 35 kn, sad je na 28 kn itd.) tako da možemo reći da na ZSE doživljavamo W korekciju jer je ova "visoka" razina crobexa od 1900 samo zahvaljujući par blue chipova u crobexu.
Poanta je da je većina dionica sada vrlo jeftina, mnoge na 10% svog ATH, mnoge i niže.
Bitno je samo ubosti dionice firmi koje će preživjeti krizu i za par godina mnogi ulagači će biti bogati za razliku od prosječnog građanina koji keš drži u banci i dobija 6% godišnje kamate pa će mu fin. situacija biti vrlo slična sadašnjoj.

Najpametniji, najistinijitiji i najrealniji post zadnjih 2 godine dana. I ja razmišljam odavno u tom smjeru.
Za kolegu iznad logičan odgovor je da bi Crobex bio i niži nego je bio u ožujku 2009.g. Po mom cca 1100 bodova.
No to ne znači da mi nećemo još padati. Skoro sam siguran da hoćemo i to do kraja ljeta. [shocked]



Realno gledajući, crobex je sada na "visokih" 1900 bodova samo zbog par blue chipova koje se nisu vratile na početne položaje iz ožujka prošle godine kad je bilo dioničko dno.
ADRS-P je onda bio na 150, sad je na 250 kn, HT je bio na 190, sad je na 260, ERNT je bio oko 1100, sad je na 1450, KOEI je bio na nekih 300, sad je na 450, IGH je bio na 1500, sad je na 2200, INA je bila na nekih 1100 sad je na 1700 kn.
Međutim, velika većina ostalih dionica je već na razinama iz ožujka 2009., a neke su, poput Ingre i znatno niže (bila je na 35 kn, sad je na 28 kn itd.) tako da možemo reći da na ZSE doživljavamo W korekciju jer je ova "visoka" razina crobexa od 1900 samo zahvaljujući par blue chipova u crobexu.
Poanta je da je većina dionica sada vrlo jeftina, mnoge na 10% svog ATH, mnoge i niže.
Bitno je samo ubosti dionice firmi koje će preživjeti krizu i za par godina mnogi ulagači će biti bogati za razliku od prosječnog građanina koji keš drži u banci i dobija 6% godišnje kamate pa će mu fin. situacija biti vrlo slična sadašnjoj.

Daj izračunaj koliki bi bio crobex da su dionice koje si naveo na minimumu.
[/quote]
i daj izračunaj odmah usput kak bi se baba zvala da je muško.



Realno gledajući, crobex je sada na "visokih" 1900 bodova samo zbog par blue chipova koje se nisu vratile na početne položaje iz ožujka prošle godine kad je bilo dioničko dno.
ADRS-P je onda bio na 150, sad je na 250 kn, HT je bio na 190, sad je na 260, ERNT je bio oko 1100, sad je na 1450, KOEI je bio na nekih 300, sad je na 450, IGH je bio na 1500, sad je na 2200, INA je bila na nekih 1100 sad je na 1700 kn.
Međutim, velika većina ostalih dionica je već na razinama iz ožujka 2009., a neke su, poput Ingre i znatno niže (bila je na 35 kn, sad je na 28 kn itd.) tako da možemo reći da na ZSE doživljavamo W korekciju jer je ova "visoka" razina crobexa od 1900 samo zahvaljujući par blue chipova u crobexu.
Poanta je da je većina dionica sada vrlo jeftina, mnoge na 10% svog ATH, mnoge i niže.
Bitno je samo ubosti dionice firmi koje će preživjeti krizu i za par godina mnogi ulagači će biti bogati za razliku od prosječnog građanina koji keš drži u banci i dobija 6% godišnje kamate pa će mu fin. situacija biti vrlo slična sadašnjoj.

Najpametniji, najistinijitiji i najrealniji post zadnjih 2 godine dana. I ja razmišljam odavno u tom smjeru.
Za kolegu iznad logičan odgovor je da bi Crobex bio i niži nego je bio u ožujku 2009.g. Po mom cca 1100 bodova.
No to ne znači da mi nećemo još padati. Skoro sam siguran da hoćemo i to do kraja ljeta. [shocked]
[/quote]
Da, ili će ti koji oročavaju u banci na 6% 2živjeti isto kao i mi" a CROBEX padne na 900 bodova pa što ćemo onda? Nisam pesimista ali sve je moguće. Kada hoćamo reskirati – moramo biti svijesni svih opcija jer tržište kapitala je NEPREDVIDLJIVO…

...biti najbrži čovijek na svijetu...

Nebojse kolega ,zvačemo Schumahera,ISPOD 99% NEIDEMO,tržište dionicama je rizičnije,ali i profitabilnije dugoročno,mi volimo izazov.. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Ovdje upišite svoj komentar… [wink]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Ovdje upišite svoj komentar… [wink]

jel treba ključat temu? [cool]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Što kaže tvoj guru Croman, kad ćemo na 1.600? [wink]

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu



Ovdje upišite svoj komentar… [wink]

jel treba ključat temu? [cool]
[/quote]
ma ja sam ovo iz zajebancije kliknuo…
ipak je ovo tvoje "maslo" [thumbsup]
U pravo vrijeme [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Myohmy03
A sto kazete ti i tvoji gurui poput Volovske banke?
Kad ce velika depresija 2 [smiley]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

America’s Second Great Depression 2010 Year-end Update (Part 1)
Economics / Great Depression II
Dec 18, 2010 – 11:24 AM

By: Mike_Stathis

“Regarding the Great Depression. You’re right, we did it. We’re very sorry. But thanks to you, we won’t do it again.” [1]

That quote was taken from a speech made by then Board of Governors member Ben Bernanke in 2002 to the Federal Reserve. Unfortunately, Bernanke’s pledge has been broken.

[smiley]

izgleda da će korekcija…
sutra bi se mogao istopiti onaj nalog na INA-i…ostalo još nekih 20k komada na kuppnji…za očekivat je da se pojavi novi…
ostalo u blagom padu vrlo vjerojatno…

slučajno sam nabasao na ovu temu, a kako vidim da je zadnji post još s kraja 2010., ajde da vidimo što danas kažu forumaši: je li velika korekcija gotova…ili će još potrajati?

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...

New Report

Close