Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo moj prilog ovoj temi: Malo sam si dao truda i izračunao (do nedavno sam samo nagađao), P/E i P/B mog portfelja: P/B=1,49 P/E=9,51 Grahamov umnožak P/E*P/B=14,17.[rolleyes] Mislim da sam ovim sve rekao što mislim o podcijenjenosti i precijenjenosti tržišta. [sealed] [color=blue]Definitivno očekujem rast 100% u 24 mjeseca, bez pretjerivanja.[/color]

[color=black]Pa 100% na ove sadašnje cijene znači da smo za 24 mjeseca na cijenama od prije 6 mjeseci! Nadam se ba će biti bolje od toga[undecid][/color]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

Pa ne mogu reći 200%, moglo bi zvučati kao navlačenje.[sealed]

Šalu na stranu, mislim da su mi očekivanja realna, a pošto sam u minusu cca 25-30% [embarass], mislim da je perspektiva ipak zelena.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Pa ne mogu reći 200%, moglo bi zvučati kao navlačenje.[sealed] Šalu na stranu, mislim da su mi očekivanja realna, a pošto sam u minusu cca 25-30% [embarass], mislim da je perspektiva ipak zelena.

To ste u pravu. Mene ipak ljute fond menađeri koji dobro zarađuju na nama, a ostvaruj nam gubitke. Njima je svejedno + ili – [angry]
A za tržište i moj portfelj se ne brinem. Proči će i ovo s(r)tanje. Imam dionice u koje vjerujem i bit će dobro samo strpljenja.

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

E kolega, treba samo izdržati ovo razdoblje, bitno je ne biti u dionicama sapunicama, u portfelju držati one koje realno rastu i imaju perspektivu.
Također, nadam se da mi u međuvremenu neće zatrebati novac ulupan u ZSE, a ostalo će kad tad doći na svoje.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ovo će biti znakovito:

Sutra:
ZAGREB (Hina) – Hrvatski zavod za zapošljavanje održat će redovitu mjesečnu konferenciju za novinare na temu trenutnog stanja na hrvatskom tržištu rada. (11,00 sati, HZZ, Radnička cesta 1)

No respect

jea rajt, svi će to sutra čekat i ako su rezultati bolji od očekivanih i ako nezaposlenost pada bam svi po asku! [lol]


Ovo će biti znakovito:

Sutra:
ZAGREB (Hina) – Hrvatski zavod za zapošljavanje održat će redovitu mjesečnu konferenciju za novinare na temu trenutnog stanja na hrvatskom tržištu rada. (11,00 sati, HZZ, Radnička cesta 1)


Mislis da mi pusimo(trziste) te price?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Izbiflat će statistike koje će tumačiti kako im gazda kaže.
Negdje drugdje možda značajno, kod nas nerelevantno.[cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ima li uopće nade da će uskoro ova korekcija završiti?

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Šprajc je izgleda u kešu – dnevnik je započeo svjetskom krizom i mogućem umiranju od gladi [lol]


Bečka burza je uređeno tržište, dok smo mi tržište u razvoju, koje bi trebalo u idučim godinama znatno brže rasti od njihovog pa i logično da naš p/e bude znatno viši od njihovog.

Svaka burza je uređeno tržište. Ipak mi se čini da si mislio da je kod njih tržište kapitala razvijeno. A i to je samo djelomično točno jer njihovo cjelokupno financijsko tržište nije toliko puno razvijeniji od nas (kako se često zna čuti), to se može vidjeti po strukturi kredita u Austriji. Jedna od stvari po kojoj su razvijeniji od nas je primjerice trgovanje derivativima, a ove godine se očekuje pojava prvih derivativa i kod nas.

You either do it right or you get eliminated!

Šprajc je izgleda u kešu – dnevnik je započeo svjetskom krizom i mogućem umiranju od gladi [lol]

A vi kolega ste očito u dionicama (NHF), bojim se da je Šprajc ipak u tom slučaju u boljoj poziciji. Nije on to večeras izmislio imamo svjetsku krizu i to je činjenica. Koliko će biti velika i koliko će trajati neznam, ali trenutno se ne piše ružičasto dionicama kako našim tako ni inozemnim.I ja ću biti zadovoljan ako sve ostane na dionicama, ako se ne prenese na druge sfere života (bogatstvo za hranu i benzin) .

New Report

Close