Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U pravu si Deimos potpuno s ovim zadnjim postom.
Jednostavno je nekretnina potpuno drugi oblik ulaganja od dionice i ima svoje cikluse, koji se mogu a ne moraju podudarati sa ostalim ivensticijskim sektorima. Kao što commodities idu obrnutoproporcionalno sa nekim oblicima investiranja.

Postoji i špekulativno ulaganje u umjetnine. Prepoznaš perspektivnog umjetnika koji je “ispod BV”, ili morbidnije – ulažeš u slike poznatog umjetnika u poznim godinama. Po njegovom “odlasku”, cijene rastu, jer više nema proizvodnje tog cijenjenog proizvoda. Ja volim i skupljam Vežine slike, a Veža je 1916. godište. [sealed]

No respect


Ja volim i skupljam Vežine slike, a Veža je 1916. godište. [sealed]

Samo je bitan uvjet da ih ne kupuješ na aukcijama u Noćnoj mori [lol]

Ima li tko razumno objašnjenje na pitanje;

Zbog čega ja danas ne prodajem dionice ?

– a uvjeren sam da će padat (i to gadno) sutra i slijedeći tjedan.


Zato jer si zreo investitor…..il’ ti se jednostavno ne da…[smiley][thumbsup]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


U. Po njegovom “odlasku”, cijene rastu, jer više nema proizvodnje tog cijenjenog proizvoda. Ja volim i skupljam Vežine slike, a Veža je 1916. godište. [sealed]

. po mogučnosti tog umjetnika i ubiješ kako bi slike još više dobile na vrijednosti…
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Ima li tko razumno objašnjenje na pitanje; Zbog čega ja danas ne prodajem dionice ? – a uvjeren sam da će padat (i to gadno) sutra i slijedeći tjedan.

isključili su ti struju pa nemaš uvid u tržište niti kontakt sa brokerom
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Postoji i špekulativno ulaganje u umjetnine. Prepoznaš perspektivnog umjetnika koji je “ispod BV”, ili morbidnije – ulažeš u slike poznatog umjetnika u poznim godinama. Po njegovom “odlasku”, cijene rastu, jer više nema proizvodnje tog cijenjenog proizvoda. Ja volim i skupljam Vežine slike, a Veža je 1916. godište. [sealed]

A znas ti posao vidim. [thumbsup]

Hebeni market timing, iz balona u balon. Kupis prije, prodas na vrhu, pa u sljedeci potencijalni balon. [cool]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Vrlo jednostavno pravilo za procjenu vrijednosti nekretnina je: 15 godisnja najamnina = fer cijena nekretnine. To naravno vrijedi za prosjek trzista. Naravno da postoje dobre lokacije koje ce drzat cijenu znatno iznad toga (zapravo tamo nitke nece ni iznajmljivat). Ali, ako gledamo ponudu stanova za stanovanje, ta formula vam okvirno govori kolko vrijedi nekretnina negdje.

ti sve bubas na P/E 15 [thumbsup]

Heaven or Las Vegas

Prijatelju, ne bubam ja. To je konstanta zalivena u ljudskoj povijesti. To je nesto kao konstanta fine strukture u fizici… Fundamentalni zakon fizike.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


SLK:


Postoji i špekulativno ulaganje u umjetnine. Prepoznaš perspektivnog umjetnika koji je “ispod BV”, ili morbidnije – ulažeš u slike poznatog umjetnika u poznim godinama. Po njegovom “odlasku”, cijene rastu, jer više nema proizvodnje tog cijenjenog proizvoda. Ja volim i skupljam Vežine slike, a Veža je 1916. godište. [sealed]

A znas ti posao vidim. [thumbsup]

Hebeni market timing, iz balona u balon. Kupis prije, prodas na vrhu, pa u sljedeci potencijalni balon. [cool]


[thumbsup]
Nije sila prodat na ATH nego ne kupit tamo. A onda zarade ima, više ili manje.

No respect

Raspisao se deimos, znači sretan je zbog pada, ali on smatra da nije još dno.
Jedva čekam da se uključi ententinis s komentarom ide KODT na 6.000 kuna (nebitno R ili P).

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Kolega valentine, ako je argumentum ad hominem jedino sto imate za rec, onda je bolje presutiti. Ali naucit cete jednog dana. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kolega valentine, ako je argumentum ad hominem jedino sto imate za rec, onda je bolje presutiti. Ali naucit cete jednog dana. [thumbsup]

Ovo nije bio argumentum ad hominem već argumentum ad nauseam[thumbsup]kolega deimos.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close