Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pravi P/E na ZSE je još uvijek viši od 18-19, jer u E trpate i silne izvanredne dobitke, financijske prihode i sl. Kada to iščistite, zarade više nisu toliko spektakularne, pa je i realni p/e viši. A ako je prosiječni p/e za Bečkoj burzi 10, onda mi se čini da smo mi ipak malo precijenjeni. Posebno ako se uzme u obzir da će 2008 očito biti loša godina za business (inflacija, usporene investicije itd. itd.)


Pravi P/E na ZSE je još uvijek viši od 18-19, jer u E trpate i silne izvanredne dobitke, financijske prihode i sl. Kada to iščistite, zarade više nisu toliko spektakularne, pa je i realni p/e viši. A ako je prosiječni p/e za Bečkoj burzi 10, onda mi se čini da smo mi ipak malo precijenjeni. Posebno ako se uzme u obzir da će 2008 očito biti loša godina za business (inflacija, usporene investicije itd. itd.)

Zašto si uzeo Bečku burzu za usporedbu?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Bečka burza je uređeno tržište, dok smo mi tržište u razvoju, koje bi trebalo u idučim godinama znatno brže rasti od njihovog pa i logično da naš p/e bude znatno viši od njihovog.

Muči me jedno glupo pitanje : Imovina OIF-ova pala s nekih 28 na 20 milijardi. To se tumači masovnim povlačenjem novca prodajom udjela. Meni se od oka čini da je ta imovina pala otprilike koliko je pala cijena dionica koje fondovi imaju ??? Da je bilo puno povlačenja pala bi više, zar ne ?

[color=black][/color]

Ja sam analizirao za PBZ Equity pad udjela od 31.10.2007 i on je drastičan. Tablica je na temi PBZ Equity.


Ja sam analizirao za PBZ Equity pad udjela od 31.10.2007 i on je drastičan. Tablica je na temi PBZ Equity.

Pogledao sam, 32% od konca listopada do konca ožujka NIJE drastično obzirom da su
toliko pale sve relevantne dionice i Crobex. Čini mi se da tu ipak nije masovno izlaženje.

[color=black][/color]

P/E 10 sigurno nije na Bečkoj burzi i to je lupanje u prazno, kao da je kažem da je prosječno P/E za Afganistan 8 ili za Joko Ono 14. Naravno, da će mi se vjerovati kome se da to računati ili tražiti po Internetu.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


P/E 10 sigurno nije na Bečkoj burzi i to je lupanje u prazno, kao da je kažem da je prosječno P/E za Afganistan 8 ili za Joko Ono 14. Naravno, da će mi se vjerovati kome se da to računati ili tražiti po Internetu.

P/E svake bolje čevabđinice je manji od 3 .

[color=black][/color]


P/E svake bolje čevabđinice je manji od 3 .

Točno[smiley]ima u susjedstvu ima jedan s malim P/E, malim P/S i malim P/B ali ga nitko neće, nevjerojatno, ali isto tako u korekciji nije puno osjetio minus.

I kad na kraju pogledaš sve, ispada da svi napuhani baloni, kako u HR tako i u susjedstvu su pali. Ova korekcija nema veze s nikakvom krizom, ovo je čisto ispuhivanje balona jer u protivnom pale bi i one dionice čiji su pokazatelji odlični, a nisu. Kod nas je još rašireno radničko dioničarstvo pa i to djeluje na dodatan pad.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Nikl:

Ja sam analizirao za PBZ Equity pad udjela od 31.10.2007 i on je drastičan. Tablica je na temi PBZ Equity.

Pogledao sam, 32% od konca listopada do konca ožujka NIJE drastično obzirom da su
toliko pale sve relevantne dionice i Crobex. Čini mi se da tu ipak nije masovno izlaženje.

Nije masovno izlazenje,nije[lol] [lol] [lol] Raspitaj se koliko imaju uplata fondovi[lol] [lol] [lol]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Ljut sam sam na sebe što sam podlegao euforiji ulaganja u fondove tamo krajem prošle godine u uložio nešto novca u Erste Total East fond. Sad, postotno gledano, više pušim na fondu kojeg kao vode profesionalci nego na na dionicama u koje sam ulažem. Ne razumijem kako ti fondovi koji ulažu i izvan HR, na istoku, gdje je stanje ipak nešto bolje nego kod nas gube toliko na vrijednosti. Najrađe bi uzeo van novce zaboravio na izgubljeno i dalje samo sam ulagao. Pa tih 25% gubitka oni neće nadoknaditi cijelu godinu.
Znam da treba ulagati dugoročno ali ipak sam ljut na njih i sebe.[angry] [angry]
Eto sad mi je lakše[smiley]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

Evo moj prilog ovoj temi:

Malo sam si dao truda i izračunao (do nedavno sam samo nagađao), P/E i P/B mog portfelja:
P/B=1,49
P/E=9,51

Grahamov umnožak P/E*P/B=14,17.[rolleyes]

Mislim da sam ovim sve rekao što mislim o podcijenjenosti i precijenjenosti tržišta.
[sealed]
Definitivno očekujem rast 100% u 24 mjeseca, bez pretjerivanja.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close